Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:46:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 sierpnia 2010 10:59:39 
elrond pisze:
przeciętna nuda


:mrgreen:

właśnie kończę oglądać koncert Blur z lipca 2009 i jestem wręcz powalona. Nie dość, że przypomniały mi się licealne lata i tamtejsza radość życia, to strasznie mnie ucieszył poziom wykonania i forma głosowa Albarna i że wciąż tak skakał i robił show jak dawniej i Coxon niby w cieniu ale jednak w niektórych momentach i z niego wybijało szaleństwo, no i Alex z fajką w gębie i VOTE DAVE.

I właśnie to co dla mnie było najlepsze- trudno mi się skoncentrować na jednej rzeczy, prawie już nie słucham płyt żadnego zespołu bo mi się nudzą po pierwszych dwóch piosenkach (mam listę w media plejerze wszystkich piosenek świata i to leci sobie, na rowerze słucham tylko manu chao i składanki queen) a ten koncert nie znudził mnie WCALE ani przez jeden moment.

i nawet nie mam do czego sie przyczepić (Gero niby uważa ze w Beetlebum Coxon gra za ciężko ale ja oczywiście bym nie zwróciła na to normalnie uwagi bo całość piosenki wyszła ok) i jak dla mnie idealne połączenie płytowego wykonania i koncertowej świeżosci i energii. trochę mi za mało było think tanku ale były wszystkie najlepsze i najbardziej wryte w mój mózg utwory.

how we like to sing along
'though the words are wrong!


love's the gratest thing :)

jest to mój bardzo bardzo ulubiony zespół o którym trochę zapomniałam i bardzo mi szkoda, że nie pójdę na taki koncert.

polecam

*****

(ocena obiektywna i można się sugerować niom)
Obrazek

jest to wydanie film + koncert, o filmie napiszę jak obejrzę.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 sierpnia 2010 11:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
nie wiem czy Blur wmieściłby się do mojej dziesiątki ulubionych zespołów ale No Distance Left to Run jest na pewno najlepszym DVD koncertowym jakie widziałem *****

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 sierpnia 2010 11:30:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
aż se lukłem w jutuba i obejrzałem pierwsze co wyskoczyło czyli song 2 (okazało się, że znam ten numer hehehe) no i trochę :shock: jest petahrda!
fajnie, że tak nawalone wiary. :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 sierpnia 2010 12:46:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
mimo, że dopiero mamy sierpień to jednak mogę z czystym sumieniem powiedzieć: Blur = mój osobisty zespół roku 2010 :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2010 01:23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Morella pisze:
ocena obiektywna i można się sugerować niom


ej, bardzo fajna recęzja tegoż :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2010 22:08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Ten zespol jest nudny jak flaki z olejem:) Dla mnie oczywiscie.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 stycznia 2011 20:31:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Prazeodym pisze:
Blur = mój osobisty zespół roku 2010

:) Moje zaskoczenie (w tym i pozytywne) roku to Gorillaz, wcześniej o nich nie slyszałem :shock:

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 sierpnia 2012 21:26:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
dzisiaj szukając prezentu urodzinowego dla Taty (skończyło się an 10-płytowym secie Harry'ego Belafonte) natrafiłem z radością na wznowienia wszystkich (!) płyt BLUR

każda z nich w pudełkach a la deluxy Radiohead, w środku zresztą podobnie, ozdobne karty/zdjęcia i dwie płyty: jedna z materiałem podstawowym, druga z bonusami

oczywiście nie powstrzymałem się i od razu kupiłem Modern Life Is Rubbish - w środku link: zalogowałem się na stronę i mogłem ściągnąć obie płyty w wersjach mp3 (oczywiście specjalnie zbalansowanych na komputer), oprócz tego można ściągnąć skany artykułów/wywiadów (fanzine? Melody Mejker?) z epoki

od razu słyszę, że jest świetnie - wczesne płyty Blur bardzo potrzebowały odświeżenia brzmieniowego, oczywiście subiektywna opinia, ale dla mnie ten remaster MRIR dał dokładnie tyle co remaster Ducha, kiedyś czytałem na forum Blur, że pierwsze trzy płyty miały być zremasterowane a późniejsze tylko wzbogacone o bonusy

jak brzmi sama płyta na razie nie wiem, bo wieża od dwóch miesięcy w naprawie (czekają na części :( ), ale opracowanie mp3-jek jest bardzo obiecujące, bez nachalnego pouczania słuchacza na co ma zwracać uwagę (jak w remasterach Beatlesów), z zachowaniem proporcji oryginału, tylko z lekkim przyciemnieniem i leciutkim podbiciem basu, może jest też trochę selektywniej, good job

oczywiście najcenniejsze są te bonusy - nie od dziś wiadomo, ze Blur na drugie strony singli i EPek zostawiał całkiem kaloryczne kąski, zacieram ręce na to kiedy będę mógł sobie sprawić Parklife, z przestrzennym numerem Wood Pigeon, który kiedyś natrafiłem an Vivie Cwaj i który mnie potem przez dwa dni prześladował

no dobra, druga płyta, leci Popscene, trochę tym razem za bardzo podbity bas, ale generalnie ogień!

hay hay, come out tonight!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 sierpnia 2012 21:49:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gero pisze:
Modern Life Is Rubbish


Fajnie!
Może posłucham kiedy to i coś ponat to :) .


Gero pisze:
od dwóch miesięcy w naprawie


Co????

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 sierpnia 2012 21:53:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
bo muszą naprawić magnetofon, bo coś tam w nim powoduje samowyłączanie się całej wieży :?

a co do Blur, to odkryłem, że te osobne remastery to pikuś przy special edition 21-płytowym (!!!!) boxie - 18 płyt CD + 3 DVD

http://shop.blur.co.uk/*/Boxes/Blur-21- ... CFV02P0000

yea, aż takim fanem nie jestem, żeby wydać siedem stiw na super rzadkie numery i dema, ale nie powiem, ciekawe :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 sierpnia 2012 12:21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Gero, przypomniałeś mi, że nie mam "13" na półce. Jedyna, którą naprawdę znam i bardzo cenię! Tylko drogie te płyty. Może jednak lepiej wejść w stare wydanie?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 sierpnia 2012 12:31:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ostatecznie zremasterowano pięć pierwszych płyt, ja powiedziałbym że pierwsze trzy na pewno były do brzmieniowej poprawki

myślę, że akurat Ty powinieneś zacząć od płyty Blur (moja najmniej ulubiona, ale przez wielu uważana za najlepszą pod względem muzycznym, najbardziej awangardową i bez żadnych prawie brit-popowych naleciałości), w tym wypadku jak najbardziej stare wydanie OK


P.S. oto co na temat nowego masteringu ma do powiedzenia producent (niemal to rozumiem ;)):

z forum Blur:

Just thought I should post re the remastering. In general we went back to the stereo 2track mixes that we did in the studio and compared them with the sound of the CDs that were manufactured at the time. In all cases the bottom end and stereo imaging on the half inch tape was better than the Eq'd production master that the CDs were manufactured from.
So this time, on the whole, less EQ was applied to the masters and the volume was brought up to modern mastering levels but without over compressing to 'brick wall'' levels.
I would say that the masters now sound truer to how we mixed them in the studio.
Hope that helps.

Streety

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 sierpnia 2012 13:20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
pilot kameleon pisze:
nie mam "13" na półce. Jedyna, którą naprawdę znam i bardzo cenię! Tylko drogie te płyty. Może jednak lepiej wejść w stare wydanie?

ja mam na kasecie - polecam! :-)

(o, na allegro za 5,55 i to z odbiorem osobistym w Sosnowcu, a przecież jutro wyjeżdżasz do Katowic!) :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 sierpnia 2012 13:36:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Crazy pisze:
ja mam na kasecie - polecam!

(o, na allegro za 5,55 i to z odbiorem osobistym w Sosnowcu, a przecież jutro wyjeżdżasz do Katowic!)

Krejzi! Dzięki za info, ale kasetę to ja mam! Pamiętam nawet ten listopadowy dzień z końca ubiegłego wieku (1999?), kiedym ją kupił. Bardziej myślałem o cedeku. Albo winyl! To byłoby coś!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 listopada 2012 07:44:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Blur zagra na Open'erze.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group