Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 06:53:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 22 marca 2012 22:40:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Nie jestem mocna w robieniu list, toteż i tutaj kolejność nie ma jakiegoś bardzo istotnego znaczenia, ot, musi jakaś być, więc jest.
No i jest też ból, że nie wszystko widziałam w oryginale, i że nie wszystko teraz jestem w stanie sobie przypomnieć/znaleźć.. kto wie, jak by wtedy ta lista wyglądała...

1. Luna
2. Późna godzina
3. Stacja Dęblin 1
4. Tajemnicza podróż
5. Pierwszy śnieg
6. Górne miasto (ale w wersji pełnej, nie okładkowej!)
7. Trzy ulice
8. Młyny
9. Ryba
10. Black sun

Pozdro dla 'Podróży' - bardzo żałuję, że nie widziałam oryginału!, 'Stacji Lublin', 'Asyżu'


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 marca 2012 17:59:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..fajny temat!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 marca 2012 22:50:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zgadza się! Choć trudny - bo obrazy Toma, owszem, są zebrane na jego stronie (przynajmniej część), ale zdjęcia to jednak nie jest to. Lepiej byłoby ułożyć taką dyszkę w trakcie wernisażu :) . Niemniej spróbuję!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 marca 2012 23:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
antiwitek pisze:
Lepiej byłoby ułożyć taką dyszkę w trakcie wernisażu

Heh, nie da się ukryć, że masz rację. Różnica w odbiorze bywa kolosalna... weźmy np. takie 'Trzy ulice' - są u mnie na liście, bo pamiętam, jak ogromne wrażenie zrobił na mnie ten obraz na wystawie. A na zdjęciu na stronie Toma wygląda dość przeciętnie.
Szkoda, że wernisaże są tak rzadką gratką...


Ostatnio zmieniony sob, 24 marca 2012 21:25:15 przez Fengari, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2012 07:20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Piękny temacik! Niestety, nigdy nie widziałem żadnego z obrazów na żywo. :(
Ale może coś ułożę, ze zdjęć komputerowych... :|
:)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2012 09:27:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
antiwitek pisze:
Zgadza się! Choć trudny - bo obrazy Toma, owszem, są zebrane na jego stronie (przynajmniej część), ale zdjęcia to jednak nie jest to. Lepiej byłoby ułożyć taką dyszkę w trakcie wernisażu :)

..miałem przyjemnośc raz oglądac..No..zupełnie inaczej jak zdjęcia...zupełnie! Po pierwsze sama faktura obrazu, taki fajny połysk..no i barwy zupełnie inaczej. Był wernisaż w Chorzowie, zdaje się Tom miał uwagi co do oświetlenia, ale mi się podobało.No i jak na werniażu podawali wino..Ja tradycyjnie nie piłem..bo samochód przed ChCK..a póżniej..a póżniej był świetny koncert!
W temacie..
Bardzo lubię obraz "Przymrozek".
Chyba Fengari była na tym koncercie i wernisażu :D ..jak się póżniej dowiedziałem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2012 20:01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
wuka pisze:
Chyba Fengari była na tym koncercie i wernisażu

Byłam, zgadza sie! :) To był niezapomniany dzień - z powodu wernisażu, koncertu i megahardkorowego błądzenia po Chorzowie, hehehe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2012 20:13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ciężko mi będzie... ponieważ jakkolwiek estetyka obrazów Budzego bardzo mi odpowiada i lubię na te obrazy patrzeć, czy na żywo (miałem na szczęście kilka okazji, nie mówiąc o dwóch oryginałach, które regularnie widuję w mieszkaniach ich posiadaczy :-)), czy nawet w komputrze - to zlewają mi się one w jedno i nie bardzo umiem powiedzieć, który jest który. Oczywiście okładka Luny to co innego, ale też głównie z powodu, że jest okładką i może również z powodu heretyckiej interpretacji Jaśka, która mówiła, że jest to widok przez okrągłe okienko ze środka ciemnej wieży na drugą, jasną wieżę :D He he, ja też to tak widzę...

Ale mógłbym sobie zacząć oglądanie obrazów na stronie od wybierania tylko tych, które np. wymieniła Fengari czy potem kto inny... i może byłoby mi łatwiej nauczyć się rozróżniać ich więcej?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2012 20:15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Fengari pisze:
megahardkorowego błądzenia po Chorzowie, hehehe.

..ale to jest przecież niewielka mieścina :)
Jechałaś do Chorzowa z katowickiego dworca?

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2012 20:29:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Nie, dojechałam pociągiem do Chorzowa. Chorzów jest może i mały, ale zakręcony, a ja miałam małą, kiepską mapę. :) A potem, po nocy, jak wszędzie wokół było pełno podejrzanych typów, to się w ogóle bałam zatrzymywać i gapić w mapę, żeby się nie skapnęli, że mają do czynienia z zabłąkaną sierotą. W sumie to zabawna (z dzisiejszego punktu widzenia :wink: ) historia jest, ale nie chcę w tym wątku się rozpisywać.

PS. Ale tak w ogóle, to się cieszę, że są chętni do zabawy w tym wątku, bo już się zaczynałam bać, że się z nim gupio wyrwałam jak Filip z konopii. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 marca 2012 06:46:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Fengari, pomysł jest bardzo dobry! Ale zadanie trudne, zwłaszcza gdy zasadniczym narzędziem jest strona www.
Mimo to zgłaszam udział, tym bardziej że krajobrazy Toma mam ciągle na pulpicie, bo tylko w powiększeniu można je ocenić.
To ci ranking! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 marca 2012 12:38:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
u mnie na pewno Przymrozek będzie na pierwszym, ale też niezmiernie podeszed mi jeden z nowych (Zaćmienie)

mimo że jestem o wiele bardziej człowiekiem ucha niż oka to i ja dorzucę, że w internecie to nie to, nawet czasem na wystawie to nie to, najlepiej tym obrazom jak wiszą na ścianie i niepostrzeżenie zmieniają powietrze w pokoju

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 marca 2012 15:35:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
anastazja pisze:
strona www.

No i oczywiście nie zapominajmy o tym wątku. :) Jest tu trochę rzeczy, których nie ma na stronie Toma.
Gero pisze:
najlepiej tym obrazom jak wiszą na ścianie i niepostrzeżenie zmieniają powietrze w pokoju

Oj, musi to być prawda! Co prawda nie mam żadnego na ścianie, ale nawet na ekranie kompa widzę, że niektóre (wszystkie?) wymagają kontemplacji. Jest w nich ukryte, podskórne życie, którego nie widać na pierwszy rzut oka, dopiero, jak się człowiek takiemu obrazowi dłużej przygląda, to on ożywa i okazuje się, że tam się mnóstwo dzieje. To jak bardzo musi to być niesamowite, kiedy można tak pokontemplować oryginał i ma się go stale przed oczami!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 marca 2012 16:47:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Fengari pisze:
nie zapominajmy

dzięki :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 kwietnia 2012 16:49:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Asyż
Poranek
Trzy ulice
Późna godzina
Wioska
Babie lato
Stacja Dęblin
Latawiec3 :serce
Jesień
Wieczorna lampa


Ostatnio zmieniony czw, 05 kwietnia 2012 11:18:26 przez anastazja, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group