Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:19:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 grudnia 2006 21:50:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:22
Posty: 1119
Dobra nowina na koncercie Arki Noego we Wrocławiu 17 grudnia przed Halą Ludową, ok. godz. 16-stej


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 stycznia 2007 13:30:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 24 lutego 2005 14:26:17
Posty: 372
Skąd: z ciemności do światła
Zapraszam na katechezy które zaczynają się 22.01 u Jezuitów ul.Szewska 18 POZNAŃ (GALERIA JEZUITÓW)
PONIEDZIAŁKI I CZWARTKI GODZ. 19.30

...spróbuj jeszcze raz..

_________________
Lepiej się dobrze ponudzić niż kiepsko zainteresować.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 stycznia 2007 20:38:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 05 listopada 2006 22:16:30
Posty: 187
Skąd: Śrem
Zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie
w środę 17 stycznia 2007 r. o godz. 19.00
Modlitwę prowadzi WSPÓLNOTA JEROZOLIMA
Poznań, ul. Kościuszki 99, Kościół OO. Dominikanów

_________________
programy-gry.pl
gra-muzyka.pl


Ostatnio zmieniony czw, 18 stycznia 2007 08:22:26 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2007 17:19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 grudnia 2006 18:15:08
Posty: 519
Skąd: metropolia zwana Chełmem
Zapraszam na katechezy, które zaczynają sie 28.01.2007 w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela ul. ks. Marcelego Mrozka 2 Chełm. :D


PRZYJDŹ I POSŁUCHAJ CO BÓG CHCE CI POWIEDZIEĆ

_________________
Obyś był zimny albo gorący nie zaś letni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2007 17:26:26 
może dopowiem że będę we wtorki i piątki po Mszy o godzinie 18 bo tego nie ująłeś :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2007 18:44:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 grudnia 2006 18:15:08
Posty: 519
Skąd: metropolia zwana Chełmem
a dzięki rzeczywiście nie napisałem :wink: jak to dobrze że mnie uzupełniłaś :piwo: dziex

_________________
Obyś był zimny albo gorący nie zaś letni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 stycznia 2007 23:15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Zapraszam na katechezy które zaczynają się 28.01.2007 po mszy o godz. 18.00 w parafii p. w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Berezeckiego (obok dawnej jednostki wojskowej) w Chełmie, następne katechezy we środy, piątki i niedziele o godz. 18.30.
Zapraszają ks. Proboszcz, katechiści, no i ja. :) , plakaty na mieście już wkrótce.
Zapewniam, że warto!!!

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 22:07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
od 29.01.07 sie wreszcie zaczynaja prawie ze w Dortmundzie katechezy!
spotkania w poniedzialki i czwartki o 20h, w Schwerte-Westhofen, St.-Peter.Weg 2
odwagi!!!

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2007 00:06:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
a w Warszawie w 2007 r. są katechezy, które głoszą dobrą nowinę...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2007 00:43:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
mathew pisze:
a w Warszawie w 2007 r. są katechezy, które głoszą dobrą nowinę...

może byś tak podał jakieś szczegóły ? :wink:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2007 00:51:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
u paulinów od ojca Darka Cichora od lutego/marca...
z resztą są dwa razy w roku...

ale żony nie przekonam do neo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 10:33:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
W poznańskim radiu Emaus słyszałem reklamę katechez u Jezuitów.
Elrond, czy to twój głos woła? ;)

mathew, odwagi, nadejdzie jej czas :)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 lutego 2007 20:45:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie jest to w tradycji tego wątku, który głównie wypełniaja ogłoszenia o katecheach w różnych miastach.
Ale chciałem się podzielić swoimi wrażeniami, bo od jakiegoś czasu chodzę właśnie na katechezy neo.

Mam mieszane refleksje.
Pewne rzeczy są tam wspaniałe, sa naprawdę dobrą nowiną. Że są te różne rzeczy w życiu, które nas męczą, dokuczają - zabijają. Ale nie trzeba się ich bać, bo skoro Jezus przeszedł przez śmierć, to śmierci już nie ma i czegóż to się bać?... Że choć jestem grzesznikiem i to moje miejsce jest na krzyżu, ale Jezus poszedł tam za mnie, i to nie pytając, czy jestem tego wart.

A inne rzeczy mnie drażnią i zniechęcają. Przede wszystkim, kiedy zaczynają mówić o małżeństwie (a ciągle zaczynają). Ciągle słyszę, że właściwie małżeństwo to jest jeden wielki krzyż, że wciąż się trzeba użerać z upierdliwą żoną/ mężem i tylko w wymiarze krzyża można to w ogóle wytrzymać (trochę przerysowuję, ale próbuję tu przedstawić swoje odczucia).

No więc ja rozumiem, że w małżeństwach i dobrych, i złych, często - jak to w życiu - pojawiają się problemy i kryzysy, i wtedy ta neo-nauka jest bardzo dobra.

Ale oni mówią tak, jakby w ogóle ignorowali coś takiego, że ludzie w małżeństwie są dla siebie dobrzy i kochani NIE TYLKO w wymiarze krzyża, ale też tak zwyczajnie po ludzku, i że to też jest coś dobrego. Ośmielę się powiedzieć, że znam takie przypadki, dzięki Bogu wliczam w to swój własny, ale również wśród ludzi niewierzących. Chciałbym z tymi prowadzącymi na ten temat porozmawiać, ale formuła katechez prowadzonych z ambony (powiedzmy, że spod ambony ;-)) na razie nie bardzo sprzyja, więc się dzielę tutaj (gdzie jest wielu obeznanych lepiej ode mnie z Drogą).

Dlaczego mam wrażenie, że w jakiś sposób z tych nauk płynie obraz taki, że małżeństwa, w których dzieje się źle mają "lepiej", bo mają okazję wykazać się prawie-że miłością do nieprzyjaciela, w każdym razie do kogoś, kto utrudnia człowiekowi życie, a ci, co po prostu żyją w miłości no to im jest łatwiej i nie ma o czym mówić...

Pewnie jest tak dlatego, że Jezus przyszedł do chorych a nie zdrowych, i ci zdrowi mają wszystkiego pod dostatkiemi wszystko, i to, co jest Boże zawsze do nich należy

Może tak, ale ja często czuję się jak ten nie-marnotrawny syn, którego irytację doskonale rozumiem.

Przepraszam, jeżeli mętnie napisałem, ale chciałem się podzielić wątpliwościami.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 lutego 2007 22:16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
przykład z małżeństwem to tylko przykład, który jest dobry bo trafia do wielu osób. w końcu żyjesz pod jednym dachem z drugim człowiekiem, któremu musisz ustępowac, znosic jego humory, jego przyzwyczajenia i jego osobowośc daleką od ideału. nie jest powiedziane, że wszyscy muszą byc w małżeństwie nieszczęśliwi. jak ja zaczęłam chodzic na katechezy, to również mnie to wkurzało i także to, że podkreslano, że sa to katechezy dla ludzi ogólnie "nieszczęśliwych". ja się uważałam za szczęśliwą. teraz patrzę na to inaczej.
wstaw sobie Crazy "za żonę" jakś osobę, na którą jesteś skazany i której DZIś nie akceptujesz.
a jeśli jesteś "zdrowy" to może faktycznie te katechezy nie są dla Ciebie. to tez jest możliwe :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 lutego 2007 22:52:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
dzięki za odpowiedź
ja specjalnie "zdrowy" to nie sądzę, żebym był - mam jednak nadzieję, że pod względem tym małżeńskim tak :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Prazeodym i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group