Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 30 kwietnia 2024 22:20:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 września 2007 11:26:40 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
Peregrin Took pisze:
Ja nie 3mieszczanin, ale zdecydowanie polecam stację GDYNIA Główna 3Bajku


naperonie czy podperonie?;)

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 września 2007 11:28:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Żeby jechać, jak przedmówca chciał, do Jastrzębiej Góry, to chyba najbardziej przedperonie! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 września 2007 11:31:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Ciekawa informacja dla osób poruszajacych się gdyńskim zkm. Trochę późno, ale jest jeszcze szansa. Posiadacze miesięcznego na wrzesień mogą wygrac darmowy na październik. Szczegóły na stronie ZKM: http://www.zkmgdynia.pl/index1.php?action=0302&idn=361
Czas - dziś do 19. :twisted:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 października 2007 12:17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Boski swoim wpisem w wątku kolejowym oraz zdjęciem dworca w Oliwie sprawił, że wczoraj w nocy wciągnęły mnie strony internetowe o dawnym Gdańsku, a szczególnie motywy oliwskie:

http://sabaoth.infoserve.pl/danzig-online/index.html


(uch, ten Gdańsk jest dla pana polski czy niemiecki? :twisted: )


http://www.topaz.gda.pl/oliwa/index.html

Co za klimat, jaka nostalgia!

Obrazek

I jeszcze zimowy Gdańsk - rewelacja!

Obrazek

Obrazek


Widok z mola w Brzeźnie na Zatokę Gdańską.

Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 października 2007 12:27:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Freudental, czyli Dolina Radości, ajajaj :-). Oliwa i Sopot to chyba jedyne miejsca na Ziemi które darzę aż taką sympatią jak Wrzeszcz i Skandynawię, he he...

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 października 2007 13:09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
U mnie Oliwa wyprzedza Wrzeszcz... Podoba mi się jej nieziemskość, zawieszenie pomiędzy miejskością a morzem, ten leśny klimat przy jednoczesnym pięknie architektury. Latem tego roku często chodziliśmy porą wieczorową ulicą Bażyńskiego - od stacji SKM Przymorze-Uniwersytet. Niesamowity ogrom nieba i przestrzeni tuż obok... budynków UG, Mediamarktu i linii tramwajowej :-) No i horyzont, oczywiście... Pagóry i lasy. I pustka nocami, przyprawiająca o drreszcz.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 18:01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Obrazek

Pomorze i Trójmiasto to najlepsze do zamieszkania miejsca w Polsce. Tak wynika z opublikowanego niedawno największego badania socjologicznego w kraju.

Chodzi o "Diagnozę Społeczną 2007 – Warunki i jakość życia Polaków" przeprowadzoną pod kierunkiem psychologa społecznego prof. Janusza Czapińskiego, według której najlepiej w naszym kraju żyje się mieszkańcom Pomorza. Wśród 19 zbadanych miast prym wiodą Gdynia i Gdańsk.

– Cieszę się, że w sposób obiektywny nasze miasto zostało uznane za biegun szczęścia – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Diagnoza społeczna jest bardzo ciekawym badaniem, bo to analiza czynników, które nie zawsze uznajemy za istotne.

Wśród nich znajdują się m.in.: stopień zadowolenia ze swojego miasta, poczucie szczęścia ludzi, wzajemne więzi, zamiar emigracji zarobkowej, dochód na osobę w gospodarstwie domowym, przedsiębiorczość, wykształcenie, warunki mieszkaniowe czy mobilność zawodowa. Wyniki w postaci tabel i analiz zajmują ok. 500 stron.

- Urodziłam się w Gdańsku, a w Gdyni mieszkam od ślubu, czyli 17 lat i nie wyobrażam sobie, by gdzieś się przeprowadzić – mówi Lucyna Gawińska, mieszkanka Gdyni – Babich Dołów, nauczycielka muzyki. – Tu jest morze, świeże powietrze i wiele urokliwych miejsc. Miasto się rozwija, a ulice pięknieją.

Pani Lucyna nie jest odosobniona w swoim przekonaniu. Jej odczucia potwierdzają wyniki "Diagnozy Społecznej 2007 – Warunki jakości życia Polaków", w których największy procent bardzo zadowolonych ze swojego miasta jest właśnie w Gdyni.

Oprócz stopnia zadowolenia z miasta, czy samego siebie, w tym gigantycznym badaniu socjologicznym pod kierownictwem profesorów Janusza Czapińskiego i Tomasza Panka zbadano także: więzi z ludźmi, zamiar emigracji zarobkowej, dochód na osobę w gospodarstwie domowym, przedsiębiorczość, wykształcenie czy warunki mieszkaniowe. I tak w Gdyni jest najniższy stopień natężenia symptomów depresji, a aż 49 procent Gdynian uważa swoje dotychczasowe życie za wspaniałe lub udane. Mieszkańcy potwierdzają, że po prostu im się tu dobrze mieszka.

– Tu się ciągle coś dzieje, miasto jest dynamiczne i bezpieczne – dodaje Lucyna Gawińska.

Zadowolenie gdynian ze swojego miasta związane pewnie jest także z ostatnimi danymi o niskim poziomie bezrobocia (poniżej 4 procent!). Potwierdzają to badania profesora Czapińskiego mówiące o wyjątkowo niskim odsetku mieszkańców zamierzających wyjechać do pracy za granicą. Gdynianie są także w czołówce miast, w których w ciągu ostatnich siedmiu lat mieszkańcy co najmniej raz zmieniali pracę.

Z kolei w Gdańsku zaraz za Warszawą jest największy procent mieszkańców z wyższym lub policealnym wykształceniem, a także tych najbardziej przedsiębiorczych.

Mieszkańcy Pomorza mają z czego być dumni, bo Gdańsk i Gdynia przodują w większości tabel i analiz. Zaraz za stolicą Gdańsk i Gdynia zostały uznane za te miasta, w których najlepiej się zarabia.

– Wśród 10 największych miast Polski najwyższą jakość życia prezentuje Gdańsk – mówi Joanna Grajter, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni. – Gdynia jest zaś na pierwszym miejscu wśród przebadanych 19 polskich miast, tym samym prześcignęliśmy takie duże miasta jak Kraków, czy Warszawa.

Karol Polejowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku wie, że wyniki dowodzą, że Gdańsk i Gdynia rozwijają się dynamicznie. – Cieszy nas, że Gdańsk doceniają naukowcy, ale jeszcze ważniejsze jest dla nas, że mieszkańcy dobrze się w Gdańsku czują, dobrze im się tu mieszka, żyje, pracuje i odpoczywa – dodaje.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 21:30:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
. pisze:
Pomorze i Trójmiasto to najlepsze do zamieszkania miejsca w Polsce.


Ha! Zawsze tak sądziłam, a teraz już wiadomo to obiektywnie! ;)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 22:01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
. pisze:
Pomorze i Trójmiasto to najlepsze do zamieszkania miejsca w Polsce.

..a tam ! ...a Beskid Niski ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 22:03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
No ale w Beskidzie Niskim nie ma MORZA :!: :wink:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 23:06:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 21 stycznia 2006 15:34:20
Posty: 625
Skąd: 13
eee, morze też może sie znudzić :!: ja dzis siedze w domu i mysle, iść nad morze?po co, sam sobie mowie - ile można...
nie wiem w sumie ile bym bez niego wytrzymal, ale na dzień dzisiejszy z chęcia przenioslbym sie na troche do jakiegos miasta gdzie morza nie ma.

nieczkoniecznie beskid niski. na poczatek wawa lub poznań, dla odmiany. moge sie zamienic na mieszkania :lol:

_________________
lol


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 listopada 2007 15:29:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Zgodnie z zapowiedziami poznaję ostatnio moje (tu się urodziłem, tu pracuję, no i jakby nie patrzeć stanowi 1/3 naszego wspólnego organizmu miejskiego) miasto - Gdynię. Na dobry początek zrobiłem sobie spacerek z Redłowa SKM do Sea Towers, no i muszę przyznać, że oklepana Świętojańska zrobiła na mnie mocne wrażenie w nocy... Jakby nie do końca w PL. A po drodze śmieszne dylematy mieszkańca tych terenów od 24 lat - jakie tu jeżdżą autobusy, czy "trajtek" to trolejbus, gdzie kupuje się bilety, jaka jest taryfa, pewne wzruszenie i reminestencja domu widząc biało-niebieski autobus kończący swój bieg w "Gdańsk Oliwa Zoo" :D . Oj ileż to emocji, uczucie poznawania nieznanego kawałka mojego naturalnego otocznia, coś jakby zapoznawanie się z nieznanym mi jednym z rodziców, jak i przypominanie sobie niektórych miejsc - zakupy na wspomnianej Świętojańskiej, jakiś koncert w kościele na Wzgórzu, któraś tam z kolei studniówka mojego liceum w hotelu na Skwerze Kościuszki, Ucho, Mandragora, jakieś sklepy nocne :-)...
Bardzo to wszystko było ciekawie - Gdynia BARDZO OK! Trójmiasto LOVE.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 listopada 2007 20:07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Ja ostatnio unikam Świętojańskiej. Chyba mi się przejadła. Zazwyczaj wybieram Bema i Abrahama a potem to już Żeromskiego albo jeszcze lepiej Waszyngtona.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 listopada 2007 22:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 12:56:31
Posty: 440
Uwielbiam Gdynię. Spędzam w niej bardzo dużo czasu.
Dzisiaj byłam na Świętojańskiej pierwszy raz w życiu o 5 rano. Było cicho,spokojnie, sennie i pięknie.
Bardzo lubię też zimowe, wieczorne spacery po oświetlonym gdyńskim bulwarze.

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 listopada 2007 22:31:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
No proszę, mamy tu na forum gdyńską piątą kolumnę :-). Co tak mało, jestem ciekaw opinii gdynian? A jaki stosunek macie do papy Gdańska :-)?

A może jakiś manewr, piwo w fajnej knajpie (byłem tylko w imprezowo-koncertowych Uchach i Mandragorach)? Dla Brusa się herbatę zamówi, hehe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group