Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:36:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 22 lipca 2005 23:10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Po ostatniej wymianie zdań z Kacprem na temat odzieży outdoorowej postanowiłem założyć ten wątek. Wielu z nas ma w sobie miłość do wycieczek turystcznych po górach , pagórkach, jazdy na nartach itp. Proponuję abyśmy się wymieniali tutaj wzajemnymi opiniami na temat różnego sprzętu służącego oddawaniu się tym przyjemnościom :wink: Proponuję też tutaj wpisywac pytania typu: "zamierzam kupić buty trekkingowe w przedziale cenowym do 400 zł. Co polecacie a co odradzacie...?"

Osobiście jestem bardzo zadowolony z polara z kapturem Mount&Wave z serii Polartec 300. Miły w dotyku :wink: przez nieco ponad 4 lata w użytkowaniu zachował swoje właściwości. Polecam!

Buty trekkingowe mam firmy Antis na Vibramie. Są bez membrany gore-texowej ale jak je dobrze zaimpregnuję (polecam impregnat firmy Boreal) to nie przemakają. Sprawdziły już się klika razy w extremalnych warunkach. Jestem zadowolony ale jak przestaną mi służyć to chciałbym spróbować jakiś innych...

O innych rzeczach napisze innym razem - m.in. o nartach jeżeli kogoś to zainteresuje :)

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 00:03:07 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:31:05 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 01:03:55 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:33:24 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 08:43:14 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:33:51 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 11:18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Taki wątek jest mocno dołujący. Człowiek chce sobie spokojnie po górkach połazić, nabył sobie swego czasu w tym celu butki, a tu pojawia się specjalista i mówi, że to wszystko o kant d... :-)
A w ramach polemiki (czy porady wykluczają polemikę?) napiszę, że chyba Twe etuzjastyczne podejście do butów niskich wynika z bardzo dużego doświadczenia, jakie posiadasz. Dla typowego górołaza amatora, który w górach znajduje się przez jakieś dwa - trzy tygodnie w roku, normalne treki są lepszym rozwiązaniem. Na podstawie własnych obserwacji twierdzę, że buty za kostkę potrafią zdjąć z właściciela znaczną część odpowiedzialności za każdy kolejny krok, co istotne jest zwłaszcza wtedy, gdy pod koniec dnia, mając jakieś 30km w nogach (tu znów odwołanie do górołaza amatora; domyślam się, że taki dystans nie robi na górołazie z większymi ambicjami żadnego wrażenia), nie zawsze stawia się nogę tak, jakby się chciało, a utrzymywanie pełnej koncentracji na banalnym, nudnawym, kamienistym i korzeniastym zejściu przez las jest z przyczyn mentalnych dość trudne. Jasne, że z biegiem czasu nabiera się takiego doświadczenia, że błędy niemal da się wyeliminować nawet się nad tym nie zastanawiając. Ale to chyba jednak nie od razu.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 13:25:12 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:35:06 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 13:39:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Tylko moe pisz w Notatniku windowsowskim, a potem ctr+C i ctr+V do okienka przeglądarki...... bo jak ci znowu tekst zginie....brrrr...

A temat rzeczywiście arcyciekawy...... ja czekam na "kurtki"..... a kije teleskopowe - to nawet nie wiem na jaką cholerę coś takiego komuś....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 19:37:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
K.T.W.S.G. pisze:
30 kilometrów z buta jest zaś potężnym dystansem w Górach i wątpię, żebym kiedykolwiek tyle zrobił w jeden dzień.

Eee, no bez przesady. Chyba, że termin "Góry" w Polsce rezerwujesz wyłącznie dla Tatr (w których przejście 30km zaiste jest wyczynem). Bo jeśli nie, a prawdę rzekłeś w wątku o Wyprawie, to według mych szacunków być może będziesz miał okazję pozbyć się tych wątpliwości już za niecały miesiąc :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 19:50:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 08 lipca 2005 18:22:53
Posty: 17
Skąd: Kraków
Bogus pisze:
Chyba, że termin "Góry" w Polsce rezerwujesz wyłącznie dla Tatr (w których przejście 30km zaiste jest wyczynem).


myslisz? trasa: lysa polana-morskie oko-dolina pieciu stawow-wodogrzmoty-lysa polana ma chyba prawie tyle, a przeszlam ja juz trzy razy. choc, jakby na to nie patrzec, kilkanascie z tego to ten ohydny asfalcik :wink:

ja mam buciki olang pow. koski i bardzo sobie je cenie. w sam raz na niezbyt czeste wypady na troche dluzsze trasy dla amatora. no i cena bardzo przyjazna, nie przekracza 300.

_________________
a ty nie możesz czekać a ty nie możesz zwlekać
ty jesteś wojownikiem ty jesteś czarownikiem
ty musisz zaraz ruszać ty musisz zaraz ruszać


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 20:25:12 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:36:27 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 21:07:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
o kurcze...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 21:25:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
K.T.W.S.G. pisze:
Na Mont Blanc zginął mój kolega.

pamietam w modlitwie!

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 23:16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Kacper cieszę się z Twojego zaangażowania w ten temat. Z miłą chęcią przeczytałem rozdział o butach. I z chęcią wielką poczytam kolejne.


K.T.W.S.G. pisze:
Dziś nie pokontynuuję tematu. Na Mont Blanc zginął mój kolega.


Trzymaj się!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 18:15:33 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:36:55 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 18:55:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Chcę kupić niezłe sandały, które wytrzymałyby przejścia lekkimi, górskimi szlakami i codzienne łażenie po mieście. Jako biedny student mogę wydać nie więcej niż 250 zł. Co byście polecili?(Kacprze?)
Do tej pory łaziłem w jakiś sandałach Quechuy, za które kilka ładnych lat temu zapłaciłem ok 100zł, a sprawdziły się nieźle(mają znakomitą podeszwę).

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group