Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:09:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 października 2009 08:20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 15 listopada 2008 20:38:31
Posty: 101
Skąd: Cieszyn
Zgadzam się; atmosfera nie do opisania! Koncert coś koło dwóch godzin trwał :))

yellowshark pisze:
Teraz trzeba odpalic LUNE na CD i zrobic replay'a

Ale to już nie to samo...

_________________
Iz 1, 18...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 października 2009 12:48:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..Wigilia Dnia Bez Duchów Chorzów 2009.10.10.

Obrazek

..słów parę. Pozdrawiam Mirusa i Kona oraz ich Panie. I dziękuję Mirusowi..on wie za co.. :wink: Przepraszam ze nawet się nie pożegnałem ale myślę że jeszcze kiedyś będzie okazja aby sobie dłonie uścisnąć.
Wernisaż...
W holu CHCK poustawiane prace autora...Na stoliczku/ladzie jak na prawdziwy wernisaż przystało poustawiane kieliszki z winem aby publiczność się częstowała. Wino koloru czerwonego , smaku jakiego niestety nie wiem bo nie piłem...
W pobliżu obrazów pojawił się autor rzekł parę słów oraz słusznych uwag...."Ciemno jest , za mało światła to i prawie nic nie widać..Może jak będzie widno ... zapraszam może będzie lepiej widać"
Autor promował swe malarstwo oraz winylową płytę "Luna" a następnie zaprosił zgromadzoną publiczność na koncert...Publiczności ok.100 osób...Trochę mało ale co zrobić...Trzy gongi jak przystało na prawdziwy teatr i zaczyna się spektakl pt. "Luna"...i nie tylko!
Zespół zaczyna od Radia Rivendell prowadzać publiczność w krainę wyobraźni a wokalista/autor staje się narratorem (dosłownie) tej opowieści. Muzyka przeplata się nawzajem...Raz jest piękna i kolorowa a raz ciemna i w kolorze mięsa..Raz jest radosna i optymistyczna a raz groźna i nie dająca szans.....by potem znów...łan tu fri for fajf siks sewen trzy dwa jeden zero umieraj! Na scenie jest poważnie....lecz nie tylko i wyłącznie! :wink: Opowieści Budzego o dworcu Warszawa Wschodnia zmuszają mnie do odwiedzenia tego miejsca i weryfikacji tych nieprawdopodobnych rzeczy...Konkretnie chodzi o restaurację dworcową i zlokalizowaną w niej kuchnie.....Podobno....Podobno..Podobno w tej kuchni jest gar , taki gar w którym gotuje sie grochówkę...Jak ten gar jest pusty...wiadomo że pusty musi byc....To jak ten gar jest pusty , to jak szybko podniesie się jego pokrywę i wskoczy się do tego gara to człowiek przeskakuje do innej czasoprzestrzeni :shock: Słyszałem już o takich przypadkach jednak było to w nieistniejącej już Niemieckiej Republice Demokratycznej, a gdy komunizm upadł zjawisko to zniknęło bezpowrotnie razem z nim..Restauracja taka z "garnkiem do podróżowania" znajdowała się w mieście Lipsk...
Budzy mówił także że w mieście Annopol(?) w grudniu...każdego dnia... dokładnie o godzinie 8:00 na wieży miejscowego kościoła ukazuje się Św.Graal...Tak , gdzieś juz o tym zjawisku słyszałem....W każdym bądź razie trzeba sprawdzić...tzn. właściwie nie sprawdzić a zobaczyć!...Koniecznie!

Reasumując...

Byłem pierwszy raz na koncercie "Tomasz Budzyński solo a jednak z zespołem"...Bardzo mi się podobało...
Miejsce do tego rodzaju muzyki na piątkę z plusem (+5)...Dobra akustyka , uszy nie bolą , wygodne mięciutkie fotele...
Publiczności niewiele ,ale jak muzykom to nie przeszkadzało to mi wogóle...
Muzycy na piątkę z plusem (+5)...
Zagrane dwie płyty prawie w całości plus bonusy (m . inn. utwór zespołu Armia z płyty Droga)..
Gero ma fajny wokal...

I to chyba na tyle.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 października 2009 15:42:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
WUKA70 pisze:
utwór zespołu Armia z płyty Droga
Kfinto zapewne

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 października 2009 19:28:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:37:01
Posty: 60
Skąd: Krakoff
TAKI koncert to dobra okazja, żeby tu znów coś napisać...
Otóż spełniło się moje marzenie - przyjechaliśmy całą rodziną: Lukhop, Beata i Franio oraz dodatkowo mój brat Krzysztof. Warunki były ku temu znakomite! Na początek wystawa bajkowych obrazów (jakby taki na ścianie w domu wisiał...:)) i łyk wina jako wstęp do pięknego spektaklu słowno-muzycznego. Opowieści takie już słyszane i takie zupełnie nowe, dźwięki znane i nieznane, po polsku i angielsku...Publiczność na siedząco, ale dzieci nie mogą usiedzieć - Franio tańczy, więc ja też, wchodzi na scenę, a ja nie :) Jest jak w niebie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 października 2009 20:02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
pablak pisze:
WUKA70 napisał:
utwór zespołu Armia z płyty Droga
Kfinto zapewne

..oczywiście!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 października 2009 00:25:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 lutego 2009 19:32:14
Posty: 25
Budzy - Najlepszy muzyk wśród malarzy, najlepszy malarz wśród muzyków!!!!!!!!:)
Beata Polak (Kozak) - totalny odlot!!
Można tylko żałować, że tak szybko mineło.....:(
P.S.
Do kiedy trwa wystawa obrazów Toma??


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 października 2009 09:36:02 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
yellowshark pisze:
Do kiedy trwa wystawa obrazów Toma??

do 25.10 :) Obrazy na żywo wyglądają pięknie..

a koncert bardzo udany, świetny dźwięk, kolory, dymy, wstępy do utworów, muzycy. Długo by wymieniać i chwalić :) W całości był to naprawdę fajny wieczór, dziękuję. Muzycznie największe wrażenie zrobiło na mnie chyba Echo i Wiosna na wyganiu ale bardzo cieszył mnie cały, długi set i prezentacja większości utworów z obu płyt. no i zgoda z WUKĄ: Gero :brawa:

lukhop pisze:
Franio tańczy, więc ja też, wchodzi na scenę, a ja nie

Jeśli Franio to ten o którym myślę to wchodził na scenę ale równie szybko z niej znikał :( Biedak przypominał nam Syzyfa.... Ledwo się na scenę wdrapał i natychmiast ściągnięty musiał zaczynać od nowa... eh.. :wink: Ale ewidentnie ciągnęło go do Toma :wink:

Może podzieli się kto zdjęciami, dźwiękami...?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 października 2009 18:03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 15 listopada 2008 20:38:31
Posty: 101
Skąd: Cieszyn
Pozwolę sobie wrzucić 3 zdjęcia, które mi jako-tako wyszły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Iz 1, 18...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 października 2009 21:30:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ale fajnie mieliście :-)

WUKA, to co opisujesz, przypomina mi moje wrażenia po pierwszym koncercie Budzy solo... byłem pod permanentnym wrażeniem tych opowieści ze sceny :D
Ale nie martw się, przy następnych koncertach nie są one już takim zaskoczeniem, ale nadal pozostają bardzo fajne!

Lukhop, pozdro!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 października 2009 21:42:59 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
O ja Cię! Takich kolorów to chyba nigdy nie było na Budzym Solo dotąd!
Panie, potęga!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 października 2009 07:25:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
moje zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wreszcie doczekałem się na Luny koncertowej i bardzo mi się podobało. Zaskoczeń prawie ne było, bo koncertową Lunę mam osłuchaną dzięki pojawiającym się tu materiałom... Dużym zaskoczeniem było Embryo zagrane na koniec (ten utwór nie znajduje się na żadnej płycie, ale Gerard Nowak go zna) - piękne ! Mniejszym zaskoczeniem był bohater klasy pracującej w środku... Jedna moja refleksja jest taka, że Tren, który na płycie lubię chyba najbardziej na koncercie wypadł bardzo blado... i nie chodzi tylko o to, że Budzy zerwał strunę i był tylko jeden akustyk...

Obrazy w ogóle nie oświetlone i dlatego wyglądały jak wyblakłe... Brawo dla Toma za bezkompromisowość w tym względzie (wytknięcie tego organizatorom)...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 października 2009 10:01:15 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Fajne fotki, Kocie.
350-ka i i stałka 50 mm/1,8?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 października 2009 10:23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Cytat:
350-ka i i stałka 50 mm/1,8?

bingo !

kurde jak sobie je w domu pooglądałem to stwierdziłem, że trzeba było jednak pochodzić pod sceną ale czułem się nieco jak w teatrze a tyle śmiałości co Franio nie mam... no i pożyczyć od taty nowszą zabawkę czyli 50D

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 października 2009 13:47:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 13 października 2009 13:29:28
Posty: 3
Skąd: Piekary Śląskie
mam kilka zdjęć z tego koncertu, jednak nie wiem jak je tu umieścić. Proszę o krótką instrukcję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 października 2009 13:56:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
instrukcja tu:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=396
czuwaj !

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group