Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 18:32:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10605 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 707  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2005 18:38:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
:soczek: Nio, całkiem, całkiem...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2005 19:53:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bogus pisze:
To jest lektura dla twardzieli


Beniowski jest fajny!
Podróż do Neapolu i Ziemi Świętej (czy jakoś tak) też!

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 czerwca 2005 16:05:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
George Weigel "Świadek nadziei".
Biografia Jana Pawła II pióra autora, którego bardzo szanuję. Weigel włożył masę wysiłku w to, by zrozumieć ten Pontyfikat "od wewnątrz", a do tego miejscami czta się to jak wartką powieść. Autor polemizuje też z wieloma tzw. watykanistami pokroju Bernsteina czy Politiego, którzy niewiele wiedząc tworzą pod publiczkę jakieś fantastyczne opowieści o spiskach Papieża i Raegana itp.
Jestem na 600 strnie. Do przeczytania jeszcze 500 :mrgreen:

W. Chróścielewski, J.P. Tarno "Postępowanie administracyjne i postępowanie przed sądami administracyjnymi" (nie polecam, ale muszę czytać :P )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 czerwca 2005 14:11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 16:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
Z wypisków Witkacego:

Dziś albo jutro
Na bordo papierze
Muszę się uporać
Z twą mordą frajerze

Nie jest to przyjemnosc duza
Caly dzien malowac stroza
I za taki marny zysk
Zglebiac taki glupi pysk.

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 czerwca 2005 21:55:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
Lidia Bierdiajew przytacza słowa swego męża (nazywa go Ni): "Sądzę, że udało mi się w końcu sformułować na czym polegają różnice między moimi poglądami i wszystkimi współczesnymi prądami oraz kierunkami. Żaden z nich nie jest mi bliski, wszystkie są mi obce, a to dlatego, że wszystkie one, każdy na swój sposób są zdeterminowane z zewnątrz, a nie od wewnątrz. Prądy prawicowe, nacjonalistyczne, są zdeterminowane przez tradycję, byt, warunki rodzinne, a lewicowe przez klasy i warunki społeczne. Natomiast dla mnie ma jedynie znaczenie to, co nie zależy od niczego zewnętrznego, a jest określone od wewnątrz, z wolności. Wszystko, co zewnętrzne, jest wskaźnikiem stanu upadku tego świata> Człowiek należy do innego świata i jedynie tamten świat jest autentyczny, gdyż od nikogo i niczego nie zależy!"
Ja (0na :wink: ):"Czy to znaczy, że jesteś anarchistą?"
Ni: "Tak, jeśli chcesz, jest to anarchizm duchowy"

Czasem podczas różnych lektur zwracają moją uwagę słowa, dla których przypomina mi się komentarz w postaci tekstów piosenek. Podoba mi się taka zbieżność w przedstawianiu kondycji człowieka, formułowana w dwóch różnych światach (?). Tu też mam coś takiego, słowa Bierdiajewa:
"Całe życie społeczne oparte jest na fałszu. Jest to moje głębokie przekonanie.
kłamie polityk
kłamie ksiądz
niewolnik kłamie
wielka zdrada, wielka zdrada!

Nie kłamie tylko ten, kto nie jest uzależniony od warunków społecznych, kto mówi w swoim imieniu, afirmuje osobę, broni prawdy, w którą wierzy bez żadnych uwarunkowań... Całe życie społeczne i związana z nim polityka bazują na kłamstwie, na dostosowaniu się, na kompromisach. Nie kłami jedynie osoba stojąca poza tymi uwarunkowaniami" i tylko rastaman... :D [/i]

Pierwszy raz chyba zwróciłem uwagę na tego typu zbieżność gdy czytałem, co ma do powiedzenia Evdokimow na temat samobójstwa: "Człowiek już jest zdolny rozerwać zniewalające okowy faktów przez samobójstwo - w nieskończenie krótkotrwałej chwili jest wolny" - skojarzyłem to z tekstami Ewy Braun (dwadzieścia pare pięter tyle niepotrzebnych lat ... ocieraliśmy się o niebo przez parę chwil żyliśmy wiecznie) i Apatii (widok z siódmego piętra - dwie sekundy wolności) - tak zgadzają sie tu intuicje. Tyle, że Evdokimow idzie dalej: "jest to ulotne wydarzenie w czasie - moment umieszczenia siebie poza Bogiem i natychmiastowego zapadnięcia się w nicość. Człowiek może również dobrowolnie umiejscowić siebie w zagłębieniu dłoni Wszystkowładnego - Pantokratora - wewnątrz Bożej myśli o sobie samym. I w tym wypadku to, co dane - epoka i miejsce, w których żyje to, co dziedziczy, i to w czym się ukonkretnia jego byt - staje się "darem", okazją do wypowiedzenia za każym razem fiat i sprowokowania cudu"

Trafiłem też na sporo cytatów, które bardzo kojarzyły mi się z Armią. Może najbardziej ten (w kwestii... bajkowości :D ) "Haniebna proza racjonalizmu to tylko choroba bytu. Wszystko w historii żyje tajemniczym życiem, a piękno jest najbardziej autentyczną rzeczywistością. Mistyka i piękno - oto gdzie jest to, co najbardziej realne, oto gdzie jest istność. Brzydota empirycznego bytowania i rozsądkowość świadomości to widma, niebyt, grzeszny sen. Żyjemy w grzesznym śnie rozsądkowości, śnie naszej złej woli, a sny nasze są chaniebnie prozaiczne i nudne." Tak pisał Bierdiajew w książce "Filozofia wolności".
I jeszcze: "Nadchodzi (...) czas, kiedy myśl, znużona chorobliwym hamletyzmem, powinna wrócić do zdrowej donkiszoterii"

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 czerwca 2005 10:58:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 czerwca 2005 13:31:23
Posty: 37
Skąd: Łódź
Bardzo mi się podobało "Z powrotem" Zbigniewa Batki, poza tym hmm "Czekając na Godota" Becketta(ale to pewnie wiekszosc tutaj z Was zna;))

_________________
Bytka abo ne bytka to je zapytka


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 14:58:27 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
http://www.tamtamrecords.pl/labels/kokoryny/index.html

Hmmm, zapowiada się ciekawie. Może to będzie jedna z moich ulubionych książek?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 15:03:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
Nie znałeś tego w wykonaniu VooVoo i Peszka? z Płyty z muzyką? Mi płyta przepadła ale z siostrzeńcem do dzis czasem zapodajemy tekstami :D Nie widzałem późniejszego spektaklu, ale pamiętam koncert w Krakowie gdzie Waglewski czytał te teksty a ich autorzy skakali po scenie PIĘKNE to było!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 15:14:03 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Nie , nie znałem :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2005 19:39:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 21:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
piękna to płyta


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2005 11:26:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Ostatnio mocno zajęta byłam czytaniem różnych wielce poważnych tomiszczy - więc przed zaśnięciem... dla relaksu ... po kilka stron dziennie (baaardzo szybko i miło się przy tym zasypia :-) ) - "Pamiętniki Tatusia Muminka"! Szerzej się o Muminkach zapewne wkrótce wypowiem na potforum, ale tutaj chciałabym zacytować pewien fragment, który NAD WYRAZ powinien być istotnym dla fanów Armii... ;-) Jako że oferuje on
perspektywę socjo - biologiczną w interpretacji pewnego tekstu na najnowszej armijnej płycie...A - kto wie? - może i stanowi źródło inspiracji... ;-) ;-) ;-)

Z tatusiami to nigdy nic nie wiadomo - rzekł Tatuś Muminka robiąc nieokreślony gest - Przychodzą i odchodzą

:lol:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2005 11:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Ja ostatnio zaczytałem się w niezbyt ambitnej książce - "Słownik wyrazów bliskoznacznych". To jeszcze nic. Moja siostra czyta "Przeminęło z wiatrem".

Ulubiona książka? Oficjalnie są nią wszystkie "Opowieści z Narni" z naciskiem na "Podróż 'Wędrowca do świtu'", ale czytałem wiele lepszych powieści, nie tylko powieści.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2005 15:24:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
monika pisze:
Z tatusiami to nigdy nic nie wiadomo - rzekł Tatuś Muminka robiąc nieokreślony gest - Przychodzą i odchodzą

hmmm... :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 lipca 2005 16:39:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Nowy tomik poezji Ryszarda Krynickiego "Kamień, szron"

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 lipca 2005 17:35:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22881
ja czytam na przemian (w małych dawkach):

Latający cyrk monty Pythona

A. Hitler - Mein Kampf

Wiech - Śmiech śmiechem

A.A. Milne - Kubuś Puchatek

no i niedawno przeczytałem Kometę nad Doliną Muminków

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10605 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 707  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zasada i 156 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group