Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:20:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 11:19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Obejrzałem wczoraj 3 godzinną wersję reżyserską(oryginalne DVD), i o dziwo na końcu nie ma scen ze zbombardowanym napalmem lasu(które były w wersji kinowej), czy to tak ma być czy mam kopniętą wersję?

Pozdrawiam MAQ senior

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony ndz, 04 lutego 2007 21:18:36 przez MAQ, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 17:25:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..cholera nie wiem, bo sam mam wersję reżyserską...tylko ,że podczas oglądania w połowie zasnąłem... :oops:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 19:13:02 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 20:59:50
Posty: 942
:shock: moge sie zapytac o co chodzi? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 19:54:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja bym się na Twoim miejscu, Autorze jakże ważnego wątku, przejmował bardziej poprawnością składniową wypowiedzi, bo nie wiem, co miało być zbombardowane napalmem, i czy chciałeś zobaczyć zdjęcia z lasu po takim nalocie (tzn. jak ucierpiały rośliny)? Czy o sfilmowanie lasu jako całości Ci chodzi? Nie potrafię zrozumieć, dlaczego musiał powstać zupełnie nowy wątek, a może to ma być zaczyn dla tematu o wojnie wietnamskiej w kinie? :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 20:57:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Miki pisze:
a może to ma być zaczyn dla tematu o wojnie wietnamskiej w kinie?

Tak !!!
zmieniajcie nazwę i heja... zaczynam:

pluton ****** - arcydzieło kapitalny Tom Berenger w roli czarnego charakteru, jeszcze lepszy Willem Dafoe w roli białego, między nimi świetny (jak nigdy wcześniej i nigdy później) Charlie Sheen (Stone nieprzypadkowo wziął go do swojego filmu próbując zawalczyć z czasem apokalipsy)... przepiękna muzyka do całego filmu... a przede wszystkim addagio four strings, które mi się już z niczym innym nie kojarzy, tylko z końcowym monologiem... scena uciekającego Eliasa widziana z helikoptera - mistrzowska...
łowca jeleni ****** - arcydzieło, choć nie za bardzo o wietnamie... mnie ciary przechodzą na scenie jak nawaleni chłopcy na weselu stawiają kolejkę weteranowi wojennemu - to prawie jak wróżba z kroplą wina... wybitna rola De Niro i Christopher Walken wybitny (jak nigdy wcześniej i nigdy później)...
czas apokalipsy ***** wersja reżyserska *** świetny i mroczny... kapitalny Martin Sheen i niewidoczny Marlon Brando...
forest gup ***** moim zadniem wybitny, choć w 100% hollywoodzki - świetny humor...
good morning vietnam **** całkiem zabawny, fajna muzyka i wymiatający Robin Wiliams
full metal jacket **** świetny film, zwłaszcza trudno przecenić to co wniósł do kina wojennego - późniejsze filmy są często jego kalką (np. Jarhead)
urodzony 4 lipca *** fajna rola Toma Cruise'a i chyba tyle...

więcej nie pamiętam... pewnie dlatego, że pamiętam tylko głośne i dobre...

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony pn, 05 lutego 2007 17:27:41 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 21:27:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
To się Kacper zdziwi, bo to on zamierzał stworzyć taki wątek :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 22:30:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
A Rambo to co?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 22:35:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
to ja zmienię nazwę a co do tego:

Miki pisze:
Ja bym się na Twoim miejscu, Autorze jakże ważnego wątku, przejmował bardziej poprawnością składniową wypowiedzi

oczywiście za treść jestem odpowiedzialny ja czyli MAQ junior(Tata stwierdził, że to forum jest chyba dość odpowiednie na to pytanie) no cóż zdarza się :wink:, ważne że z grubsza wiadomo o co chodzi :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2007 20:28:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
wątek o Wietnamie miał być dawno... ale ja teraz się nie włączę, bo mam zaległego Lyncha najpierw :-(

MAQ - w Reduksie chyba w ogóle nie ma napalmu na końcu, co jest kolejnym przyczynkiem do stwierdzenia, że ta wersja jest do kitu :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2007 20:41:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..ale dlaczego tylko o wietnamie???? zróbmy po prostu Wojenne !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2007 21:23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
no dobra to niech będzie że o wojnie(no chyba że będą jeszcze jakieś protesty to I will change it) A jak dla mnie najlepszym filmem wojennym jest Szeregowiec Ryan * * * * * *(ten temat przejdzie do historii jako najczęściej zmieniający nazwę :D )

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lutego 2007 09:47:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
z filmammi wietnamskimi jest taka sprawa, że istnieje jeszcze kategoria znakomitych filmów "post-wietnamskich", czyli o ludziach, którzy wrócili z wojny i co dalej... nawet nie chodzi o to, że w łowcy jeleni albo urodzonym 4lipca też większość się dzieje poza wojną - ale są takie, w których wojny nie ma ani 5 minut, ale i tak jest cały czas OBECNA : Goście, Powrót do domu, a nawet Taksówkarz...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lutego 2007 14:50:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Cytat:
..ale dlaczego tylko o wietnamie???? zróbmy po prostu Wojenne !


no to już się z tego zrobi temat rzeka... tak na szybko to mi przychodzą do głowy:

II Wojna światowa:

szeregowiec rayan ** - dla mnie katastrofa - byłem w kine, przeżyłem lądowanie w Normandii jakbym tam był i co z tego - i nic już wcześniej wiedziałem, że wojna jest straszna... nie potrzebowałem być opryskany krwią i flakami w kinie - dla mnie to jeden z najbrutalniejszych obrazów w historii kina. Po sekwencji zdobywania plaży robi się nudno i hollywoodzko do bólu... nasze chłopaki są de best uratowały rajana, a potem łopoczą flagi - błe.
Cienka czerwona linia *** - odtrutka na rayana, ale mocno przegadana i nudnawa

seriale:
Stawka większa niż życie - klasyka
4 pancerni - klasyka

nurt wojennych przygodówek:
Złoto dla zuchwałych ****
Parszywa 13 ****

jenieckie:
Most na rzece Kwai ***** - wyśmienity po prostu
Król Szczurów ***** - widziałem tylko raz - stary film z lat 50, pięknie oddaje klimat jednej z moich ulubionych książek Jesme'a Clavell'a pod tym samym tytułem

o wojnie na bałkanach:
Aleja Snajperów ** - przereklamowany łzawy i nudnawy
Ziemia niczyja ***** - świetny

nowsze konflikty:
helikopter w ogniu **** - świetny przede wszystkim od strony realizacji...
Jarhead *** - reklamowali to jako "pokolenie Mtv jedzie na wojnę" no i co i nic - wieje nudą...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lutego 2007 17:44:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
K.T.W.S.G. pisze:
Forrest Gump - * * ostatnio zobaczyłem po raz drugi w życiu i byłem wręcz zażenowany. Pierwszy raz oglądałem to zaraz po premierze i mi się podobało; teraz widzę w tym tylko sprawnie zrealizowaną sentymentalną i psychomanipulacyjną ckliwą baję.



Hehehe... Tak jest! :piwo:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lutego 2007 18:24:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 września 2006 20:55:02
Posty: 73
Skąd: Łęczna
co do tytulu tematu a mianowicie filmu, to gdzeis go na plytce mam i iem tlyko tyle ze jest wojenny (alez zablyslem,nie :D?) oraz to, ze Metallica na pdst. tegoz filmu napisala scenariusz do teledysku do ONE, zamierzam go kiedsy obejrzec :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group