Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:54:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lutego 2008 08:30:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
antiwitek pisze:
na tej ulicy był najstarszy Music Corner

O taaak! :D Gdy jako szesnastolatek z małego miasta trafiłem tam podczas wycieczki szkolnej, czułem się jak w raju!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lutego 2008 12:55:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Miałem to samo :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lutego 2008 13:13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
wspominkowo żem pisze:
szesnastolatek z małego miasta

po czym . pisze:
Miałem to samo

Hę? Tyś nie z Gdańska, Piotrusiu?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lutego 2008 19:07:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Yes-I, a nawet w Gdyni siem urodził, hehe - milionowe 3miasto pełną gębą. W sensie u nas takich sklepów nigdy nie było... Później długo korzystałem z internetowej wersji sklepu (jeden z pierwszych).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 kwietnia 2008 18:00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Oj, właśnie wróciłem z Krakowa (gdzie miałem okazje zagrać w Krzysztoforach - dobrze było :-)) no i jestem mocno zaskoczony... Najazd Anglo-Saksonów uważałem za przerysowany mit, a tu istny potop! W okolicach rynku i Pl. Nowego praktycznie nie słychać języka polskiego, a w barze mlecznym na Grodzkiej pani mówiła "two minutes, please".
Ale w Tyńcu Wisła muli po staremu... :aniolek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 kwietnia 2008 18:03:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
. pisze:
gdzie miałem okazje zagrać w Krzysztoforach


Żałuję żem nie dotarł.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 kwietnia 2008 18:53:19 
. pisze:
miałem okazje zagrać w Krzysztoforach

A kiedy w stolicy?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 kwietnia 2008 19:42:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
. pisze:
w barze mlecznym na Grodzkiej

Ha, ja polecam bar "Górnik" w okolicach ul.Rajskiej. Rozpiętość rodzajów ludzi jakich można tam spotkać jest naprawdę szeroka. Skandalicznie tanio. Zawsze tłumy. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 kwietnia 2008 20:50:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale to takie malutkie jest. I w ogóle nie ten wątek. O mlecznych barach piszemy tu :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 kwietnia 2008 21:42:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Strasznie mi się chce pojechać do Krakowa!!!!!!!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 kwietnia 2008 16:59:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
ups, przepraszam, tak mi się tylko skojarzyło :wink: No, okropnie malutkie :wink: Jeszcze się uczę tego forum.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 kwietnia 2008 19:32:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
[off]

Cytat:
A kiedy w stolicy?


Chyba przy okazji premiery winyla, czyli w okolicach wakacji (i hope) :-).

[/off]

Ps. W Tyńcu wyhaczyłem chyba najbardziej psychodeliczną kapliczkę. Kurczę... niezły kwas, z Matki Boskiej zrobili jakąś lalkę (bez obrazy dla uczuć religijnych forumowiczów):

Obrazek

:x


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 sierpnia 2008 11:08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 24 maja 2008 14:03:51
Posty: 39
Kurcze ;) Kraków jest to jedyne miejsce póki co ;) do którego mam taki sentyment ;) Wszystko co ma związek z krakowem wywołuje uśmiech na mojej twarzy ;) architektura, kafejki a nawet zwykłe sklepy ;) No i rozważam możliwość dalszej nauki w tym mieście ;)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 sierpnia 2008 15:48:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
. pisze:
W Tyńcu wyhaczyłem chyba najbardziej psychodeliczną kapliczkę.

:shock: Rany, mało się nie popłakałam na ten widok! :hahaha:

A już myślałam, że nie ma nic okropniejszego od figury Matki Boskiej, którą proboszcz niedawno udekorował moją starą parafię. Zdjęciem nie dysponuję, ale i tak nie ma na co patrzeć. Jest po prostu brzydka, a Twoja to odlot!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2008 20:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Do Krakowa w końcu w to lato nie dotarłem, jakoś nie było pisane... Hy, znaczy dotarłem, ale tylko w ramach objazdu Tour de Pologne, to jakoś inaczej.

Za to przeczytałem bardzo interesujący artykuł o opactwie w Tyńcu, gdzie nigdy nie byłem, i doszo mi to do całkiem długiej listy miejsc, które przy najbliższej wizycie w Krakowie chciałbym odwiedzić.

Poza tym rozmawiałem z Laską, którą bez wątpienia można uznać za krakowską atrakcję (a może nawet białego kruka, co potwierdzili by pewnie ci, którzy kiedyś wybrali się na manewry do Laski bez Laski ;-)).

I jeszcze przeczytałem wpis Igora, który niezależnie od swojej tradycyjnej kwiecistości, dość dobrze oddaje również moje odczucia w stosunku do tego miasta. Przeklejam tu, bo w co-robię-dziś się zaraz zagubi.

Igor pisze:
Tak, więc tak. Od czego by tu zacząć?! Nie wiem. Może od tego, że tak jak zamierzałem połazić dzisiaj po starym krakowskim mieście, to tak właśnie uczyniłem. Z tutejszą młodzieżową ekipą astronomiczną trochę się pogubilim, ale na szczęście się potem na krakowskiej starówce odnaleźlim. Pochodzilim se wokół, w pobliżu tego Wawelu, wokół tych potężnych murów wawelskich przy, niedaleko tej dosyć wąskiej, niezbyt szerokiej tutaj snującej się pewnie z wolna, choć kto tam go wie, Wisełce, połazilim. Potem poleźlim do wawelskiego smoka, którego widok, postura nie jest wcale taka straszna jak to go w bajkach opisują! Jak on mógł swego czasu całą wodę z Wisły wypić, to tego nie wiem, kompletnie nie pojmuję!! Ba! Zdarzają się na tym łez padole rzeczy, które się największym filozofom, astronomom i nawet mi nie śniły!! Na szczęście na Grodzkiej nie padał dzisiaj deszcz! Nawet w ogóle nigdzie nie padał, a wręcz przeciwnie pogoda wyborna się zrobiła!! Po starym mieście tu, wokół, tam i ówdzie sunęły okazałe, piękne i dostojne kto wie czy nie zaczarowane dorożki ze swymi być może zaczarowanymi dorożkarzami obojga płci oraz być może, że też i również ze swymi zaczarowanymi pasażerami. Zresztą i tak tego nie wiem i wiedzieć zapewne i na pewno, może na pewno nigdy nie będę. Tu, tam i tam, i gdzieś tam, wszędzie i nigdzie na tych bocznych i niekoniecznie bocznych, pełnych przenajróżniejszych historycznych zabytków uliczkach można było spotkać różnej maści, różnej płci grających grajków ulicznych wygrywających na swych różnej maści instrumentach, ale głównie dominowały jednak chyba skrzypce, swe przenajnajróżniejsze melodie, bardzo ciekawe i piękne melodie te. No i jeszcze ten kościół Mariacki, jeszcze te Sukiennice, jeszcze ten kościół świętych Piotra i Pawła, jeszcze wiele, wiele innych pięknych, ciekawych krakowskich zabytków, no a poza tym sporo, sporo, sporo z różnych stron naszego kraju i świata turystów. Fajne, przesiąknięte jakimś niezwykłym duchem te stare krakowskie miasto!! Podoba mi się ono i to bardzo!! Tylko ceny coś nie takie, coś nie takie do normalnego życia, normalnej egzystencji!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group