Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:25:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1717 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 115  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 listopada 2012 17:29:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
U mnie niestety podobnie jak u kolegów, przesłuchałem płytę kilka razy i nie chce mi się do niej wracać. Zapamiętałem może ze 3 utwory, a tak na prawdę nucę tylko Govindam.
Szkoda, po Prąd mi się podobał.

A teledysk do Zombich ? Plastycznie może i ciekawy, ale czy chciałbym jeszcze raz go obejrzeć...?

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 listopada 2012 18:32:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
To ja z kolei jestem z tej płyty zadowolony. Do tej pory wszystkie mi się podobały, z czego oczywiście pierwsze trzy najbardziej (Gusła i PW uważam za arcydzieła, a Gospel to mocna piątka). AC/DC jest wyraźnie _inna_ - lubię, ale nie wracam do niej zbyt często; bałem się że kolejna płyta będzie gorsza, że zespół ucierpi i na odejściu Krojca i na zaangażowaniu się Spiętego w poboczne projekty. Na szczęście Soundtrack mnie rozczarował bardzo pozytywnie - muzycznie jest bardzo ciekawie, mocno elektronicznie i transowo; miejscami podjeżdża pod triphop, czasem czuć mocarne wpływy wczesnego Pink Floyd (!) - jak z Saucerfula. Wyraźnie też czuć wpływ miejsca i czasu powstawania albumu: po pierwsze rewelacyjna, zachodnia produkcja (pod względem realizacji dźwięku płyta wymiata), po drugie nie dające się ukryć naleciałości brytyjskiej sceny - i takiej starszej jak Massive Attack, i takiej nowszej jak Goldfrapp, i takiej najnowszej której nie znam ;) Pojawiają się też etno-jazdy typu East-meets-West (nie mówię tu bynajmniej o tytule "Govindam") których w Londynie zawsze dużo, ale na Soundtracku kojarzą mi się najbardziej z kolesiami takimi jak Jai Uttal (ten amerykański). No i okładka piękna - również w dotyku.

Fajna muza :) Na piąteczkę.

O tekstach pisać jeszcze za wcześnie, ale w dużym skrócie: Spięty jest mistrzem operowania słowem. Uczciwie muszę jednak przyznać, że popełnił na Soundtracku kilka semantycznych kiksów przy których aż zabolały mnie zęby. Ogólnie jest jednak bardzo dobrze, czteryplus.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 listopada 2012 11:04:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Basi brat wczoraj kupił. Posłuchaliśmy niezobowiązująco jeden raz. Na pierwszy rzut ucha jest ciekawie. Chyba będę musiał sobie kupić.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 listopada 2012 23:00:31 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Dzisiejszy koncert był taki se. Było zimno i deszcz padał, więc generalnie pogoda nie sprzyjała.
Zespół zagrał poprawnie, nie mam się do czego przyczepić, z drugiej strony nie zachwyciło. Większość utworów z nowej płyty i prądu, z trzy utwory z Gospel (no kurczę dziwi mnie nadal, że w taki dzień nie zagrali jednak czegoś z PW); cały koncert był przez to dość zimnofalowo-transowy. I może lepiej bym to odebrał, gdyby nie było na powietrzu? Noga mi co pewien czas się ruszała owszem, ale właściwie nic poza tym. W każdym razie nowe utwory koncertowo mnie nie przekonują, a do tego zombie! straciło swój płytowy pazur.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2013 09:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
http://esensja.pl/muzyka/publicystyka/t ... l?id=15780
patrząc na daty wpisów mało kto się jara tą płytą na forum, raczej bez emocji przeszła

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2013 11:00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 28 października 2010 19:42:59
Posty: 466
Skąd: Z Nienacka
Mnie się tam podoba. Dużo bardziej niż Prąd stały/zmienny. Mniej niż Gospel, ale i tak lubię czasem posłuchać. Minusem jest, że według mnie wolno się rozkręca.
Dym to jeden z moich ulubionych kawałków Lao Che. Poza tym ponoć sale koncertowe trzeszczą w szwach więc z odbiorem nie jest tak źle. Ja nie wiem bo nie chodzę na koncerty.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 lutego 2013 16:58:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 10:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Mam duży problem z tym zespołem.
Każdy ich utwór, płytę, słucham przez pryzmat Powstania Warszawskiego, którą to płytę uważam z kolei za absolutne arcydzieło (PW wykracza poza ramy muzyki, to jakieś słuchowisko albo i może nawet fenomen kulturowy? - vide nagroda prezydenta!).

No i, cholera, dupa blada...
Ja wiem, że może i nagrali sporo ciekawego materiału poza PW. Ja wiem, że to co piszę to może i płytkie, ale, ile to już lat minęło? Miałem w uszach i Prąd i Gospel i Soundtrack... i nic, ciągle mam to samo...

Trochę to tak jak dawni fani Armii, którzy po Legendzie nie mogli przebaczyć Triodante....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 lutego 2013 17:39:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Nie jesteś sam :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 lutego 2013 18:18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
+1

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 lutego 2013 21:43:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Cytat:
Trochę to tak jak dawni fani Armii, którzy po Legendzie nie mogli przebaczyć Triodante....

...bo trza słuchać uchem a nie brzuchem ! :oops:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 lutego 2013 11:44:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
:piwo:

Ja też z Lao najbardziej lubię Powstanie, a z Armii Legendę. I też co do obu mógłby powiedzieć, że w jakimś tam sensie to "wykracza poza ramy muzyki". Ale to nic a nic nie zmienia, że w późniejszych dokonaniach znajduję mnóstwo dla siebie.
W przypadku Armii to raczej oczywiste (w każdym razie tu na forum nie trzeba niczego tłumaczyć), zresztą po Legendzie zespół nagrywał rzeczy rewelacyjne - problem, jaki mieli niektórzy "dawni fani" mógł być raczej taki, że wyraźnie zmienił się styl (tzw. "hewymetalowa zdrada" ;-)).
Z Lao jest gorzej, bo Prąd i Soundtrack są wyraźnie słabsze, mniej wyraziste, choć uważam, że zespół nadal reprezentuje dobry poziom i są fajne rzeczy, a do tego świetnie prezentuje się na żywo. Mi zawsze pasowała analogia między Lao a Kultem - doskonałe początki a potem takie trochę dziwne szukanie swojego miejsca... i wyraźne spadki poziomu (Prąd jako odpowiednik kultowej "Kasety", a Soundtrack - "45-89").

Zatem cierpliwie czekam na moment, w którym Lao Che nagle znajdzie wiater w skrzydłach i wystrzeli czymś równie zaskakująco-świetnym, jak Tata Kazika :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 lutego 2013 15:13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Wg mnie to takie "Gospel" jest bardzo warte uwagi (sięgnąłem po tę płytę dłuugo po premierze). Nie słyszałem "Prądu zmiennego" i "Soundtrack", bo Lao Che nigdy nie było dla mnie bardzo ważnym zespołem. A "Powstanie" jest jedyne w swoim rodzaju.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 marca 2013 14:01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Koncert w Opolu: do niczego nie można się przyczepić - zespół w repertuarze z Prądu i Soundtracku czuje się jak ryba w wodzie, kawałki mają świetne aranżacje wpadają w transy, do tego świetne nagłośnienie - słychać było każdy smaczek... jedyne co brzmiało słabo to kawałki z Powstania (oba) i z Gospel (tez oba) brak gitary Krojca wybija tym kawałkom zęby i tyle. Tak więc wszystko fajnie tylko.... ta muzyka nie dla mnie :(

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 marca 2013 00:09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Lao Che “Powstanie Warszawskie” wyniki survivora

1. Stare Miasto
2-3. Przebicie do Śródmieścia
2-3. Godzina W
4. Barykada
5. Koniec
6. Kanały
7. 1939/Przed Burzą
8. Czerniaków
9. Zrzuty
10. Hitlerowcy


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 marca 2013 01:23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Koncert w Stodole - bardzo dobry, dużo fajnego ruchu scenicznego i czystej zabawy. Krojca mocno brak, ale i tak było naprawdę nieźle!

Tym razem z Powstania 3 kawałki, z Gospela też 3. Prąd reprezentowany podobnie, megatrans przy Soundtracku. No i Alchemik na koniec.

Lao Chyma formę!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1717 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 115  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group