Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:26:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 31 października 2009 11:05:31 
Takie pytanie do fanow


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 11:20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
o, fajny temat!

mając do wyboru kilka świetnych i niezapomnianych (Juwenalia 1998 - niezapomniany pierwszy), WOŚP 2005 ze świetnymi gitarami (hehehe, drzołk), SOS 2007 z najlepszymi wokalami Toma jakie słyszałem, Wrocław 2008 z najbardziej bezkompromisowym podejściem) wybieram, nikt nie zgadnie, Żnin (maj 2009) jako najbardziej armijny

koncert odbył się w wyjątkowo brzydkim miejscu, na obskurnym podwórku, mimo że dookoła miasteczka aż roiło się od pięknych jezior, support raczej fatalny, publika przyszła raczej na zabawę przy piwie, a Armia zagrała - zupełnie na przekór wszystkiemu, dając z siebie wszystko - cały Prozess, Suitę (z kosmicznymi pasażami gitarowymi) i jeden przebój na koniec (chyba Opowieść zimową) (zdaje się że był to pierwszy koncert od dawna na którym nie było Tryptyku)

gdy, zdaje się Pippin, dowiedział się że bilet kosztował trztery dychy to powiedział - ło, to połowa radiohead, ale ten koncert był dużo dużo lepszy niż Radiohead

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 13:25:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Poznań, styczeń 2006

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 13:53:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Z dwóch które widziałem wybieram 22.02.2009, Gdynia. Wyborny koncert a Budzemu udało się przestraszyć mnie swoim śmiechem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 16:35:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
...jeden z pierwszych ale w zasadzie mało z niego pamiętam tzn. mało pamiętam bo było to ponad 20 lat do tyłu. Był to koncet w katowickiej niestety juz nie czynnej "Hali parkowej" (potem zrobiono z niej hiper market). Był to koncert w ramach dni kultury studenckiej i nazywał się "Powietrze".Byłem bardzo młodym człowiekiem i całą tą atmosferę chłonąłem jak gąbka..No i chciałem zobaczyć i usłyszeć wokalistę zespołu Armia...zresztą jak i cały band....wokalistę który dysponował (dysponuje nadal :wink: ) niezwykłym wokalem..takim co to go muzyka nie umie zagłuszyć..
A jednym z najważniejszych to koncert w siemianowickim amfiteatrze...

Obrazek
...na słowo honoru musicie wierzyc że po Kobranocce na bilecie figurował zespół Armia.
Zespół widziałem bagatela...ok. 16 lat wcześniej! W związku z tym repertuar w większości był mi prawie nie znany....Natomiast to co wydarzyło się w krótkim czasie po tym spektaklu (co uważam nie było dziełem przypadku ) mogę zaliczyć do ..nie waham się użyc tego określenia...przeżyc głęboko duchowych wręcz mistycznych.


Do bardzo dobrych koncertów mogę zaliczyć zeszłoroczny koncert w katowickim Cogitaturze...albo ten w chorzowskiej "Leśniczówce" i Domu Kultury "Batory" w ramach Festiwalu Stróżów Poranka...

A miało byc o najlepszym ...to wybieram ten najważniejszy dla mnie ...ten siemianowicki.

Edit: ..ten najlepszy to myślę że jeszcze przede mną...Na następnym koncercie normalnie wchodzę w pogo..! czyli "kości zostały rzucone" :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 17:04:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Byłem tylko na pięciu. Myślę, że najbardziej podobało mi się na jubileuszowym koncercie w Stodole (XX-lecie), choc musiałem wyjśc w połowie.

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 17:34:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Budyń pisze:
Poznań, styczeń 2006

o byłem wtedy :)

Z mojej strony Poznań 2007 trasa z Lao Che....jeden z najlepszych kącrtów ever.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 17:51:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Z dwóch które widziałem wybieram

Jarocin 2009 - wtedy zrozumialem dlaczego wszyscy zachwycaja sie ostatnia plyta Armii. Sluchanie przedpremierowych utworow na koncercie w Gdansku, w 2008 r. tez mialo w sobie duzy urok.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 19:02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Off Festival 2009 w Mysłowicach, a potem może PRL Festiwal Poznań Malta 2005. No i pierwszy oczywiście, czyli grudzień 2003 w poznańskim Blue Note.

Ale koncert Offowy w tym roku to majstersztyk był. Proces rozrywał na strzępy.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 19:48:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Cholera, ciężki wybór. Prozzesowa część ze Stodoły na pewno, potem jednak emocje trochę opadły.
Niesamowity koncert z tegorocznego Jarocina, ale znowu wada... Nie żaden deszcz, błoto i to że przez założony kaptur nie chłonąłem wszystkich dźwięków. Po prostu za krótko.

Ja mam nadzieję, że najlepszy koncert Armii jest przede mną :)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 20:33:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
23 kwietnia 2001 - Lublin (dziedziniec KUL) - piękny koncert, również godzinny, trawnik na KULu zdewastowany od pogo... ARMIA rozpoczęła swój występ od "W krainie smoków"... pamiętam, że brzmienie - jakie zaserwował zespół naprawdę mną wstrząsnęło!!!

niestety było to dosyć dawno i czas zrobił swoje... świetny koncert był także rok temu - w Poznaniu - po nagrywaniu chóru... super było...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 20:55:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Smok pisze:
23 kwietnia 2001 - Lublin (dziedziniec KUL)

:D też byłam. Pamiętam dość długie oczekiwanie przed wejściem, to było z tyłu KUL-u. W pewnym momencie przechodzili przez ten czekający tłum ludzi Litza i Malejonek (Tymoteusz też wtedy grał). Obie strony były cokolwiek onieśmielone - i fani, tak niespodziewanym pojawieniem się bądź co bądź idoli; no i muzykom było trochę nieswojo - tłum się przed nimi rozstępował :). A, i pamiętam, że znalazłam wtedy klucze (które szybko wróciły do właściciela) i taki wisiorek-misia metalowego, który mam do dziś.

Ale mój najlepszy koncert Armii był chyba trochę wcześniej (jesień 2000???), na Starej Auli KUL-u.

edit: oj, ja tu coś mylę co do tej jesieni 2000, być może znajdę bilet, to poprawię.

editedit: nie mylę - 29. listopada 2000. Był jakiś transparent rozwinięty przez ludzi stojących na parapecie w tej auli. No i mój zachwyt, kiedy zapowiadając "Jeżeli" wokalista wspomniał o hobbicie imieniem Frodo.
(Nie, nie miałam tego napisanego na tym bilecie, który znalazłam, tylko mi się przypomniało :wink: )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 21:33:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 04 października 2009 16:16:15
Posty: 33
Skąd: prawie Lublin
heh. A ja nie mam za dużego wyboru. ALe i tak wybiorę ostatni koncert w Sandomierzu, dlatego że mistyczny klimat miało samo miejsce.. stare mury klasztorne, rozlana krew męczenników... uświadomienie sobie tego sprawiło że jak dla mnie nie mogło być lepszego miejsca na (zwłaszcza pierwszy) koncert Armii:)

_________________
Jezus wyciągnie Cię z Matrixa. Chcesz?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 22:39:37 

Rejestracja:
śr, 29 lipca 2009 19:54:29
Posty: 73
Skąd: znad rzeki Obry
Ciężki wybór pomiędzy koncertem w tym roku w Jarocinie a koncertem widzianym w 87 roku też w Jarocinie (świeżo po skończonej podstawówce).Obydwa występy pozamiatały mną ale tegoroczny jednak był najlepszym.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 23:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 października 2008 17:23:55
Posty: 266
Skąd: hobbiton
jak się wypowie wystarczająco wiele osób, to wymienimy wszystkie koncerty! :)

Miło wspominam mój pierwszy koncert Armii (było około 10ciu); w Rogoźnie (daty dokładnie nie pamiętam, na małej sali, w bardzo kameralnej atmosferze); zaczęło się od "Krainy smoków"-bo i "Droga" była wtedy najświeższym dokonaniem Zespołu. W ogóle to był mój pierwszy taki koncert, i z początku byłem dosłownie przerażony wszechogarniającym hukiem :) A po koncercie z kolegą polecieliśmy na zaplecze, by poprosić o wspólną fotkę Budzego i Popcerna, co się Tyskiem dopiero co raczyli :lol:

Bardzo miło też wspominam koncert z poznańskiego Zamku (gdy grało i Lao Che); wtedy ziściło się jedno z moich marzeń; usłyszałem na żywca "Popioły" :) A Budzy na scenie poczynał sobie niczym dyrygent :)

No i "akustyczna" Warszawa w Hard Rock'u (ten szczególnie podszedł mojej Żonie).


Te koncerty pamiętam bardziej, do nich mam największy sentyment.
Żałuję tylko, że nie załapałem się na nic Prozess'owego :cry:

_________________
"Bożą rzeczą jest dać i pocieszyć, kiedy chce i ile chce i dla kogo chce, jak Mu się będzie podobać i nie więcej."


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group