Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:41:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 stycznia 2010 19:06:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Bóg się rodzi
Tryumfy króla niebieskiego
Przybieżeli do Betlejem
Dzisiaj w Betlejem

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 stycznia 2010 23:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
słyszałem kiedyś wersję grupy VOX i teraz nie mogę za bardzo z tą kolędą, zawsze mi się przypomina tamta trauma.

a mi się Tryjumfy kojarzą nieodmiennie z jakimś Wiesławem Ochmanem albo innym takim piewcą, który nader tryjumfalnie to intonuje.. no i też nie należy do moich faworytów.

Ale dziś fajną kolędę śpiewali w kościele u nas, niby ją kojarzyłem, ale strasznie dawno nigdzie nie słyszałem - Z narodzenia Pana. Super! :D

(sory arasku, listy jakoś na razie nie mogę zrobic ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 stycznia 2010 09:09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jakoś nie mogę zrobić listy, ale niewielki to problem, bo w podtytule wątku widzę, że mam na to cały rok. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 stycznia 2010 09:41:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Nie lubię kolęd. Podoba mi się parę tekstów (np. Bóg się rodzi, z tym że bez ostatniej zwrotki, bo tam niestety Karpiński poległ na ubitej ziemi patriotyzmu), ale muzyka nie.

arasek pisze:
O, maluśki, maluśki...

Ta kolęda jest dosyć dosyć, choć tylko w niektórych wykonaniach. Przeważnie bowiem wychodzi "pijacko".

Może to narzekanie wynika stąd, że ja w ogóle w sporze o wyższość świąt od zawsze (nawet w dzieciństwie, co dosyć dziwne) byłem zdecydowanie po stronie Wielkanocy. Boże Narodzenie w warstwie teologicznej oczywiście niesamowite, ale w praktyce, obrzędowości i w emocjach u mnie dwie gwiazdki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 stycznia 2010 15:33:14 
otoKarbalcy pisze:
Boże Narodzenie w warstwie teologicznej oczywiście niesamowite, ale w praktyce, obrzędowości i w emocjach u mnie dwie gwiazdki.

mam dokładnie odwrotnie :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 stycznia 2010 23:48:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
To znaczy w warstwie teologicznej BN ma u Ciebie dwie gwiazdki? :wink:

Właściwie trzeba by chyba powiedzieć "dwie Gwiazdki" :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2010 00:08:54 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 21:56:04
Posty: 252
Te kolędy na pewno nie polecą w supermarkecie:D

http://www.youtube.com/watch?v=w5PLNGO-L_g

Najlepsze jest Doomowe Lulajże Jezuniu...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2010 09:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
otoKarbalcy pisze:
To znaczy w warstwie teologicznej BN ma u Ciebie dwie gwiazdki?

Hehe, faktycznie. Odważne, nie ma co.... :)

Chyba że - precz ze skrótowcami! - chodzi o Bibliotekę Narodową. Ona u mnie ma wręcz zero gwiazdek w warstwie teologicznej.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2010 14:43:50 
eh, no jasne, że nie chodzi o dwie gwiazdki w sensie teologicznym. głupio licytować, które święta są pod tym względem ważniejsze. dla mnie - o, mam dobre słowo - mocniejsza jest Pascha. z drugiej strony poza przeżyciami duchowymi raczej nie ma wiele do zaoferowania: dwa dni świąt nie wiadomo kiedy i jak przeleci, żadnego dłuższego wolnego na dobrą sprawę ;) a Boże Narodzenie ma też swój urok świętowania. Wigilia aż do tego roku była jednym z moich ulubionych wieczorów w ciągu roku. jako dziecko strasznie na to czekałam. i potem dwa leniwe powolne dni kiedy można zająć się czytaniem prezentów :D


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2010 14:49:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
Moja ulubiona: "Pójdźmy wszyscy do stajenki"
potem "Bóg się rodzi"
następnie" Dzisiaj w Betlejem"
a jeszcze dalej "Mędrcy świata monarchowie"

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2010 23:18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 06 listopada 2009 22:39:10
Posty: 36
Skąd: P-nań
Był ktoś dziś z szanownych forumowiczów na koncercie Zespołu w składzie w Poznaniu? Jak zaznaczył Drężek, od siedmiu lat już grają, a w stolicy wielkopolski udało im się dopiero pierwszy raz...
Ale pewnie warto było czekać, bo koncert piękny:)

A bardziej w temacie, moja ulubiona kolęda to zdecydowanie Bóg się rodzi, moc truchleje!

_________________
www.ewangelizatorzy.pl
www.druzynajezusa.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 stycznia 2010 12:38:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Karolina pisze:
eh, no jasne, że nie chodzi o dwie gwiazdki w sensie teologicznym

wiem, ale fajnie wyszło i nie mogłem się powstrzymać :wink:

W Święta Bożego Narodzenia te dodatki, ornamenty i gadżety (choinka, prezenty, kolędy, opłatki) bardzo mi przeszkadzały i zaciemniały istotę (duchową) sprawy. Inna rzecz, że ta istota też tak jakoś nie była dla mnie aż tak nośna, żeby przeżywać ją przez dwa czy trzy dni. Okres Świąt grudniowych kojarzy mi się też z powszechnym infantylizmem i egzaltacją. Świat lekko wtedy idiocieje. Stare chłopy śpiewajo o pieluszkach, żłóbeczkach i aniołkach. No nie wie wiem, tak mam. Wielkanoc - o to zupełnie inna bajka! Nie ma prezentów, ale co z tego! Najpierw MEGA CZAD w Kościele. Oddałbym bez najmniejszego wahania wolne w Św. Szczepana za np. wolne w Wielki Czwartek (piątek zwykle już jest wolny). Triduum jest niesamowite. A do tego święta wypadają w czasie, który uwielbiam, czyli na wiosnę. Cały świat budzi się do życia, listki, kwiatki (tylko czasem popruszy śnieg :wink: ). I to wszystko tak świetnie współgra ze sobą - Nowe Życie po Zmartwychwstaniu i nowe życie w przyrodzie. Koniec zimy, koniec ciemności. Na mnie to działa.

A i jeszcze jedno - Wielki Post przedtem. 40 dni przygotowania i pustyni. Nawet jeśli się jakoś specjalnie nie pości, to po takim okresie człowiek automatycznie bardziej się cieszy ze zmartwychwstania i wiosny.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 stycznia 2010 18:03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
czarek88 pisze:
Był ktoś dziś z szanownych forumowiczów na koncercie Zespołu w składzie w Poznaniu? Jak zaznaczył Drężek, od siedmiu lat już grają, a w stolicy wielkopolski udało im się dopiero pierwszy raz...

Próbowałem znaleźć opis tegorocznej trasy, ale nie udało mi się. Jakby ktoś miał informacje będę wdzięczny. Powoli u mnie staje się tradycją obecność na koncercie kolęd Zespołu w Składzie w okresie Bożego Narodzenia :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 stycznia 2010 23:37:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 06 listopada 2009 22:39:10
Posty: 36
Skąd: P-nań
Wiem tylko, że dziś grali w Obornikach Wlkp, 14 stycznia w Staszowie, a na zakończenie trasy w Gnieźnie.

_________________
www.ewangelizatorzy.pl
www.druzynajezusa.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 stycznia 2010 23:05:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja też chcę iść!

W kwestii Świąt, to ja bardziej w stronę OtoKara. Czasem wręcz nie lubię Christmasu. Choć na szczęście po okresie zniechęcenia, który mam niemal co roku (na zasadzie: a może by te święta w tym roku przełożyć?...), właściwie zawsze się okazuje, że jest bardzo fajnie. Więc widzę w tym raczej swoją małostkowość, niż co innego.

Ale kolędy lubię, pod warunkiem, że Jingle Bells to nie kolęda.

Od Jingle Bells to nawet wolę ostatni przebój Dody!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group