Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:49:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 września 2007 23:31:55 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 16:48:36
Posty: 234
Budyń pisze:
ktoś zaczął robić film o Katyniu, a gdy Wajda się o tym dowiedział, zablokował tamten projekt

W dzisiejszym 'Łossskocie' Wajda mówił, że "chciałem, żeby ten film nakręcił ja", ale jednocześnie, że czuł brzemię tego przedsięwzięcia i miał nadzieję, że coś się wydarzy.
I teraz nie jestem pewny, czy to on powiedział, czy któryś z prowadzących dopowiedział, "że ktoś inny nakręci ten film".

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 września 2007 23:14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Szanowni Państwo, tym razem napiszę już jako ja, nie poprzez relację telefoniczną.

"Katyń" nie jest dobrym filmem. Nie jest nawet na poziomie realizacji lektury szkolnej, raczej czytanki. Nie znam się na wielu rzeczach, ale na kinie akurat tak. W zeszły wtorek obejrzałam "Katyń" z jak najlepszymi intencjami, po serii bloków reklamowych zawierających reklamówkę filmu na naprawdę wysokim poziomie - nowoczesny, wręcz innowacyjny, pierwszy polski (nawet europejski) film w 4K - tak więc oczekiwałam czegoś wielkiego.
Co zobaczyłam: średniej jakości, zupełnie nienowoczesną produkcję, przedłużoną, nudną, łzawą, absolutnie nieprzekonującą historię, oraz powalające na kolana ostatnie piętnaście minut filmu.
Czego nie zobaczyłam: 14 milionów polskich złotych włożonych w ten film. Dramatu. Wzruszenia. Nawet poruszenia. (Poza wspomnianymi ostanimi 15 minutami.)
Co czułam w trakcie wielce ekskluzywnej projekcji: żal. Żal, że kasy na film nie dostał (i pewnie przez najbliższe 20 lat nie dostanie) reżyser i/lub scenarzysta, który Katyń przedstawiłby na takim poziomie, jak (i tu te same poglądy przedstawiają widzowie również w kino zawodowo oraz uczuciowo zaangażowani) Mel Gibson w "Pasji".
Co dostaniemy: 190 kopii na Polskę. Wycieczki szkolne zapewnią frekwencję.

Niemniej, ostatnie 15 minut filmu obejrzeć naprawdę warto.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 października 2007 09:14:42 
powyzej nemesister o "Katyniu" pisze:
sredniej jakości, zupełnie nienowoczesną produkcję, przedłużoną, nudną, łzawą, absolutnie nieprzekonującą historię, oraz powalające na kolana ostatnie piętnaście minut filmu.



w sumie moglabym sie zgodzic... tylko, ze mnie nawet ta koncowka nie poruszyla... wrazenie za to zrobil na mnie moment wychodzenia z kina... napisy pokazywane sa w kompletnej CISZY, dlatego slychac bylo jedynie cichy placz starszych ludzi, ktorzy ze mna te film widzieli. sam film nie poruszyl mnie WCALE. ich reakcja...tak.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 11:58:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Zapędzili was do kina całą klasą czy poszedłeś z własnej inicjatywy?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 12:48:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
oj, ta recenzja jest przekonywująca. ale ponieważ lubię mieć swoje zdanie, więc pójdę do kina.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 13:56:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
K.T.W.S.G. pisze:
jedno pozostaje dla mnie bezsprzeczne: największą zbrodnią jest zrobić film nudny.

Hm.
To już druga opinia jaka do mnie dociera, że to film nudny.
W pierwszą wątpiłem, bo padła z ust mało dla mnie wiarygodnych.

Film pewnie prędzej czy poźniej obejrzę, ale nie powiem żebym po załączonej przez Kacpra recenzji odczuwał wielką potrzebę.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 23:17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 20:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
Ponieważ siedzę w domu i mi się nudzi oglądam filmy. Wczoraj "Zodiak", dzisiaj "Dwie Wieże", "Sky Kapitan i Świat Jutra", no i wspomniany już przez Muzzy'ego, "Katyń"
Godzinę temu wróciłam z kina i ciągle jestem pod ogromnym wrażeniem tego filmu... Wcześniej jak myślałam co napisać o tym filmie, przychodziło mi dużo rzeczy, a teraz pustka... Ale spróbuję sklecić kilka (naście) zdań... Film bardzo poruszający, trzymający się faktów... Zastanawia mnie jednak pewna sprawa... Otóż jeden z bohaterów, oficer w niewoli, ma okazję do ucieczki, ale twierdzi, że obowiązek wobec munduru mu nie pozwala, czyli innymi słowy, było by to posunięcie niehonorowe... Ale ja z kolei czytałam gdzieś, że było wręcz przeciwnie, że to właśnie ucieczka była posunięciem honorowym i że żołnierz musi uciec jeśli nadarzy mu się ku temu okazja... Nie wiem co o tym sądzić...
Myślę w tym momencie o scenie, w której siostra jednego z zamordowanych, daje sobie ścięć włosy na perukę dla teatru, by zdobyć pieniądze na pamiątkową tablicę dla brata... Aktorka szykująca się do roli Antygony, recytuje fragment tekstu, w którym Antygona mówi, że nie godzi się pozostawić jej brata bez grobu... A potem tego grobu, nawet pamiątkowego, zostaje pozbawiony właśnie ten oficer, a jego siostrę spotyka kara za to, że upamiętniła właściwą datę jego śmierci... Poruszające porównanie...
No i scena zasypywania grobów... Jakoś przetrzymałam cały film, chociaż słyszałam, że moja mama już na początku gdzieś zaczęła płakać i wokoło też gdzieś tam rozlegały się szlochy, ale gdy miałam przed oczami widok tych grobów i ręki z różańcem, która jeszcze się poruszyła, nie mogłam już opanować łez... Zapalono światło, ludzie się rzucili w górę, zaczęli rozmawiać, śmiać się, a ja byłam w szoku... Ledwo zdołałam się podnieść i ruszyć do wyjścia... Cały czas spływały mi łzy po policzkach, uspokoiłam się dopiero po chwili... Dla mnie było czymś dziwnym, że po takim filmie ludzie zaczynają krzyczeć, śmiać się... Rozumiem, że kogoś mógł ten film nie poruszyć, ale było sporo ludzi, którzy, podobnie do mnie, opuszczali salę w milczeniu, a garstka narobiła rabanu za całą salę... :roll: I jeszcze te komórki w trakcie filmu... Ale tego chyba nie da się wyplenić...
Ogólnie... Jestem pod ogromnym wrażeniem... Dawno żaden film nie wywołał u mnie tyle refleksji i przemyśleń... O ile w ogóle jakiś kiedykolwiek wywołał... Nie jestem w stanie wszystkiego napisać, bo po prostu nie mogę tego ułożyć w logiczne i spójne zdania... Tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2007 07:57:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ja tam wolę zobaczyć sam, bo nierzadko się już przejechałem na czyichś recenzjach, kiedy w grę wchodzą czynniki ideowe.
Cytat:
największą zbrodnią jest zrobić film nudny.

z tym się nieco zgadzam, ale i to wolę zweryfikować sam

... co sprawia, że na 99% na film pójdę ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2007 11:17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Przyznam, że co do filmu "Katyń" mam mieszane uczucia. Z początku wydawał mi się troszkę nudnawy, natomiast tak mniej więcej od połowy zaczął mi się podobać. Dlatego ciężko mi go ocenić...ale rzeczywiście końcówka była bardzo dobra.
Kamila pisze:
Zapalono światło, ludzie się rzucili w górę, zaczęli rozmawiać, śmiać się, a ja byłam w szoku... Ledwo zdołałam się podnieść i ruszyć do wyjścia... Cały czas spływały mi łzy po policzkach, uspokoiłam się dopiero po chwili... Dla mnie było czymś dziwnym, że po takim filmie ludzie zaczynają krzyczeć, śmiać się...

ja natomiast doświadczyłem kompletnej ciszy na koniec, ludzie wychodząc z sali nawet ze sobą nie rozmawiali. dopiero gdzieś na korytarzu. Jeśli miałbym ocenić film w skali 1-5, to dałbym 4.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2007 12:33:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Widziałem. Zgadzam się z recenzją wlepioną przez Kacpra.
Technicznie nie mam zastrzeżeń, ale ten scenariusz... Fabuła jest najsłabsza w tym filmie.
No i to co napisano o ostatniej scenie - w sumie nie wiedziałem co mi nie gra, ale tam właściwie wszyscy mordowani zachowują się tak samo...

Szkoda.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2007 17:38:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 11:56:31
Posty: 440
"Katyń" mi się nie za bardzo podobał. Czegoś mu brakowało... Tylko nie potrafię tego określić.
Nie podobała mi się realizacja. Jakiś taki dziwny obraz, ujęcia...

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 listopada 2007 22:20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
"Katyń" - bardzo mi się podobał,,, był poruszający, a końcówka porażająca,,, brak słów,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 listopada 2007 00:01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2007 17:14:50
Posty: 324
Armijny Smok pisze:
Katyń" - bardzo mi się podobał,,, był poruszający, a końcówka porażająca,,, brak słów,,,



Szkoda że ten film nie został nakręcony po amerykańsku metodą dla ,,czternastoletniego Murzyna analfabety'', bo te głąby z ,,zachodu'' nic nie skumają. A ten film powinna zobaczyć cała Europa i Ameryka...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 listopada 2007 00:06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Corve pisze:
Szkoda że ten film nie został nakręcony po amerykańsku metodą dla ,,czternastoletniego Murzyna analfabety'', bo te głąby z ,,zachodu'' nic nie skumają. A ten film powinna zobaczyć cała Europa i Ameryka...


jest rewelacyjna scena z Antygoną i dla głąbów z zachodu jest plakat ' ANTYGONA'

tak czy inaczej to prawda, ostatnio byłem we włoszech i przeraża mnie jak bardzo komunizm tam jest trendy jakby tam film zobaczyli może by im przeszło wieszanie młotów i sierpów z balkonów...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 listopada 2007 00:12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 lutego 2006 19:14:26
Posty: 446
Skąd: Gdańsk
ceigrektezet pisze:
polecam cannibal holocaust

widziałem,miałem niezłe fobie biegnąc po obejrzeniu na nocne ognisko gdzieś w oliwskim lesie :wink: . Na Katyniu byłem krótko po premierze ze szkołą,dobry początek i końcówka...Wajda chciał chyba parę pieczeni na jednym ogniu upiec,dorzucając wątek chłopaka akowca.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group