Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:09:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 sierpnia 2011 22:05:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...widzę ,że Pietruszka ma Melancholię Krasznahorkaja... ja to właśnie czytam i ....bardzo jestem ciekaw opinii Twej...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 września 2011 12:38:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
elrond pisze:
...widzę ,że Pietruszka ma Melancholię Krasznahorkaja... ja to właśnie czytam i ....bardzo jestem ciekaw opinii Twej...

kończę o Teilhardzie i jego noosferze, i łapię się za Melancholię, na pewno się podzielę odczuciami... :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 września 2011 14:17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Laszlo Krasznahorkai -" Melancholia sprzeciwu"....bezlitosna a zarazem metafizyczna książka, budzi we mnie jakiś nieokreślony a czasem strasznie określony niepokój, Brutalny niczeanizm i wyrafinowany psychologizm...połączenie Kafki i Becketta ? Na tej węgierskiej równinie ? Gdzie lata anioł zagłady nazwany przez Ernsta aniołem ognia ? Ten poetycki eufemizm zrodzony ze strachu przed czymś czego nie da się opisać ani przewidzieć ? Straszne rzeczy, proszę państwa ,straszne rzeczy...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 września 2011 21:24:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
wczoraj zacząłem satantango

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 września 2011 21:27:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
a film oglądnąłeś? podobno trwa 7 godzin... albo coś pomyliłem...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 września 2011 21:29:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...jak przeczytam książkę to obejrzę ( bo mam ) !!!!!!!! Harmonie zresztą też !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 września 2011 21:30:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
to są wydania o których mówił Gutek czy inne?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 września 2011 21:32:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...to są filmy ,które mi ściągnął mój siostrzeniec ....Gutek ich jeszcze nie wydał....filmy Tarra kupić można na zachodzie ale polskich napisów nie mają . :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 września 2011 12:19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
elrond pisze:
Laszlo Krasznahorkai -" Melancholia sprzeciwu"....bezlitosna a zarazem metafizyczna książka

Powiem, że bardzo dziwnie mi się tę prozę czyta. Jestem dopiero na setnej stronie, ale pierwsze były trudne do przedarcia się... zrobiłem to w końcu, no i jest to niewesoła opowieść.... czytam to w podwójnie dziwnym stanie, bo właśnie piszę coś diametralnie innego i wchodzenie w ten świat bez kolorów, precyzyjnie nieodwołalny, przygnębiająco niecudaczny, to bolesne nawet.... nie wiem jak to będzie dalej, ale jeszcze czuję w sobie ogień, jeśli będzie przygasał z każdą stroną, włączę se Kapitana! :D

P.S.
aha, ta niecudaczność, to coś innego od dziwności, to co tam jest to jakby udawana bajkowość, to ... jakaś koszmarna bajka... jeszcze szukam, gdzie mogłoby przedrzeć się coś w ten świat, czy ma on szczelinę?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 września 2011 18:03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ja czytam melancholię sprzeciwu też z trudnością i bez żadnej przyjemności. jeszcze trochę powalczę, ale nie obiecuję, że przeczytam całą. jednak w czytaniu lubię przyjemność płynącą z różnych stron. z odkrywania na przykład, albo chociaż z formy. a tu po prostu męka.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 września 2011 19:14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
natalia pisze:
w czytaniu lubię przyjemność płynącą z różnych stron. z odkrywania na przykład, albo chociaż z formy.

właśnie, jeśli chodzi o formę to miałem problem z tymi zdaniami na dwie strony, ale powiem, że po jakimś czasie, po 20 - 30 stronach, wszedłem w to, po prostu płynąłem przez te słowa, pewno doskonale znasz to uczucie, aż węgry pojawiły się za oknem....

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 września 2011 19:43:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
natalia pisze:
a tu po prostu męka.

ja generalnie nie miałem z tym problemu bo...

Pietruszka pisze:
po 20 - 30 stronach, wszedłem w to, po prostu płynąłem przez te słowa, pewno doskonale znasz to uczucie, aż węgry pojawiły się za oknem....

..a nawet wczesniej bo już w pociągu

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 września 2011 19:43:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pietruszka pisze:
to ... jakaś koszmarna bajka...

...ooo tak

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 września 2011 20:04:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
elrond pisze:
Pietruszka napisał:
po 20 - 30 stronach, wszedłem w to, po prostu płynąłem przez te słowa, pewno doskonale znasz to uczucie, aż węgry pojawiły się za oknem....

..a nawet wczesniej bo już w pociągu

myślałem o węgrach nie jak o miejscu geograficznym w powieści, ale jak o tym trudno nazywalnym stanie, który czuć od początku książki, a który, te węgry, podczas czytania jakbym widział.... i z tym wiążę tę łatwość czytania...

P.S.

I tak myślę, że jaką ogromna moc ma ciche, nienazwane dobro kwitnące potajemnie w sercu, w rzeczach, taką samą moc ma nienazwane zło, puchnące w myślach, zdobywające "dla siebie" odruchy natury (jak z tymi szczurami), proste ale nienazwane, i w związku z tym ta prostota jest tylko pozorna, nienazwane zło raczej nie jest "proste" w znaczeniu "nieskomplikowane", ale "upraszczające", takie głuche jakieś, i "niepohamowane", te wydarzenia (do 91 strony na razie) są tylko(!) o nim, nawet zwykłe rzeczy, zwykłe drobne przedmioty, które mogą mieć, mają jakąś w sobie obietnicę, jakieś odbicie obietnicy, u Krasznahorkaia w Melancholii, są dosłownie wypróżnione, zdegradowane, wyszydzone, ... i jeśli miałbym widzieć w tym metafizykę jakąś, to "ukrytego zła"....

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2011 08:31:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
.... w nocy skończyłem "Szatańskie tango" . Książka jest straszna. Podtrzymuję skrzyżowanie Kafki i Becketta.... tylko ,że to skrzyżowanie dokonuje się w beznadziejnym i pijackim zwidzie. Czyściec ...czy już piekło ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group