Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:22:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 09:11:58 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Przymierzam się do kupna odtwarzacza DVD. Na razie mam DVD tylko w komputerze, ale to nie jest zbyt wygodne rozwiązanie.
Co forumowicze mogliby polecić? Czy parametry telewizora też grają rolę przy wyborze odtwarzacza? Nie musi to być najtańsze rozwiązanie, ale też nie takie z najwyższej półki cenowej.

W tym ostatnim zdaniu tak się zastrzegam, bo mam znajomego, który ma audio w cenie nowego samochodu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 10:21:31 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
A może od razu nagrywarkę DVD? Coraz bardziej tanieją...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 10:25:09 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Ale mi chodzi o DVD oglądane na tv. Napęd DVD w komputerze mam.

Chociaż dzisiaj przy zakupie komputera nagrywarka DVD może już być traktowana jako standard - tu masz rację.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 10:33:33 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Ja nie mówię o komputerze. Teraz coraz popularniejsze są stacjonarne (wieżowe) nagrywarki dvd. Można ich używać jako odtwarzacz dvd oraz magnetowid. Te lepsze posiadają twardy dysk (widziałem już nawet taką, co miała 160 GB).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 10:36:25 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
To mnie zaskoczyłeś Erkej. Jak ten postęp szybko biegnie.
A ja myślałem, że nie doczytałeś mojego postu. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 10:37:18 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
http://www.sony.pl/view/ShowProduct.act ... D+Recorder


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 10:47:26 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Przeglądałem ten link. Robi to wrażenie, ale chyba musi to kosztować. Z drugiej strony mam w pracy nagrywarkę DVD, więc jeśli różnica w cenie (między takim kombajnem a zwykłym odtwarzaczem) jest znacząca, to myślałbym o samym odtwarzaczu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 11:05:59 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Jest niestety różnica w cenie... Akurat ta nagrywarka kosztuje ok. 2300 zł. (i nie jest to najdroższy model). Natomiast nagrywarki bez twardego dysku można kupić już za 1200 zł.
Sam odtwarzacz DVD można już teraz nabyć za kilkaset złotych (nawet dobrej firmy - ja np. mam Pioneera za ok. 600 zł).
Natomiast jedną z cech droższych odtwarzaczy jest posiadanie wbudowanych dekoderów różnych systemów dżwięku przestrzennego. Standardowo jednak odtwarzacz powinien pracować w komplecie z amplitunerem posiadającym w sobie takie dekodery, więc nie warto wtedy przepłacać. Jeśli natomiast nie jesteś jakoś specjalnie napalony na dźwięk zesrand :wink:, to taka zwykła maszynka za kilkaset PLN podłączona do tv będzie emitować standardowy dźwięk stereło.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 12:12:00 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Dzięki Erkeju za informacje. Czy wybór firmy: Pioneer, Panasonic, Sony jest istotny? Byłem w międzyczasie w sklepie, ceny najtańszych modeli oscylują wokół 300, 400 zł. Spróbuję może spisać jakąś konkretną specyfikację. Wtedy będzie łatwiej się do tego odnieść.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lipca 2005 18:32:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Jurek_M pisze:
Czy wybór firmy: Pioneer, Panasonic, Sony jest istotny?

Wydaje mi się, że różnica kryje się w znaczku firmy. Wybierz tę firmę, której logo najbardziej Ci się podoba :-) Osobiście miałem trochę przepraw ze sprzętem tego ostatniego producenta, ale inni mieli trochę przepraw ze sprzętem pozostałych producentów, a Sony sobie chwalili. Generalnie więc marką nie ma się chyba co kierować, oczywiście jeśli ograniczymy się do rozsądnego ich zbioru.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lipca 2005 21:56:21 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Zrobiłem dzisiaj mały rekonesans i mam parę pytań.
(szukałem w google, ale na ogół trafiałem na specyfikacje sprzętu)

Na ile ważny jest "dual laser" i co to w ogóle jest?
Czy właściwości audio 192 kHz/24bit i 96kHz/24bit to duża różnica?
Co to jest "Smart Picture"? (u Philipsa)
Czy jak sa wbudowane dekodery: DTS, MPEG, DOLBY DIGITAL, to wystarczy? (to w nawiązaniu do tego, co wcześniej napisał Erkej)
Czy dźwięk dookólny z efektem TV Virtual Surround (w modelu Sony) albo dźwięk 3D Sound (u Philipsa) daje coś podobnego jak te dekodery?
Co to jest progresywne skanowanie?
Co daje wyjście analogowe audio i wyjście cyfrowe (np.Dolby Digital)?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lipca 2005 22:22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Potrzeba tu kogoś z większą ode mnie wiedzą na ten temat, ale nie przeszkodzi mi to w napisaniu kilku słów :-)

Jurek_M pisze:
Czy właściwości audio 192 kHz/24bit i 96kHz/24bit to duża różnica?

W teorii człowiek nie jest w stanie usłyszeć żadnego dźwięku o częstotliwości większej niż 20kHz, czyli wystarczy częstotliwość próbkowania 44kHz. Każda wyższa, to strata miejsca na płycie. No ale są jeszcze audiofile, którzy mają w zwyczaju kupować sprzęt o możliwie wysokiej wartości wszelkich parametrów (jak się rozpędzą, to i poziom szumów do tego zaliczą :-) ), a później nie chcąc się przyznać, że żadnej różnicy nie ma, twierdzą, że teraz dopiero odbierają dźwięk w pełni. W każdym razie w moim odczuciu, nie ma żadnej różnicy.

Jurek_M pisze:
Co daje wyjście analogowe audio i wyjście cyfrowe (np.Dolby Digital)?

Wyjście analogowe pozwala na podłączenie zwykłych kolumn (bo rozumiem, że chodzi nadal o dźwięk), natomiast cyfrowe jakiegoś cyfrowego dekodera sygnału (nie wiem, jak się to fachowo nazywa, ale chodzi o maszynkę, która rozdziela dopiero sygnał na głośniki i zapewnia tysiąc różnych ustawień)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lipca 2005 23:05:01 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Bardzo, Jurku, jak widzę, wgłębiłeś się w temat. :wink:
Jeśli chodzi o mnie, to nie wnikam aż tak bardzo w szczegóły techniczne odtwarzaczy dvd, raczej jest to dla mnie sprzęt uzupełniający do zestawu grającego. Nie jestem w związku z tym na bieżąco w odniesieniu do niektórych zagadnień poruszonych przez Ciebie, np. różnic w rozwiązaniach technicznych stosowanych przez Philipsa i Sony, czy też szczegółow technologicznych.
Odpowiem na to, co dla mnie jasne.

Jurek_M pisze:
Czy jak sa wbudowane dekodery: DTS, MPEG, DOLBY DIGITAL, to wystarczy?

Czy mówisz o dekoderach tych systemów wbudowanych w odtwarzacz dvd? To oznaczałoby, że poruszasz się w swoich rozważaniach pośród odtwarzaczy droższych, cenowo porównywalnych z tańszymi recorderami dvd. Myślę jednak, że zmyliło Cię umieszczenie na obudowie oglądanych przez Ciebie urządzeń symboli ww. systemów. Oznacza to zwykle tylko tyle, że odtwarzacz jest w stanie odtwarzać płyty z dźwiękiem nagranym w ww. systemach, ale nie dekodować dźwięku, lecz podawać go dalej - do amplitunera, w celu zdekodowania. Dlatego też często obok ww. nazw systemów kodowania dźwięku pojawia się napis "out".
Co do różnic pomiędzy poszczególnymi systemami kodowania, nie podejmuję się udzielać fachowych wyjaśnień, wiem jednak, że rożróżnienie, jakiego dokonałeś, nie wyczerpuje wszystkich niuansów w tym temacie.

Jurek_M pisze:
Co daje wyjście analogowe audio i wyjście cyfrowe (np.Dolby Digital)?

Odpowiem krótko: wyjście cyfrowe jest lepsze. Głębiej nie miałem potrzeby dotąd wnikać w ten temat, gdyż, póki co, z takiego nie korzystam. Zawsze jednak sprzedawcy w sklepach określali tego typu połączenia, pomiędzy poszczególnymi elementami systemu dvd, jako najbardziej zaawansowane technologicznie.

Generalnie: proponuję przejść sie do jakiegoś w miarę dobrze zaopatrzonego sklepu i zasięgnąć języka u sprzedawcy. Poza tym jest na ten temat sporo fachowej prasy (dostępnej na przykład w empikach). Ponadto pewnie, jakby pogrzebać w sieci, można by trafić na specjalistyczne fora dyskusyjne dot. przedmiotowego tematu. Ja na przykład cyklicznie czytam tego typu forum dot. sprzętu fotograficznego firmy Canon.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lipca 2005 23:14:15 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Dziękuję za wyjaśnienia.
To info z wbudowanymi dekoderami było umieszczone na kartce z opisem umieszczonej przy odtwarzaczu. Ale Twoja informacja Erkeju mi wystarczy, bo już przynajmniej wiem, o co pytać sprzedawcy.
Te odtwarzacze (z wbudowanymi dekoderami), na które patrzyłem, to były:
Thomson DTH 222E, cena 419,-
Grundig GDP 1100 cena 239,-
Sony DVPL S755 cena 490,-


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lipca 2005 07:58:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 22:30:02
Posty: 205
Hehe mam DVD, kinko domowe... Nie znam się na tym totalnie. Wiem, że jak kupujecie sprzęt, to taki, zeby było możliwe uruchamianie też płyt komputerowych. Czasem fajne filmiki a nie można se oglądać...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group