Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:34:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 marca 2010 16:30:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W ramach zajęć o tym, czym jest reżyseria i co robi reżyser, oglądaliśmy z naszym kółkiem filmowym fragmenty Eda Wooda... jeżeli ktoś nie uważa, że jest to najlepszy film Burtona, to się z nim nie zgadzam :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 marca 2010 22:05:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 20:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
Oj, byłam na Alicji... Zapomniałam się wypowiedzieć na ten temat...
Podobał mi się... Oczywiście to film dla dzieci, ale starsi też dobrze się bawili... Wydaje mi się, że dość uczciwie na początku filmu pokazano, że to dzieje się lata później... Ja nie znam oryginału, więc nie mogę porównać.... Ale ogólnie mi się podobało... Typowo Burton'owska wizja Wonderlandu... Powykręcane drzewa i takie tam...
Co do 3D... To nie jest film przystosowany do 3D, więc nie robi piorunującego wrażenia, ale dobrze jest...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 marca 2010 20:57:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Jeśli chodzi o "Alicję", to jestem z frakcji anty. Z abstrakcyjnego, lingwistycznego dowcipu książki zostało tyle, co nic. Z jej oniryzmu i zawieszenia poza dobrem i złem - też. A herbatka u Kapelusznika to jakaś namiastka i nawet Depp tego nie ratuje (jak można było zrobić z tej frapującej nasiadówy tak nijaką scenę?). I zakończenie męczące sztampą.

Choć są i plusy: dziwność Białej Królowej, motyw władzy, przewijający się przez całość i momentami wzruszający Depp, zagubiony w szaleństwie. Czasami też obrazki ogólnie, oczywiście. Obejrzeć niby było można, ale nic szczególnego to nie jest i generalnie jestem rozczarowana.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 kwietnia 2010 13:44:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
panek pisze:
manool napisał:
Film mnie zachwycił.


panek napisał:
Koneserzy Burtona może będą zachwyceni


A mnie się wydaje, że właśnie odwrotnie - jeśli ktoś idzie po prostu na film i nie myśli o oryginałach i Burtonie, nie napina się, że coś "powinno być" czy nawet "musi, bo bez tego ani rusz...", bo nie jest znawcą niczego, a po prostu lubi jedno i drugie, może się zachwycić. Jedno zdanie osoby rozbawionej herbatką.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 kwietnia 2010 22:07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wciąż Alicji nie widziałem, za to dziś przypomniałem sobie Sok z żuka. Właściwie to muszę powiedzieć, że poza wyglądem Winony Ryder kompletnie NIC z tego filmu nie pamiętałem.
Co więcej mam pewne obawy, że znowu nie za wiele zapamiętam... bo film jest bardzo, że tak się wyrażę, enjoyable, niezwykle zabawny, dynamiczny (i krótki!), przebojowy, ale cokolwiek o niczym. Taki wodotrysk.
Po Edwardzie miałem wrażenie, że właśnie obejrzałem coś, co mi weszło głęboko do samej duszy i jednocześnie, że był to film pokazujący doskonale, na czym polega najwyższej klasy robota filmowa.
Beetlejuice zdaje mi się w porównaniu do Edwarda czystą rozrywką, owszem bardzo przyjemną.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2010 08:39:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
poza wyglądem Winony Ryder kompletnie NIC z tego filmu nie pamiętałem.

Ja widziałem ten film w podstawówce, a pamiętam bardzo dużo (na czele z moją ulubioną drużyną hokeistów (a może to było rugby?)). Ale to u mnie normalne - doskonale pamiętam wszystko co widziałem i czytałem przed siedemnastym rokiem życia, a potem skrawki.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 10:55:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W końcu poszedłem do kina na Alicję.

Z przykrością muszę powiedzieć, że film uważam za bardzo słaby. Nie wiem aż, czy chce mi się nad nim znęcać i punktować kolejne słabości... z plusów przychodzi mi do głowy tylko Kot, natomiast kiedy sobie wracałem do domu, to minusy tłoczyły się jeden za drugim :|

W miarę na gorąco jestem skłonny dać półtorej gwiazdki...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 11:11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Z przykrością muszę powiedzieć, że film uważam za bardzo słaby. Nie wiem aż, czy chce mi się nad nim znęcać i punktować kolejne słabości... z plusów przychodzi mi do głowy tylko Kot, natomiast kiedy sobie wracałem do domu, to minusy tłoczyły się jeden za drugim



To ja wypunktuję jedną słabość. Największą. Kapelusznik-Depp mówiący głosem Czarusia Pazury. :evil:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 11:16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Byłeś na dubbingu??? :shock: :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 12:04:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Byłeś na dubbingu???


A jakże. W dodatku 3D 8)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 12:06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To masz za swoje! :D
A ja dla odmiany wyróżnię pozytyw tego filmu - świetną piosenkę Avril na końcowych napisach. Wprzódy myślałem, że to Alanis!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 12:07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Peregrin Took pisze:
Byłeś na dubbingu???


Ja też :| Myślałem, że nie, bo w programie było napisane przy jednym kinie: 3D + dubbing, a przy drugim nic... więc sądziłem, że będzie dwa de i bez dubbingu. Ale nic z tego.

Dubbing uważam za FATALNY.
a) większość postaci mówiła tak, że dość często nie mogłem zrozumieć - przyjmuję, że niektórzy czasem mieli mówić niewyraźnie, ale w takim nagromadzeniu to było wysoce irytujące,
b) aktorsko dubbing dość nijaki - tyle znanych i skądinąd szacownych nazwisk w polskiej obsadzie, a wynik nie tyle zły nawet, co po prostu przeciętny (porównać to ze Szrekiem... ojjj),
c) ci dwaj grubaskowie... czy można było bardziej na chama zerżnąć pomysł z Mojego brata niedźwiedzia? :roll: (ale znowu: Laskowik z kolegą zrobili świetną robotę i ich łosie były naprawdę zabawne, a ci dwaj nieszczególnie i bełkotali ponad miarę)

I tu w punktowaniu dochodzimy do dalszych punktów - bo film był kompletnie niezabawny, nawet jednego momentu sobie nie przypominam, i bo narzucały mi się skojarzenia ze Shrekiem co i raz, ale Shrek, jakichkolwiek bym nie miał do niego zastrzeżeń, brał na warsztat sztampy i schematy i naprawdę je odświeżał, tymczasem historia w tej Alicji Burtona jest sztampowa do bólu i nie widać nawet śladu próby przełamania tego.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 12:14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja się specjalnie starałem, żeby trafić na 3D z oryginalnym dźwiękiem. :)
A pioseneczka jak?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 12:25:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mi się zupełnie nie podobała :-(

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 lipca 2010 12:50:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bo się nie znasz.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group