Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:34:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 maja 2010 20:28:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jest to paszkwil na rzeczywistość, treść tego filmu i sposób pokazania świata jest dla mnie nie do przyjęcia.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 maja 2010 20:53:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
WuKa70 pisze:
...nawet "07 zgloś się"

...o pardon ! zapomniałem napisać WSPÓŁCZESNYCH polskich seriali kryminalnych...przecie taki "Kapitan Sowa na tropie" to było coś !!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 maja 2010 14:43:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Nie oglądam polskich seriali typu "swojskie klimaty" - czytaj Ranczo i Blondynka.
Natomiast jeśli chodzi o polskie seriale kryminalne to najlepszy jeśli chodzi o realia był Pitbull (mimo koszmarnej nazwy)- reszta to bajki. Akurat miałem okazję być na praktykach w policji i ten serial najwierniej oddawał specyfikę pracy polskich policjantów (dochodzeniowo-śledczych) - np. takie drobne niuanse jak zdawanie broni na komendzie do kasy pancernej a nie paradowanie z wypchanymi kaburami. No i ten język - nie nadęty a taki policyjnie "dobrotliwy" (no i na co ci to Czesiu było itp) - samo życie.

Ale przede wszystkim - świetnie grający aktorzy, muzyka i montaż.

Pitbull naprawdę daje się oglądać we wszystkich "sezonach".

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 maja 2010 21:49:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Crazy pisze:
Jest to paszkwil na rzeczywistość, treść tego filmu i sposób pokazania świata jest dla mnie nie do przyjęcia.

piąteczka jak rzadko :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 maja 2010 06:39:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Meriadok Brandybuck pisze:
Natomiast jeśli chodzi o polskie seriale kryminalne to najlepszy jeśli chodzi o realia był Pitbull


Też bardzo lubię i był to jeden z nielicznych seriali, które oglądałem w ostatnich latach.


Meriadok Brandybuck pisze:
Nie oglądam polskich seriali typu "swojskie klimaty" - czytaj Ranczo i Blondynka.


Och, nie znoszę! :piwo:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 maja 2010 14:53:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
oj tak, ten serial był zrobiony naprawdę "tu i teraz". Np policjanci w polonezach caro, czy takie drobiazgi jak czołówka graficzna ustylizowana na szare teczki akt w sprawach karnych (z czerwonym paskiem).
Zresztą scenariusz pisano w oparciu o prawdziwe wydarzenia - nie tylko z pierwszych stron gazet- jak sprawa policjanta, który po postrzeleniu niewinnego jak się okazało faceta - zaczął mieć problemy sam ze sobą, zdradzać żonę, okradać poszkodowanych w miejscu zdarzenia...
Tego scenarzyści nie wymyślą (których wyobraźnia sięga do amerykańskiego policjanta, który co odcinek kogoś zabija) a tu samo życie panie :piwo:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 czerwca 2010 19:23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Paulus_Wolf pisze:
Nie oglądam von Triera.

Złamałem się niestety i obejrzałem Antychrysta. Próbując się przebić z jakąś mętną, quasifeministyczną retoryką Trier nakręcił nudny, obrzydliwy niby-horror.


elrond pisze:
..Almodovar moj wróg !

Kilka tygodni temu włączyłem wieczorem Jedynkę i trafiłem na "Złe wychowanie". No rzesz k..a! :evil: Almodovara nie daje się oglądać!

Popieram za to Merrego w kwestii Pitbulla. Czysta, życiowa prawda o polskiej przestępczości i polskiej policji.

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 czerwca 2010 08:47:13 
arasek pisze:
czytaj Ranczo

Akurat ranczo było śmieszne :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 czerwca 2010 08:22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dziś w nocy przyśnił mi się film Siedem. Od czasu gdy go kilkanaście lat temu widziałem raz jedyny w całości, nie miałem tak klarownej reminiscencji tego obrazu, tej historii, tej atmosfery.
Przyznaję, że świadczy to o niebywałej sugestywności, co nie zmienia faktu, że - jak mówi Dobra Księga - film ten jest dla mnie obrzydliwością.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 czerwca 2010 18:49:46 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
a mi się z tej strony np. bardzo podoba :D myślę, że gdyby ktoś chciał przedstawić podobną historie musiał by prędzej czy później odwołać się do takich właśnie "obrzydliwości". Nie mówię o tym, powinno się zrobić ten film na "gładko" lub przesadzić z większą porcją "obrzydliwości" ale te krwawe smaczki przenoszą jednak człowieka w makabryczność tego schematu (jak sam ująłęś "tej atmosfery" ( sam nawet schemat morderstw jest nie do odzwierciedlenia bez brutalności ).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 czerwca 2010 19:36:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ja tam się całkowicie zgadzam z Crazym


a pisanie w ten sposób:

Ergo pisze:
krwawe smaczki


jest dla mnie całkiem niezrozumiałe

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 czerwca 2010 20:42:26 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
może źle, to ująłem...
po prostu chodziło mi o to, że tego tematu bez tej brutalności, makabrycznego pokazania pewnych rzeczy nie da się przedstawić... oczywiście nie jestem za epatowaniem brutalnością, ale w niektórych filmach żeby stworzyć tą atmosferę jest to konieczne... przynajmniej wg. mnie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 czerwca 2010 20:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ale czy pokazanie "pewnych rzeczy" w tym filmie daje człowiekowi cokolwiek?
bo ja po obejrzeniu tego filmu czułem, że on mi nic nie dał, a tylko obciążył świadomość

a skoro nic nie daje to czym jest? rozrywką?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 czerwca 2010 20:56:16 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
nie jest to kino ambitne, nie ubogaca wewnętrznie ale wg. mnie jest jednym z kilku filmów do których wrócę bo jest to dobrze opowiedziana "historia" i tyle, czyli można by go zaliczyć pod rozrywkę, chociaż dla niektórych takie zestawienie wydaje się pewnie co najmniej absurdalne jeżeli nie zatrważające...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 czerwca 2010 21:11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Cytat:
nie jest to kino ambitne

No, popowe chyba też nie?
Nie mam dziś czasu więcej napisać, może jutro. Bo, rozumiejąc argumenty Crazy'ego i Witka, z tym
Ergo pisze:
jest to dobrze opowiedziana "historia" i tyle

nie mogę się jednak zgodzić.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group