Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:33:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 marca 2007 12:25:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
panek pisze:
Budyń napisał:
SLD

Zgadza się. Niemniej jednak z pewnych pomysłów poprzednich rządów obecny łatwiej się wycofuje niż z innych.


jak coś jest sensowne to nie ma odrzucać tylko dlatego, ze to pomysł SLD. :twisted:



Cytat:
Obwodnica Augustowa nie zniszczy Doliny Rospudy
IAR 07:40
Dolina Rospudy
(fot. AFP)

Kierownik Zakładu Botaniki Środowiskowej Uniwersytetu Warszawskiego Henryk Tomaszewicz zapewnia, że obwodnica Augustowa nie zniszczy Doliny Rospudy. Naukowiec, który jest specjalistą od ekologii roślin wodnych i bagiennych twierdzi, że wariant wybrany przez GDDKiA najmniej zaszkodzi środowisku naturalnemu. Opracowana przez niego ekspertyza już trafiła do ministerstw: środowiska i transportu oraz kancelarii premiera.


Profesor Henryk Tomaszewicz doskonale zna Dolinę Ropsudy, ponieważ od 40 lat, bada tamtejsze torfowiska oraz porastającą je roślinność. I właśnie na podstawie wieloletnich obserwacji zapewnia, że obwodnica przyniesie więcej pożytku niż szkody. Dolina bowiem od 35 lat zarasta gęstymi krzakami i drzewami, co sprawi, że niebawem mogą wyginąć cenne gatunki roślin i zwierząt. Storczyki nie rosną w olszowych lasach ani w zaroślach, one rosną na otwartych przestrzeniach i te cenne rośliny, bez światła na pewno wyginą, a ptaki odlecą, bo nie będzie drapieżnik polował polował pomiędzy krzakami - tłumaczy.

Zdaniem naukowca budowa nie naruszy też poziomu wód gruntowych. Gdyby to było torfowisko wysokie, które musi mieć w podłożu nieprzepuszczalną warstwę różnej grubości, wtedy wbijanie pali może przedziurawić te glinę czy zwały iłowe i woda może uciec, a w przypadku torfowisk niskich, jakie sa w Rospudzie, nie ma żadnego problemu - zapewnia.

Dlatego profesor zapewnia, że obwodnica absolutnie nie zdewastuje przyrody i zaprosił naukowców do polemiki na ten temat. Oczekuje bowiem, że oprócz nieprawdziwych ogólników na temat dewastacji Doliny Rospudy pojawią się w końcu rzeczowe i potwierdzone badaniami argumenty.
(mj)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 marca 2007 15:44:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
mj pisze:
Kierownik Zakładu Botaniki Środowiskowej Uniwersytetu Warszawskiego Henryk Tomaszewicz


Prof. Tomaszewicz jest kierownikiem stacji terenowej UW w Sajzach, ale kierownikiem Zakładu Botaniki Środowiskowej nie jest. W Zakładzie Botaniki Środowiskowej jest jedynie jednym z pracowników, a jego stanowisko w sprawie obwodnicy Augustowa jest zdaniem odrębnym od wszystkich pozostałych pracowników ZBŚ UW, w szczególności od kierownika tegoż - prof. Stanisława Kłosowskiego. Oficjalne stanowisko ZBŚ jest odmienne niż stanowisko Tomaszewicza (http://www.zbs.uw.edu.pl). Swoją drogą, akurat Doliną Rospudy Tomaszewicz zajmował się w swojej karierze mało albo zgoła wcale się nie zajmował. On jest specjalistą od jezior i szuwarów, nie od torfowisk. Z kolei właśnie Kłosowski zajmuje się badaniami m.in. Doliny Rospudy.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 maja 2007 10:04:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ciąg dalszy "sprawy Tomaszewicza", czyli stanowisko Wydziału Biologii UW w sprawie Rospudy w ogóle i działań prof. Tomaszewicza w szczególe:
http://www.biol.uw.edu.pl/Rospuda/

(najważniejszy cytat: Profesor Tomaszewicz nie sprostował powtarzanych w mediach nieprawdziwych informacji, że od 40 lat prowadzi badania naukowe w Dolinie Rospudy, wykonał ekspertyzę oraz jest kierownikiem Zakładu Botaniki Środowiskowej. )

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 grudnia 2007 13:39:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Decyzja ministra środowiska ws. obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy z lutego bieżącego roku została uchylona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.


Nie chcę mówić hop! przed uprawomocnieniem, ale cieszę się z tego sukcesu.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 00:06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 09 listopada 2007 22:30:41
Posty: 57
Skąd: Book of secrets
Byłam na tej rozprawie... łatwo nie będzie. Szykują się odwołania...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 11:15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
panek pisze:
Nie chcę mówić hop! przed uprawomocnieniem, ale cieszę się z tego sukcesu.

Z czego tu sie cieszyć? ze ludzie dalej będą ginąć pod kołami TIRów?? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 11:22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kajo pisze:
Z czego tu sie cieszyć? ze ludzie dalej będą ginąć pod kołami TIRów??


Z tego, że obwodnicę da się wybudować bez barbarzyństwa. (Już pomijając to, że obwodnica nie jest jednym sposobem na zmniejszenie liczby wypadków.)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 11:29:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
panek pisze:
Z tego, że obwodnicę da się wybudować bez barbarzyństwa.

Jeszcze o takim planie nie słyszałem, podobno sam plan ekologów był równie kiepski jak ten realizowany...poza tym ile teraz czasu zajmie przygotowanie i wybudowanie? Stawiam na to ze nie powstanie w sumie nic...a ludzie jak ginęli tak będą ginąć ale co to ekologów obchodzi? grunt ze żaba uratowana!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 11:40:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kajo pisze:
podobno sam plan ekologów był równie kiepski jak ten realizowany


Kluczowe słowo to "podobno".

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 11:50:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Najgorsze będzie przeciąganie (w drodze odwołań) procedury administracyjno-prawnej w nieskończoność. Bo wtedy faktycznie nie będzie mogło powstać nic, w żadnym wariancie.
A na to się zanosi, bo ekolodzy nie odpuszczą a i GDDiA będzie bronić swoiście rozumianego honoru i nie odpuści również.
Najwięcej zarobią prawnicy :twisted: a obwodnicy (jakiejkolwiek) nie będzie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 14:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 09 listopada 2007 22:30:41
Posty: 57
Skąd: Book of secrets
Cytat:
grunt ze żaba uratowana!


hmmm... problem w tym, że środowiska człowiek wcale nie chroni żeby ratować żaby.
Rozumiem - Ci, co się do drzew przypinają łańcuchami może i owszem (chociaż, za te 140 zł dniówki od greenpeace to niejeden by się przyczepił), ale wszelkie podstawy prawne tworzone są tylko i wyłacznie ze względu na człowieka. Gdyby obecny stan środowiska nie miał wpływu na nasze dzieci, wnuki itd., to myślę, że wszyscy mieliby to całe środowisko w dużym poważaniu. Żaba jest ważniejsza? Ech... w dolinie Rozpudy rośnie tyle gatunków z których kiedyś ktoś wymyśli jakieś leki...
Albo wynajdzie szczepionkę. Rosną tylko tam na świecie. Żaby są wszędzie

A tak serio to najgorsze tam były tę urzędnicze machloje... Zamykanie urzędu, żeby nie można było złożyć protestu... A ogłoszenie o inwestycji przykryli inną kartką :?

Współczuję mieszkańcom Augustowa. Tylko, że nie braku obwodnicy, a urzędników, którzy od 10 lat próbują przeforsować projekt, który jest skazany na niepowodzenie (choćby przez prawo unijne)... A naokoło byłoby taniej i jakieś 7 lat szybciej... :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 14:18:37 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Kajo pisze:
Jeszcze o takim planie nie słyszałem, podobno sam plan ekologów był równie kiepski jak ten realizowany...poza tym ile teraz czasu zajmie przygotowanie i wybudowanie? Stawiam na to ze nie powstanie w sumie nic...a ludzie jak ginęli tak będą ginąć ale co to ekologów obchodzi? grunt ze żaba uratowana!

Zgadzam się. Tak mnie w domu mówili, że propozycja ekologów jest jeszcze gorsza, ponieważ proponuje wybudować obwodnicę w takim miejscu, że nie zwierzęta nie będą mogły się przemieszczać z obszaru na obszar i ich liczba będzie się redukować... Tak zrozumiałam jak mnie tłumaczyli.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 14:30:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Jak był ostry spór to czytałem na temat planu ekologów, teraz juz nie pamietam o co dokładnie chodziło w kazdym bądź razie konkluzja była taka że był on również do dupy :) Ja też jestem za tym ze trzeba dbać o środowisko itd... ale też musi mieć to jakieś rozsądne granice i dla mnie tą granicą jest sprawa życia ludzkiego, jeśli sie uda pogodzić te dwie rzeczy to bardzo dobrze ale na dzień dzisiejszy obstawiam że nie wybudują nic...W ogóle ta dzisiejsza moda, ba jakiś ekologiczny schiz i te całe głobalne ocipienie powoduje u mnie wzrost ciśnienia :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 15:21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ptak ze wschodu pisze:
jak mnie w domu mówili


Z całym szacunkiem - w tej kwestii mam inną hierarchię autorytetów (choćby ze względów zawodowych).


Ptak ze wschodu pisze:
ponieważ proponuje wybudować obwodnicę w takim miejscu, że nie zwierzęta nie będą mogły się przemieszczać z obszaru na obszar


A w wersji rządowej to niby ma być lepiej? Droga tak czy inaczej przetnie korytarz ekologiczny między Puszczą Augustowską a puszczami zachodniosuwalskimi (zresztą, droga z Suwałk do Rajgrodu i tak już jest). Jeżeli ważniejsze jest dobro ludzi niż przyrody, tego się nie da uniknąć. Ważne jest, żeby minimalizować inne szkody.

Kajo pisze:
konkluzja była taka że był on również do dupy


Czyja konkluzja?

Kajo pisze:
Ja też jestem za tym ze trzeba dbać o środowisko itd..

...ale to tak od następnej obwodnicy. Skoro tu już tak zabrnięto, to niech się zabrnie do końca?

Ma się zacząć, kiedy wrócę z wakacji - na razie nie jest jeszcze całkiem źle

Kajo pisze:
W ogóle ta dzisiejsza moda

Ta "moda" w Polsce trwa od stu lat. Modnisie zamknęli takie fajne źródło drewna pod Hajnówką i w ogóle...



Kajo pisze:
głobalne ocipienie powoduje u mnie wzrost ciśnienia

Rozumiem, że przekręcenie słowa "ocieplenie" sugeruje, że nie zachodzi globalne ocieplenie? Możesz zaklinać rzeczywistość i wmawiać sobie i innym, że globalne ocieplenie nie zachodzi, ale to nie zmieni samego procesu. Zresztą, akurat kwestia globalnego ocieplenia (o którym jest oddzielny wątek) i ochrony wyjątkowych ekosystemów jest bardzo luźno powiązana.



Kajo pisze:
grunt ze żaba uratowana!


Proponuję rozebranie Wawelu i wybudowanie tam osiedla. Interes człowieka jest ważniejszy niż jakieś sentymenty.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 16:12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
panek pisze:
Ja też jestem za tym ze trzeba dbać o środowisko itd..

...ale to tak od następnej obwodnicy. Skoro tu już tak zabrnięto, to niech się zabrnie do końca?

Jak juz cytujesz to cytuj do konca...Napisałem ze jesli nie da sie jej zrobic inaczej a dalej mają ginąć ludzie to ta obwodnica powinna powstac bez względu na wszystko

panek pisze:
Rozumiem, że przekręcenie słowa "ocieplenie" sugeruje, że nie zachodzi globalne ocieplenie?

Oczywiscie ze zachodzi i nie napisalem ze jest inaczej jednak uwazam że wina w tym człowieka jest znikoma... Te całe akcje ekologiczne które przybrały wprost niewiarygodne rozmiary są polityczne i słuzą zupelnie czemu innemu niz realna ochrona środowiska, zapewnie niedługo zostanie wprowadzony podatek od emisji CO2...po prostu "ekologia", "globalne ocieplenie" to dzis temat tabu i kto sie temu sprzeciwi jest niewrazliwym głupkiem i to mam namyśli mówiac o modzie a raczej manii ekologicznej...serio nie rozumiesz czy udajesz?
panek pisze:
grunt ze żaba uratowana!


Proponuję rozebranie Wawelu i wybudowanie tam osiedla.

co to ma do rzeczy??? przeczytaj jeszcze raz co napisałem...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group