Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:32:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 11 października 2008 10:07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bartek coś zaniedbuje forum, dawno nie założył żadnego potforumowego wątku - beki :wink: . Więc zacznę ja:

Najdziwniejszą rzeczą znalezioną przeze mnie jest kamienny (no, może niezupełnie) orzeł bez skrzydeł (oczywiście pisałem już o tym :wink: ). Szedłem sobie korytem rzeki Smolnik, kilka minut od domu, i zauważyłem jakiś dziwny kształt. Myślę: pingwin. Że niby taki z ogródka, zamiast krasnala. Podchodzę - jednak nie. Orzeł. Wziąłem go na ramię (trochę waży), zabrałem ze sobą, ustawiłem w ogródku przed domem. I sobie tak stoi już kilka lat.
Jest dla mnie niewyjaśnioną zagadką.

Kiedyś z kumplem wygłupialiśmy się na Przełęczy Suchej - między Kamiennikiem i Łysiną. Przedwiośnie, słońce, śnieg wytopiony częściowo, sucha trawa - fikając na niej kozły mozna było nabrać niebezpiecznej prędkości :) . No i tam leżała sobie puszka z piwem Okocim. Nawet nadawało się do spożycia :) .

Pamiętam też jak kilka dni przed studniówką łaziliśmy z kumplami po Limanowej. Ja wtedy strasznie chciałem sobie kupić debiutancką kasetę Świetlików, ale kasy miałem tyle co na studniówkowe wino. Kiedy więc tak łaziliśmy, rozglądałem się po chodnikach czy gdzieś jakieś drobne nie leżą, hehe. No i znalazłem, ale zegarek - bardzo ładny, trochę uszkodzony ale na chodzie. A kasetę kupił kolega z klasy i zanim sam przesłuchał pożyczył mi. Trochę byłem rozczarowany wtedy :P .

A jak Państwo? Jakieś ciekawe znaleziska?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 10:38:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kultowy orzeł :D

My znaleźliśmy kiedyś u nas na klatce schodowej róg Wotana!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 10:48:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
parę alkofantów się znalazło, najciekawszy okaz to chyba tablica z tramwaju linii nr 8 znaleziona pod moją bramą, do tego jakieś skromne gadżety typu szklanka leżąca pod łóżkiem dzień po sążnym piciu, dwadzieścia złotych, miliard zapalniczek czy trzy papierosy marki marlboro znalezione kilka metrów od tramwajowej tablicy (ale trochę w innych okolicznościach przyrody). gdyby zmienić temat na "co ukradłeś po pijaku" - kiedyś byłem świadkiem jak 2 znajomych powinęło wielki szyld "biuro rachunkowe" razem z kołkami rozporowymi. kolega do dziś ma to w pokoju jako ozdobę. o, były jeszcze flagi unijne i maryjne zabierane z latarni o wysokości chyba 4 metrów naprzeciwko legnickiej straży pożarnej - tuż przy kamerach straży miejskiej (aż dziw bierze jak człowiek był w latach młodości głupi i zdeterminowany żeby to brać). więcej grzechów chyba nie pamiętam :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 10:49:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ja nierzadko znajduję dziurę w całym

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 10:51:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
róg Wotana!
Oooo! Macie go jeszcze?

ceigrektezet pisze:
co ukradłeś
czekaj czekaj, może do tego wątku jeszcze dojdziemy :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 11:01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Znak drogowy "Zakaz zatrzymywania się i postoju", kaseta zespołu Cathedral, najsmaczniejsze jabłko jakie jadłem w życiu (a było to na zejściu z Rozsypańca do Wołosatego), 10 złotych...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 11:07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Kiedyś w Centrum Kultury Wrocław Zachód znalazłem podczas prób, konkretniej w miejscu zwanym garderobą, kartkę z tekstem po koncercie Lipnickiej i Portera.

Chyba tyle. Kiepski ze mnie szukacz-znajdywacz.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 11:50:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
kiedys znalazłem całe składowisko starych znaków drogowych po wymianie świateł i znaków na Puławskiej. Niestety kolega, z którym byłem, znak "tramwaj" wypatrzył pierwszy.

Jednak najmilszym znaleziskiem był mały niebieski balon, który wyfrunął prosto w moje ręce ze stacji metra Racławicka

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 12:25:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Budyń pisze:
mały niebieski balon


ja bym uważał, to mógł być pennywise.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 12:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
kaseta arki noego "a gu gu", w podstawówce znalazłem w szatni pięć złotych, puszkę z piwem, którą kopnąłem myśląc że jest pusta.......
więcej teraz nie pamiętam, ale różne dziwne rzeczy się znajdowały...

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 13:31:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
:shock:
gdzie takie coś znalazłeś?

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 13:33:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Drobne, zdjęcia, przypinkę, mini atlas geograficzny, worek z mlekiem (nie sprawdzałem czy zdatne do spożycia), puszkę rybną, niemal do cna przerdzewiałą siekierę. Nic ciekawego.
Ciekawe czy jakiś przedmiot z wątku rzeczy zagubionych się tu znajdzie? :D

ceigrektezet pisze:
"co ukradłeś po pijaku"
Grzejnik elektryczny wyrwany ze ściany (to już podpada pod "co zniszczyłeś"), znak robót drogowych (próbowałem dotaszczyć do domu, ale taki byłem nassany, ze cisnąłem gdzieś w lesie).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 14:17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
o, ja notorycznie jeszcze na wszelkich open-airach kradłem kiełbaski które kosztowały jakieś nieludzkie pieniądze ale od kiedy goniło mnie z 10 typów którym podczas grillowania powinąłem całe pęto kaszanki zaprzestałem tego niecnego procederu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 14:20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Nad morzem stare 1000 zł z Kopernikiem, w czasach głębokiej komuny.
Kupiłem za to resoraka i plastikową figurkę Vadera, choć filmu nie widziałem. Jeden chłopak chciał mi za 20 zł (z Trauguttem) opowiedzieć całe Gwiezdne Wojny, ale nie dałem się podejść pośrednikowi, za co zostałem nagrodzony mityczną projekcją w TVP, w lany poniedziałek A.D. 1987

z nowszych spraw, to na wyjeździe neokatechumenalnym znalazłem w szafie idealnie pasująca na mnie brązową, zimową kurtkę skórzaną, po którą nikt się nie zgłosił, mimo usilnych poszukiwań właściciela. a że potrzebowałem kurtki na zimię, to miałem ilustrację Słowa o mannie z niebia ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 października 2008 14:25:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kamik pisze:
Żebro wieloryba
Mój siostrzeniec znalazł ząb jakiegoś prehistorycznego przeżuwacza.

Meriadok Brandybuck pisze:
plastikową figurkę Vadera
Taki z peleryną z czarnej folii?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group