Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:02:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 19 lutego 2007 14:08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Chcieliście to macie. :wink:
Ja na razie bardzo krótko. Pewnie warto byłoby dorzucić też rzeczy Kyussa.


Obrazek
Queens of the Stone Age nie znam się nie wypowiadam


Obrazek
Rated R ****1/2 Bardzo dobra płyta. Już pierwsze dwa utwory atakują niemiłosiernie. Feel Good Hit of the Summer z wyliczaniem używek i okrutnie przebojowe The Lost Art of Keeping a Secret bardzo wysoko zawieszają poprzeczkę. Ale i reszta płyty bardzo dobra.


Obrazek
Songs for the Deaf ***** Najlepsza płyta, praktycznie bez słabych miejsc. Do tego genialna perkusja Grohla, która mocno wbija w głowę poszczególne numery. Cudo. I również utwory z tej płyty najlepiej mi zabrzmiały na koncercie w Stodole


Obrazek
Lullabies to Paralyze ***1/4 niby wszystko po staremu ale jakoś nie mogłem się przekonać do tej płyty. Trochę powtórzenie z poprzedniej płyty tylko słabiej wykonane (ach ta perkusja Grohla). Czegoś mi tu brak i ogólnie płyta jest za długa. Choć muszę przyznać, ze dawno nie słuchałem. Jednak jak miałem ochotę na QOTSĘ to sobie Songs ew. R puszczałem.


Obrazek
Over the Years and Through the Woods DVD + CD. Nie mam więc nie oceniam ale z tego co widzę zestaw to bardzo podobny układ do tego ze Stodoły, więc chociażby z tego powodu trzeba zakupić.


mały bonusik wygrzebany sprzed prawie dwóch lat :wink:
onegdaj marecki pisze:
A ja byłem na Queens Of The Stone Age

Zaczęło się od supportującego Eagles Of Death Metal. Fajne! Dużo uroku i humoru. Na płycie to by pewnie dość nużące było ale w formie koncertowej - jak najbardziej.
No a potem już dali czadu Queensi. Czad był zaiste niemiłosierny. Do tej pory mi dzwoni w uszach. Zagrali chyba wszystko co trzeba z poszczególnych płyt. Zaczęli bardzo mocno i przebojowo, bo od Go With The Flow a potem dwa pierwsze utwory z R, czyli wyliczanka i Lost Art Of Keeping A Secret. A potem już mieszanka z różnych płyt.
Prawdę mówiąc nie nastawiałem się aż tak, bo kapelkę owszem lubię ale jest parę lepszych. Koncert jednak wypadł zaj.... No czapki z głów. I przyjęcie publiki też było rewelacyjne. I genialna wersja No One Knows na drugi bis. W sumie grali jakieś dwie godziny, czyli jak na amerykańską gwiazdę całkiem nieźle.
A przy okazji miło było spotkać blindmana z uroczą małżonką i pogadać przed koncertem.

tego samego dnia blindman też pisze:
QUEENS dał czadu
ale mnie zmasakrowali
ale jazda
nie mam słów
marecki pozdro
fajnie się spotkać na tak fajnym koncercie

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lutego 2007 21:08:36 

Rejestracja:
czw, 01 czerwca 2006 23:56:59
Posty: 17
QOTSA nie ma startu do Kyussa :wink:
QOTSA to stoner w bardziej przystępnej formie, Josh Homme już niestety nie układa tak świetnych i zarazem prostych riffów, kiedy był młodym, 16-23 letnim chłopakiem. Przede wszystkim QOTSA nie ma aż tak pustynnego brzmienia.

marecki pisze:
Queens of the Stone Age nie znam się nie wypowiadam

Znam. Otwierający 'Regular John' najbardziej kojarzy mi się z poprzednią kapelą Homme'a. Płytka całkiem całkiem, poprzedziła ją EP Kyuss & QOTSA - 6 kawałków, pierwsze 3 kawałki - Kyuss, reszta to już QOTSA - zapowiedź nowego wcielenia.

marecki pisze:
Rated R ****1/2 Bardzo dobra płyta. Już pierwsze dwa utwory atakują niemiłosiernie. Feel Good Hit of the Summer z wyliczaniem używek i okrutnie przebojowe The Lost Art of Keeping a Secret bardzo wysoko zawieszają poprzeczkę. Ale i reszta płyty bardzo dobra.

Maj fewryt, jeżeli chodzi o płytoteke QOTSA. Że się tak wyraże, kopie dupe niemiłosiernie. :D

marecki pisze:
Songs for the Deaf *****

W mojej hierarchii tuż za R. Poziom wysoki.

marecki pisze:
Lullabies to Paralyze ***1/4

Artysta pokroju Homme'a powinien zrobić krok do przodu. Płytka średnia, choć w wydaniu koncertowym brzmi jak dla mnie dużo lepiej i luźniej.

marecki pisze:
Over the Years and Through the Woods DVD + CD.

Mam tylko CD :wink: . Koncert świetny, składa się z praktycznie z nowej płyty i kilku kawałków z debiutu i SFD. Do tego dochodzą kawałki "In My head" i "I'm wanna make it Wit Chu" - czyli repertuar Desert Session.

Poszedłbym sobie kiedyś na koncert QOTSA, gdyż Kyussa nic nie wskrzesi.
Za to na OpenerFestival Sonic Youth zagra! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 lutego 2007 21:38:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nareszcie! jutro ogwiazdkuję!
balzac pisze:
QOTSA nie ma startu do Kyussa

co za głupoty :roll: . wokal kolego, wokal!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 lutego 2007 23:46:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
natalia pisze:
wokal kolego, wokal!

Czy ja wiem - Garcia też nie od macochy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 lutego 2007 23:53:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
jak dla mnie to QOTSA kasuje Kyussa pod KAŻDYM względem !.......niebawem ogwiazdkuję!
balzac pisze:
Josh Homme już niestety nie układa tak świetnych i zarazem prostych riffów,
...własnie ,że jest całkowicie na odwrót ! to własnie teraz (w qotsa) je układa !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 lutego 2007 00:39:57 

Rejestracja:
czw, 01 czerwca 2006 23:56:59
Posty: 17
natalia pisze:
nareszcie! jutro ogwiazdkuję!
balzac napisał:
QOTSA nie ma startu do Kyussa

co za głupoty . wokal kolego, wokal!

Głupoty? Żaden wokal w QOTSA nie miał startu do Johnny'ego Garcii. Może to i kwestia gustu, ale na prawdę nie widzę żadnych powodów do stawiania wokalu QOTSA nad wokalem Kyussa.

elrond pisze:
...własnie ,że jest całkowicie na odwrót ! to własnie teraz (w qotsa) je układa !

Te ugrzecznione riffy z ostatniej płyty nie mają tego kopa co nawet kawałki z R czy SFD, nie mówiąć już o Kyussie. Mnie to nie jara.

Jak dla mnie to Kyuss kasuje QOTSA pod KAŻDYM względem !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 lutego 2007 10:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
QUEENS OF THE STONE AGE - Jedynka (striptizzz) ***** aż chce mi sie dac sześc.....REWELACJA ! co za ENERGIA !!! dla mnie najlepsza ich płyta..... kapitalne utwory : Regular john, Avon, If only,How to handle a rope, Mexicola - co za rifff !!!!!!!!! You cant quit my baby (prawie nowa fala-tak gra amerykański zespół ?? ! ) świetny debiut ! choc faktycznie wywodzi sie to wszystko z kapeli KYUSS, tylko nie ma już( na szczęście) tego wyjącego ,przeciętnego wokalisty i ciągnących sie w nieskończonośc riffów ( można było przy nich usnąc) :wink: ... teraz śpiewa Josh Homme , muzyka jest zwarta i wyrazista i niezwykle ekspresyjna....po prostu CZAD !!!
R- druga płyta **** zaczyna sie świetnie -Feel good hit of a summer ! potem przebojowe The lost art of keeping a secret ( wibrafon) ! dalej też dobrze, ale bez rewelacji
SONGS FOR THE DEAF***** super płyta ! świetne kawałki : No one knows, Go with the flow,First it giveth, The sky is Fallin.....na perkusji Dave Grohl ! (co nie znaczy ,że na wczesniejszych płytach byl gorszy) w ogóle w zespole tym są świetni instrumentaliści + niesamowity głos ( momentami falset)
Josha Homme
LULLABIES TO PARALYZE ****znowu dużo fajnych rzeczy : Little sister, i naver came , Burn the Wiht ,In my head......ale gdzieś tak od polowy płyta zaczyna przypominac KYUSS-jakieś dluuuuuuugie ,przynudnawe kompozycje.....ale pierwsza polowa (8 kawalków) daje radę !!!!
OVER THE YEARS ..LIVE...***** super ! bardzo dobry koncert ! wszystkie hity i bez kjussowego przynudzania !
podsumowując ..dla mnie, jest to obecnie najlepszy zespół grający ROCKA na świecie...poza tym jest to najczęściej słuchana kapela w moim domu ( wyłaczając bitelsów) :D
PS. na koncercie w stolycy nie byłem... :oops: :oops: :oops:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 lutego 2007 11:09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
elrond pisze:
PS. na koncercie w stolycy nie byłem...
sam wtedy grałeś, usprawiedliwion :wink:

a po recenzji pierwszej płyty widzę, że jej poznanie jest koniecznością :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 lutego 2007 22:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
jak już tak na dobre osłucham płytki, to ogwiazdkuję.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2007 13:50:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
cgm.pl pisze:
Grupa Josha Homme'a zatrudniła nowego muzyka

Według nieoficjalnych doniesień, nowym muzykiem QOTSA zaostał Michael Shuman z pochodzącej z Los Angeles formacji Wires On Fire. Zespół nie posiada stałego basisty od 2004 roku, gdy odszedł Nick Oliveri.

Nowy album Oueens Of The Stone Age, zatytułowany "Era Vulgaris", ukaże się w połowie czerwca.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 kwietnia 2007 10:55:14 

Rejestracja:
pn, 22 stycznia 2007 16:38:55
Posty: 527
Dzięki Wam sięgnąłem po QOTSA i powaliło mnie to niesamowicie!!! Super muzyka!!!! SONGS FOR THE DEAF - RULES!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 kwietnia 2007 18:04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
znowu cgm pisze:
Na nowej płycie grupy Queens Of The Stone Age znajdzie się 11 kompozycji

Jak już informowaliśmy, album "Era Vulgaris" ukaże się na przełomie czerwca i lipca tego roku. Znajdą się na nim następujące utwory:

01. Turning on the Screw
02. Sick, Sick, Sick
03. I'm Designer
04. Into the Hollow
05. Misfit Love
06. Battery Acid
07. Make It Wit Chu
08. 3's & 7's
09. Suture Up Your Future
10. River in the Road
11. Run Pig Run

Nowym basistą QOTSA został Michael Shuman z grupy Wires On Fire.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 kwietnia 2007 21:44:15 

Rejestracja:
czw, 01 czerwca 2006 23:56:59
Posty: 17
mam nadzieje, że to będzie lepsze od LTP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 20:52:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 26 kwietnia 2007 13:09:00
Posty: 21
ERA VULGARIS * * * *

Nieco różni się ta płyta od poprzednich, jest mniej agresywna, bardziej nastawiona na pierdółki i ozdobniki, niż jednostajne riffowanie ozdobione melodią znane z płyt poprzednich. Krótko mówiąc - wykorzystano tu patent z Regular John i jeszcze więcej. A jest co słuchać! Zaczyna się dośc nudno, pierwszy kawałek to taki QOTSAowy przeciętniak, ale juz w drugim, singlowym Sick, Sick, Sick zaczyna się dziać sporo fajnych rzeczy, wcale nie dzięki gościnnemu udziałowi pana z The Strokes, bo prawie go nie słychać (może to i lepiej). Generalnie płyta utrzymuje równy poziom, wybija się pare numerów - arcy przebojowy 3`s and 7`s - to powinien być singiel! Gitarka na początku moze az za bardzo kojarzy się ze Smells like teen spirit (sic!), ale to nic. Kawałek jest naprawde przedni, i znów mamy tu takie kyussojonnoregularowe piski gitary, miód! Oprócz tego masa melodii (sature up - takie psychodelie to się wcześniej u tego zespołu nie zdarzały), czasem wręcz zadziwiających pomysłów(Make it wit chu to niemal regge (e? a? ea?)!). Kończąc - stoi ta płyta w moim topie qotsowym chyba na drugim miejscu po SFTD. Świetne! :)

_________________
Wszyscy macie kijowe sygnatury!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 21:44:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ej, to znaczy, że ta płyta już wyszła? :shock: jest w sklepie? :shock:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group