Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:50:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: domek na wsi
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 15:58:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
nie liczę na wielość odpowiedzi, ale MUSZĘ to zrobić...

LEISURE ****
best song: There's No Other Way
best moment: "(for) youuuuu..." w Come Together

Gdy po raz pierwszy słuchałem tej płyty, myślałem sobie: "o! TO jest NAPRAWDĘ podobne do Beatlesów! Debiut, więc z butów wychodzi pewnie brak ogłady i subtelności, ale za to Takich melodii od dawna w muzyce brytyjskiej nie słyszano... Świetna płyta na poprawę humoru! A kawałek Birthday może nawet unieść...

MODERN LIFE IS RUBBISH **** i 3/4
best song: Blue Jeans
best moment: zatrzymanie w Oily Water

Więcej poszukiwań w aranżacjach, świetnie pomyślane partie gitarowe i pełno smaczków - w zakończeniu Starshaped jakby cytat z... Pieśni przygodnej!!! Żaden zespół w historii, może poza The Move, nie miał tak doskonale wyważonych proporcji między profesjonalnym, konkretnym graniem z jednej strony, a żywiołowością i poczuciem humoru z drugiej. No i jeszcze to zgranie pomiędzy liderami Albarnem i Coxonem... To wspaniały album i żeby nie być gołosłownym podeprę się cytatem: "uważam się za świetny album" (Modern Life is Rubbish, 1993). Odejmuję trochę gwiazdki ze względu na fakt, że melodie są trochę zbyt kanciate w porównaniu do płyty poprzedniej (np. Sunday Sunday). Na deser przepiekna okładka z parowozem.

PARKLIFE *** i 3/4
best song: Trouble in a Message Centre
best moments: smyczki w zakończeniu Tracy Jacks i wygaszenie sola w
This Is a Low

Płyta uważana jest za szczytowe osiągnięcie nurtu brit-pop, ale z tego co zauważyłem, brytyjskość tej płyty jest często powierzchownie pubowa. Zbyt połyskująca produkcja - zniknął gdzieś brud i zęby gitar z poprzedniej płyty . Ale momenty są... Przepiękne klawisze w utworze o... kacu, podniosły i nastrojowy numer This Is a Low. Są też oczywiście niepoważne utwory w stylu The Debt Collector, który przypomina ścieżkę dźwiękową "Złotopolskich". Być może główną zaletą tego albumu jest różnorodność kompozycji - naprawdę jest w czym wybierać!

the GREAT ESCAPE *** i 1/2
best song: He Thought of Cars
best moment: chórki w Dan Abnormal

Ciemniejszy brat "Parklife" - więcej powagi, ambicji ale mniejsza wartość. Mimo że to tutaj można znaleźć przebój Country House, wydaje się że formuła brit-popowego Blur się wyczerpała - zespół trochę zaczął się powtarzać i zagineła świeżość... Najlepiej bronią się żartobliwe kawałki Dan Abnormal i Yuko and Hiro - chociaż i w nich czuje się lekki niedomiar... błysku (?), geniuszu (?), inwencji (?) Wybieram utwór He Thought of Cars, który (pod względem melodycznym) jest niepodobny do czegokoliwiek innego na tej jak i na innych płytach.

BLUR ***
best song : M.O.R.
best moment: początek Beetlebum

Trudno mi ocenić tę płytę, bo w całości przesłuchałem ją jeden raz. To najbardziej rockowy album Blur, co akurat mnie nie do końca ucieszyło, ale w sumie dobrze, bo wyplatali się z sideł brit-popowej konwencji. Mimo wszystko, moim ulubionym numerem jest brit-popowy M.O.R., ale jest to zdecudowanie btit-pop odświeżony i zadziorny, a nie zetlały i rachityczny, jak to bywało na płycie poprzedniej. Jak się domyślam, forumowicze kojarzą moment: "uu-huu". To z piosenki "Song 2" jest, ale istnieją mądrzejsze na płytach Blur.

13 **** i 1/2
best songs: Mellow Song i 1992
best moment: tzw. middle-eight piosenki Tender (od słów "c'mon c'mon c'mon [kaman kaman kaman?] do "... to come")

Zespół dokonał kolejnej wolty stylistycznej, czym zdeklasował przeciwników z obozu Oasis, który to zespół przez cały czas wariuje na temat "Revolveru" Beatlesów. Blur tymczasem zwrócił się o pomoc do producenta Williama Orbita, który radykalnie wzbogacił typowe dla zespołu melodie o post-psychodeliczne i industrializujące aranże. Efekt jest kapitalny: zarówno kompozycje, jak i ornamentyka powalają smutkiem (ale z tych, które raczej podnoszą na duchu pięknem niż przygnębiają). Piosenki 1992 (która brzmi trochę jak wczesny Pink Floyd) i Mellow Song (to znowu jakby późni Beatlesi) należą do najpiękniejszych momentó w ogóle lat dziewięćdziesiątych. świetnie wypada także niby-punkowy B.L.U.R.E.M.I... Niektóre piosenki z drugiej strony płyty mają niemal medytacyjny klimat, ale jest on zniszczony głupim numerem Trimm Trabb (upiorna wersja Wild Thing), za którą pół gwiazdki mniej

THINK TANK *** i 1/2
best songs: We've Got a File on YOU, Gene by Gene
best moment: deacandance'owe klawisze w On the Way to The CLub

Smutna płyta bo bez Grahama Coxona, tym smutniejsza się staje przy ostatniej piosence gdzie jego gitara jest jeszcze obecna i słyszymy ile straciła na jego odejściu muzyka Blur. Mimo wszystko, kilka(naście) pięknych momentów można znaleźć, chociażpozostaje wrażenie ,że Albarn zdominował całość.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 16:08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
OOO, i ja odpisze , ale pozniej..i chyba zaloze konurencyjny watek ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 16:18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
A co tam odpowiem

Nie jestem jakimś fanem i nie znam większości płyt ale skusiłem się na:

Greatest Bits (***) - fajna składanka, ale chyba aż tak mnie nie zachęciła aby posłuchać całych płyt. A Song 2 to jednak bardzo lubię. Podobnie jak Coffee & TV czy This Is A Low. W ogóle widzę z niej, że raczej pierwsze płyty nie wzbudziłyby mego entuzjazmu. Bardziej Blur i 13.

Think Tank (****1/2) - i to jest super płyta z genialnym Out Of Time (kocham tam gitarę rozrabiającą w tle). Dla mnie przebój 2003 chyba największy (no może na równi z Seven Nation Army White Stripes). Ale jako całość też OK. Bardzo lubię też Good Song czy Caravan.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 16:22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
najlepsze sa blur i parklife, eh niech tylko znajde czas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 22:00:34 
ojojoj gero aleś pojechał!!!!!! 'najlepsze modern life'???? co ty????

a tera gwiasdeczki:

leisure: ***
debiut raczej mało wstrząsający ta płyta ma dla mnie syndrom 'legendy' po stukrotnym przesłuchaniu znam ją za dobrze aby słuchać. .. nic nowego już nie odkryję...

modern lajf****
ładne to melodyjki tralla ale keden gościu mi to lekko obrzydził tę longplay więc se też nie posłucham hehe

PARKLIFE *****
pierwszy w życiu moim CD! bardzo tę płytę lubię jest nienormalna i piękna "we wear the same clothes cause we feel the same" wszystkie piosnki mi sie podobają i wszystkie są moje ulubione

escape ***
kiedyś mi sie podobałło obłędnie ale w gruncie rzeczy ta płyta to muzyczny żart jest i dla mnie nic odkrywczego i dobrze że potem nastąpiło

Blur którego nie ocenię bo nie umiem bo dla mnie to aż wstęp do

13 *****
i to mi sie podoba!!!! no może bez tender (ale już wersja mix- piękna bo głosy sobie ładnie brzmią) ale te wszystkie brudy, te spejs is the plajs, te B.L.U.R.E.M.I przerywane sennymi magicznymi 'karamelami'.....

think thank******

przyznałabym i więcej tych gwiazdecczek, bo dla mnie ta płyta jest największym blerowym osiągnięciem i aż nawet mam nadzieję że to ostatnia ich płyta bo boje sie że mi wrażenie zepsują...
te różne arabskie wkręty... i "i ride a bullet like i'm steve mc quinn "
dopracowana do ostatka każdy dźwięk ma swój cel pęłni role ważną... płyta ma dwa nurty : jeden szybki i brudny troszku a drugi balladowo- romantycznie-wyciskający łzy z oczek...to lubje


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 marca 2005 13:54:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
ja twórczość tego bandu znam wyrywkowo - bardzo dobrze znam trzy płyty:

Blur *****
ta płytka jesp po prostu świetna - power ma niesamowity - chłopcy odeszli od popu w stylu girls and boys i nagrali coś, co chyba do alternatywy należy zaliczyć... single wybrane znakomicie, ale ta płyta cała jest świetna - nie za długa, nie za krótka, w sam raz...

13 **
moje wielkie rozczarowanie - po poprzedniczce spodziewałem się po tej płycie więcej - nudzi mnie i tyle, a dawałem jej sporo szans, żeby zaskoczyła... i jeszcze ten żenujący Tender...

Think thank ****
powrót do formy, ale mało to wszystko dynamiczne jak dla mnie, Caravan i Out of time to najlepsze momenty na płycie...

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 marca 2005 14:38:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Tender jest ladny bardzo, choc fakt, nie pasujacy do wizerunku zespolu ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 marca 2005 21:46:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
EDIT. Dzyniu to niby Wild Thing (nienajlepsze fakt) to nie jest "Trimm Trabb" tylko "Swamp Song".

Później napiszę coś więcej. Blur to mój zespół nr 3 po Armii i Bealesach, ex aequo z 2Tm2,3


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 marca 2005 01:41:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Moja nieżyjąca babcia miała taki fajny domek na wsi, nawet można by rzec dom... To była kupiona od chłopa drewniana chata kryta strzechą, w środku zaś zostały zbudowane normalne ściany i podłoga. Nie było mnie tam od wielu lat, po śmierci babci to chyba niszczeje niestety :(

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 marca 2005 19:29:23 
ostatnio u Otokarra oglądaliśmy film o blerach tak tam w sumie z początków ich kariery...jacy kochani to chłopcy!!! :D i chyba aż mi powróciła faza na blur bo słucham sobie ich płyty (blur zresztą) i nawet zaczynam sie do niej przekonywać choć to dla mnie wciąż taka próbka i wprawka przed trzynastką i za dużo tam takich dziwnych dźwięków jakichś...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 marca 2005 19:08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ściągnąłem i słucham sobie Blur Blurów. Pod wpływem tego topicu. Miło się słucha...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 kwietnia 2005 21:52:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Blur to dla mnie najpełniejsza kontynuacja dzieła i ducha Beatlesów.
Podobna różnorodność i inwencja twórcza. Tak samo poszukują ciągle nowych rzeczy i nie poprzestają na tym co już osiągnęli. I te melodie...
Poza tym podoba mi się "zespołowość" tego zespołu. Tworzą całość, jedność (ostatnio może trochę mniej niestety :roll: ).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 22:08:56 
dzis słuchałam think tank...po prostu mnie zatkało... niektóre piosenki- Piękno... łzy w oczach...to mój ulubiony zespół bo - racja otokarku- oni są zespołem (choć tera bez grajamka ale moze wróci...)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 kwietnia 2005 23:23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
składam wniosek, żeby usunąć z tego wątku wypowiedzi mareckiego, KoTa i Budynia, ponieważ zakłócają one Jedność Avatarów w tym wątku nieodzowną!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 11:06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ale wyszło....

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group