Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:30:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 10:38:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ośmiotysięczniki!!! :D
Dla mnie zaś NAJWAŻNIEJSZĄ przygodą ze Światem Młodych była wielka akcja (bodaj w 1988) "Wakacje z Juliuszem Vernem".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 11:04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
antiwitek pisze:
jestem inny, mamo tato! czy dostanę w morde za to?"

:brawa:

też czytałam świat młodych :wink: ale chyba niezbyt dokładnie, bo oprócz ostatniej strony niewiele pamiętam.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 13:42:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Harcerze wielce zasłużeni dla promocji polskiego punk - rocka!


Coś w tym musi być, tymbardziej że czołowe radio które nadawało muzykę alternatywną w tym czasie nazywało się Rozgłośnia Harcerska.
Pytanie tylko na ile te media miały cokolwiek wspólnego z prawdziwym harcerstwem?

Co do ŚM to także czytywałem tą gazetę głównie dla komiksów. Do dziś pozostało mi ich trochę w piwnicy. Gdy tak z sentymentem przeglądałem je ostatnio zdziwiłem się na ile jej redaktorzy czuli się pewni wklejając plakaty muzyków żywcem z zachodnich gazet ( głównie Bravo). W końcu prawami autorskimi nikt się w PRLu nie interesował.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 13:48:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
aim one pisze:
Gdy tak z sentymentem przeglądałem je ostatnio zdziwiłem się na ile jej redaktorzy czuli się pewni wklejając plakaty muzyków żywcem z zachodnich gazet ( głównie Bravo). W końcu prawami autorskimi nikt się w PRLu nie interesował.



A fakt! Dużo tam tego było. Nawet nie zadawano sobie często trudu, żeby wykadrować logo Popcornu, czy innego Bravo, ale to była chyba w tamtych czasach przypadłość nie tylko ŚM.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 20:39:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
stasiek dzisiaj wrócił ze zbiórki z chustą i czapką wilczęcą!!!!! druh zrobił mu niespodziankę i przygotował zadania do wykonania. szczęście staśka ogromne!!!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 21:25:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
O to czekamy na fotkę zucha w chuście z poprawionym kołnierzem:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lipca 2008 20:36:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przez szereg lat pojawiałem się na obozach harcerskich corocznie, ale tak się ułożyło - nie z mojej woli - że po 2002 odwiedzać obozy przestałem. Co z oczu, to i z serca, więc stopniowo zapomniałem, jak wspaniałe to były czasy dla mnie i co tak naprawdę w życiu w lesie mnie zafascynowało.

W ostatni weekend zupełnie nieoczekiwanie pojawiłem się w tymże lesie ponownie i to, żeby było śmieszniej, w dokładnie tym samym miejscu, w którym sześć lat temu byłem na obozie po raz ostatni.

Zabawa w obozowanie jest już dla mnie przeszłością... to niestety jest oczywiste, choćby z racji wieku. To, że po 6 latach prawie nikogo nie znam, dałoby się jeszcze przeskoczyć, już po dwóch dniach z kilkoma osobami dało się nawiązać całkiem fajne relacje, z kilkoma innymi do rozmowy nie zdążyło dojść, ale pewnie to kwestia krókiego czasu.
To, że te wszystkie osoby są ode mnie o kilkanaście lat młodsze, a nie o kilka jak kiedyś - to już trochę gorsza sprawa, ale w warunkach lesnych, kiedy młodzi ludzie okazują się nieraz bardzo dojrzali, a moje dorosłe doświadczenie ma mniejszą wagę, i to dałoby się jakoś obejść.

Ale najprościej mówiąc - nie ma tam już dla nas miejsca. Przyjechaliśmy w stosunkowo optymalnym momencie, kiedy harcerze budowali, można więc było pomóc, powyrzynać, poprzybijać, pokorować żerdki itd. Super robota, przyjemne z pożytecznym, cudownie jest ubrudzić się żywicą, a potem iść myć w jeziorze. Tylko że w ogóle nie robi się tego dla siebie, to jest takie zajęcie, żeby nie patrzeć, jak inni pracują, i nie czuć się dziadem ;-) Ale czego w sumie potrzebować na dwa dni, kiedy rzeczy trzymasz w samochodzie, bo nawet nie warto wyjmować.
A za kilka dni skończą budować i roboty tym bardziej nie będzie. W następny weekend niby znowu można by pojechać (ach jakby było fajnie!). No i spoko, można by, na weekend to zawsze można, to bardzo krótki czas. Ale nie da się już znaleźć sobie takiego miejsca, żeby nie być całkowicie i wyłącznie gościem.

Może kiedyś w niebie zostanę tym harcerzem, którym nigdy nie byłem, a jednocześnie będę mógł być nadal tym dobrze wszystkim znanym i (chyba?) ogólnie lubianym choć nieco starszym od większości osób mężem doświadczonej instruktorki, który na obozie harcerskim czuje się jak u siebie w domu...
Ale do tego czasu mam jednak nadzieję, że nie po raz ostatni w tym zyciu odwiedziłem obóz nad jeziorem :-) :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lipca 2008 21:17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nina dziś wyjechała - to tak a propos obozów :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2008 10:06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
A ja dziś w nocy wróciłem z kwaterki :(
Creazy jakoś Ciebie rozumiem, miałem przerwę 4 letnią w obozowaniu, choć mundur nadal noszę i także się bałem. Zabrałem ze sobą 4 chłopaków o kilkanaście lat młodszych i myślałem, że się nie dogadamy. Niepotrzebnie, jak śpisz razem z nimi w jednym namiocie, pracujesz, gotujesz i myjesz w lodowatym strumieniu, lody natychmiast puszczają.
Na odchodne goście sami mnie dopadli by zrobić sobie wspólną fotkę.To cieszy.

Druga sparwa to bałem się o kondycję, jako człowiek lasu siłowo mieszkający w mieście przez kilka godzin musiałem się przyzwyczajać do pracy w deszczy, w mokrych butach, błocie i spania w śpiworze gdy na zewnątrz nie było za ciepło. Ale można.

Na koniec pochwalę się że byłem w Beskidzie Żywieckim, dokładniej w koło Soblówki. Podobało mi się, że nie ma prawie ludzi na szlakach, ale dużo mniej śmieci jakie pozostawiają turyści.
Wyskoczyłem na Rycerzową (pierwszy raz tam byłem), widoki przyjemne ale wolę skalne Tatry.

I jeszcze w harcerskim temacie choć nie o obozach.
Trwają przygotowania do Zlotu XX lecia ZHR za rok, mam nadzieję, że utrzymamy świecką tradycję z przed 10 lat i zaposimy Tymka by zagrali dla naszych harcerzy!?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2008 10:11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
aim one pisze:
że utrzymamy świecką tradycję z przed 10 lat i zaposimy Tymka by zagrali dla naszych harcerzy!?
....jestem za !
:D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2008 10:30:10 

Rejestracja:
ndz, 15 czerwca 2008 10:56:47
Posty: 163
Skąd: Łódź
Bardzo lubię tą instytucję :arrow: harcerstwo,strasznie żałuję,że nie miałem okazji w niej aktywnie uczestniczyć w młodzieńczo-dziecięcych swoich latach.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lipca 2008 08:10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
elrond pisze:
aim one napisał:
że utrzymamy świecką tradycję z przed 10 lat i zaposimy Tymka by zagrali dla naszych harcerzy!?
....jestem za !


Dzięki za dobre wieści :D !
Będę trzymał rękę na pulsie,
Przyjdzie czas to wrócimy do tematu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lipca 2008 19:01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
aim one pisze:
o kilkanaście lat młodszych i myślałem, że się nie dogadamy. Niepotrzebnie, jak śpisz razem z nimi w jednym namiocie, pracujesz, gotujesz i myjesz w lodowatym strumieniu, lody natychmiast puszczają.

najbardziej zawsze mnie fascynowało jak to jest, że te różnice wieku w lesie tak bardzo się kurczą!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lipca 2008 22:44:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
w niedzielę byliśmy u niny na obozie - świetne miejsce, między miastkiem a słupskiem, wielkie lasy iglaste, mnóstwo jagód, urocze jezioro, nad którym odbyła się msza św.
w sumie najładniejsze z tych miejsc, gdzie w ogóle była. kilka foto:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lipca 2008 22:48:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
las na ostatnim zdjęciu rzeczywiście przepiękny!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group