Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:05:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 18 lutego 2008 22:52:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Wróciłam z koncertu i jestem pod taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakim wrażeniem! :D :bravo:

Spełniły się moje nadzieje, że będą kawałki z "Luny" (bardzo mi przypadły do gustu!). Ale jakoś zupełnie, nie wiem czemu, nie przyszło mi do głowy, że pojawi się też coś Armii, więc była to bardzo miła niespodzianka!

Na koncercie zahipnotyzowało mnie po prostu! "Taniec szkieletów" koncertowy wyszedł cięższy i mroczniejszy od albumowego, a jednocześnie momentami bardziej porywający do tańca. Miałam wielką ochotę zapomnieć się w tańcu i z jednej strony żałowałam, że było na siedząco, a z drugiej dobrze się stało, bo w końcu post jest i obiecałam sobie nie szaleć, nawet, jeśli by było na stojąco. Gdyby było, nie zdołałabym się oprzeć pokusie. A tak to siedziałam i tylko mentalnie odpływałam, odlatywałam...
Uważam, że album jest cudny, ale koncertowe wersje podobały mi się jeszcze 100 razy bardziej!
Luna koncertowa porwała mnie też o wiele bardziej, niż ta, którą słyszałam w necie. Po prostu naprawdę miałam ochotę biec i biec, przed siebie, dalej i dalej, po jakiejś falującej trawie, na jakąś górę i krzyczeć do księżyca sama nie wiem o czym...

Ogólnie całością jestem zachwycona i żałuję tylko, że było tak krótko...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 lutego 2008 23:20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
O, kolejna osoba, którą teoretycznie widziałem.

Z koncertu mam mieszane uczucia, bo:

Muzycznie bardzo dobrze, mimo że wyjątkowo okrojony skład (bez Gera, ale i bez Kuby! Budzy czasem robił waltronie paszczowo ;-)), to pokazali się z najlepszej strony, wypełnili salę dobrze dobranymi i umiejscowionymi dźwiękami. No ale publiczność... niestety zupełnie przypadkowa i mooocno drętwa.

Przekonałem się, że choć czasem mogło mi się wydawać, że ojej, znowu słyszę historię o babci Anieli albo o świętym Graalu pod Annopolem, to jednak bardzo lubię to słyszeć! A chyba dzisiaj pan konferansjer wybitnie nie miał nastroju na zagadywanie ;-) O tyle szkoda, że pewnie można było więcej osób obecnych zainteresować nową płytą.

Spodziewałem się nowych utworów a były tylko te, które już słyszałem w BOK-u; nie wiem, czemu się spodziewałem, nikt ich nie obiecywał, no ale tak się nastawiłem i brakowało. Podoba mi się ta tytułowa Luna z takim fajnym zaśpiewem a obecna na koncercie koleżanka spoza forum stwierdziła, że już w BOKu stała się fanką Halo halo, i nadal nią jest; a piosenka o ruchu na niebie strasznie kosmiczna!!! i bardzo podoba mi się ta gitarka w trzecim wersie zwrotki.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 00:26:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
mi się najnbardziej podobał nowy (stary) kawałek z Luny "Na niebie ciągły ruch" - dawniej znany jako "Wyludniacz"- szczególnie nowy tekst, choć oczywiście nie zapamiętałem, to w trakcie koncertu bardzo pasował to znanej wczesniej już muzyki.

miejscami brakowało Kuby z klawiszem i waltornią

za to Aviator wydobywa coraz niesamowitsze dźwięki


Publiczność, hm, tylu starszych ludzi na koncercie jeszcze nie widziałem.
tak na oko to chyba połowa.

Teraz czekam na trasę promującą Lunę.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 06:24:58 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 18:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Mnie najbardziej poruszyły numery z nowej płyty zagrane bezpośrednio po sobie - Na niebie ciągły ruch oraz Halo. Powiało taką świeżością, siłą, klimatem innym niż Taniec Szkieletów. W tym drugim utworze ujął mnie także tekst:

"Jak pies co liże twoje rany, jak obraz przy którym czujesz się kochany, jak wody łyk.."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 09:23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
pablak pisze:
tylu starszych ludzi na koncercie jeszcze nie widziałem

i dobrze,że różni ludzie przychodzą z ciekawości,chociaż niektórzy w trakcie wychodzili 8)


pablak pisze:
Teraz czekam na trasę promującą Lunę.


a ja na materiał przez ciebie nakręcony :bukiet:

bezdomna pisze:
pod taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakim wrażeniem!


no ja też :bravo: a Ciebie nie miałam okazji poznać,widziałam tylko Pablaka,Youzve i Crazyego z córką i 2 znajomych z poza forum

jadąc na koncert miałam w pamięci Ostrą,która kiedyś wbiegła do jakiegoś domu kultury po wszystkim jak już wychodziłam :mrgreen: i dobrze zrobiłam,że się nie cofnełam(chociaż o 17.55 byłam jeszcze na Bemowie)załapałam się na 45min.koncertu,a po nim szybko obejżałam obrazy
w ogóle fajny klimat robiły obrazy w połączeniu z koncertem :skrzypek:
wyjątkowo uważnie wsłuchiwałam się w słowa i wpatrywałam w perkusje :mrgreen: /podziw dla wszystkich perkusistów/
jednym słowem ciekawy koncert :D

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 09:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Była też kotara a na niej Luna (w pełni) - czy ktoś to zauważył oprócz mnie?

A to jeden z nowych obrazów wczoraj zaprezentowany:
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Ostatnio zmieniony wt, 19 lutego 2008 09:52:23 przez pablak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 09:45:43 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 18:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Tak, mnie udało się dostrzec efekt z księżycem. :D

Cytat:
A chyba dzisiaj pan konferansjer wybitnie nie miał nastroju na zagadywanie O tyle szkoda, że pewnie można było więcej osób obecnych zainteresować nową płytą.


Zgadza się. Sam widziałem, że ludzi bardzo rozbawiła historia o tym, jak to po zakończeniu śpiewania chciałby podjąć pracę na stacji kolejowej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 10:45:37 
Z tymi obrazami to chciałbym kiedyś zostać sam, by móc się na spokojnie zapatrzeć... wczoraj udało mi się tylko rzucić okiem tu i ówdzie... wyłapałem jedynie jakieś fragmenciki, jak choćby niebo nad "Stacją Lublin"... ech... poważnie zacząłem się zastanawiać, czy aby jednak nie udałoby się wygospodarować jakichś funduszy na przepiękną "Rybę" na przykład... ale nie... myślę jednak, że na "Różowym Jeruzalem" się skończyć nie może.

Co do koncertu, to zachwyciło mnie kilka momentów: "Echo" (BARDZO), "Kazimierz przez Nałęczów", "Na niebie ciągły ruch", "Luna", "Dom przy moście", "Radio Rivendell". Refren "Halo, halo" mnie zaczarował, ale zwrotki na razie trochę na dystans (ale to pierwszy raz był, więc cóż to znaczy?). W sumie jednak jestem trochę zawiedziony. Przede wszystkim ze względu na publikę - bardzo mnie to rozpraszało - to zastanawianie się, co musiały sobie myśleć te panie (emerytowane pracownice urzędu?), gdy już okazało się, na jaki kocert tak naprawdę przyszły... kurde, niektóre wytrzymały do samego końca i nawet twardo biły brawa po każdym numerze, mimo, że po twarzach było widać, że nie do końca odnajdują się w sytuacji... Generalnie, doskonale było widać, że od publiczności też dużo zależy...
A drugą sprawą było nagłośnienie. Przy "Tańcu szkieletów" chyba, coś nagle się stało i bas z perkusją zamiast generować rytm, zmieniły się w dudniącą magmę, a gitara Avaitora zaczęła, że się tak wyrażę wrzeszczeć. Chwilami było to bardzo nieprzyjemne choć, w tych paru utworach wymienionych wyżej, jakoś traciło na sile.

W sumie jednak i tak fajne zwięczenie urodzin. Szkoda tylko, że nie udało się pogadać choć chwilę dłużej. No i jakoś trochę mnie zniesmaczyła taka dziwna sytuacja z samego końca, w której główną rolę grała niebieska książka i strona 41-sza. Nie wiem, o co chodziło, ale było jakoś nieprzyjemne.

A że niedobrym niepokojem kończyć nie wypada, napiszę jeszcze, że dosyć uważnie śledziłem tekst "Na niebie ciągły ruch" i zobaczyłem takie rzeczy, że aż trzeba by tu użyć tej mordki z wybałuszonymi gałkami... no i z małżonką jakoś tak odmłodnieliśmy sobie (tylko trochę przez kontrast ze znaczną częścią widowni, hehehe...) i nabraliśmy chęci na reanimowanie niektórych zarzuconych aktywności...

EDIT: A! I jeszcze zachwyciła mnie idea spotkania dwóch księżyców! Tym bardziej, że kilka dni temu, gdy miało być to zbliżenie księżyca z Marsem miałem sen, w którym światło księżyca odbijało się od Marsa i rzucało na niebo odblask, który wyglądał jak drugi księżyc (dopiero po chwili okazało się, że tak naprawdę ma kształt słuchawki telefonu...)...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 15:30:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
bezdomna pisze:
momentami bardziej porywający do tańca
- myslę, że wreszcie stanie sie to co kiedys w Krakowie: krzesełka pójdą w kąt!!!

Kamik pisze:
Z tymi obrazami to chciałbym kiedyś zostać sam

o, pewnie! ja też!

Kamik pisze:
niebieska książka i strona 41-sza
- co? czyżby chodziło o książkę, którą być może powinienem mieć w domu?

Kamik pisze:
nabraliśmy chęci na reanimowanie niektórych zarzuconych aktywności...
- ha, super rekomendacja koncertu i w ogóle!

Ale Kamik - co za sen dziwny?? (nie śniłem chyba ciał niebieskich, hehe)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 18:18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Crazy pisze:
O, kolejna osoba, którą teoretycznie widziałem.

:shock: Mnie? Ale skąd wiesz, która to ja?
Ja za to widziałam Ciebie w co najmniej 2 egzemplarzach. :lol: Nie umiem rozpoznać w realu ludzi, których wczesniej widziałam tylko na zdjęciu. :wink:
A że sama odczuwam wielką niechęć do zamieszczania swoich zdjęć na forach, to i nie liczyłam, że kogokolwiek stąd poznam (to do Kiwi :wink: ).

Ja jakoś o dziwo zupełnie nie odczułam braku waltorni, mimo, że bardzo sobie cenię ten instrument w armijnej muzyce. Zespół świetnie się spisał w takim składzie, w jakim był, nadając utworom nowy klimat i nową jakość.

Obecność tylu babć na widowni też mnie zadziwiła. Zastanawiałam się, czy te panie były świadome, na co przyszły. Od razu przypomniało mi się, jak kiedyś na koncercie Houka widziałam pewnego nastolatka, z którym przyszli rodzice, najwyraźniej nie wyobrażający sobie, że mogliby synka na taką imprezę puścić samego. Patrzyli na pogujących i bez przerwy fukali zgorszeni i trzęśli z oburzenia głowami. W końcu zbulwersowani wyszli. Współczułam dzieciakowi szczerze. :lol:

antiwitek pisze:
myslę, że wreszcie stanie sie to co kiedys w Krakowie: krzesełka pójdą w kąt!!!


Zastanawiam się, czy to jeszcze realne. Od kilku lat na wszystkich koncertach, na które chodzę, publika jest drętwa. Co prawda ja ostatnimi czasy w ogóle coś rzadko na koncertach bywam, ale moi bardziej bywali znajomi potwierdzają te smutne obserwacje. :?

Obrazy Budzego pierwszy raz miałam okazję zobaczyć na żywo, więc była to dla mnie niezła gratka. Żałowałam tylko, że "Luny" nie było. Najbardziej urzekła mnie "Ryba". Jest genialna! :D

pablak pisze:
Była też kotara a na niej Luna (w pełni) - czy ktoś to zauważył oprócz mnie?


Tak, zauważyłam, chociaż cały czas się zastanawiałam, czy to efekt celowy, czy stały element dekoracji/oświetlenia w tamtej sali...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 18:23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
bezdomna pisze:
Zastanawiam się, czy to jeszcze realne


Ja bym pofikał! Czy można słuchać spokojnie Tańca szkieletów w wersji ska? :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 23:53:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
chciałbym tylko nieśmiało napisać, że obraz, którego fotografię umieścił Pablak bardzo mi się podoba... marzy mi się wystawa...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lutego 2008 05:24:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Koncert rozpoczęło Echo.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lutego 2008 07:46:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
coraz bardziej nowofalowe "Echo" się robi, mam wrażenie. Dzięki!

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lutego 2008 13:27:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Budyń pisze:
coraz bardziej nowofalowe
słucham tego często, przede wszystkim ze względu na to co wyrabia gitara w tym utworze
:bravo:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group