Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:55:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 listopada 2012 21:22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
No to ja też przeczytałam. I generalnie zgadzam się z Waszymi odczuciami - kupa śmiechu z jednej strony, ale momentami ten humor staje się zbyt gorzki, żeby śmieszyć, a ogólna wymowa całości bardzo przygnębiająca.
Książka jednak świetna.
Pet pisze:
WIELKIM ŁUKIEM OMIJAĆ KONTYNUACJĘ PARAGRAFU ZATYTUŁOWANĄ "Ostatni rozdział, czyli Paragraf 22 bis"

Ale czy to jest to samo, co "Paragraf 23"? Takie coś stoi w mojej bibliotece i pani bibliotekarka bardzo chciała mi dać razem z częścią pierwszą, ale póki co nie wzięłam i nie wiem, czy brać?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 listopada 2012 16:55:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Klasyka! Rowniez jedna z pierwszych doroslych lektur.

Oprocz filmu byl rowniez teatr telewizji pt. Paragraf 4 ale wykorzystujacy jedynie kilka watkow, o ile dobrze pamietam pobyt w szpitalu z liczeniem palcow itp. To tak gdzies w latach 80tych bylo. Fronczewski gral Yossariana. Tez bylo niezle.
Film mi sie podobal choc ksiazka lepsza. Pamietam ze widzialem go dwa razy. Za pierwszym razem w Iluzjonie (jeszcze na tylach Placu 3 Krzyzy) w poczatku lat 90tych i byl sporym rozczarowaniem. Ale po wielu latach widzialem go w jakiejs telewizji i wypadl calkiem, calkiem.

Nie kojarzy sie Wam z M*A*S*H-em troche. Nie wiem jaka byla sekwencja zdarzen z filmami (oba chyba sa z poczatku lat 70tych) ale M*A*S*H zarowno Altmanowy jak i serial chyba czerpia sporo z Hellerowego pierwowzoru.


Co do samego Hellera natomiast to czytalem jeszcze jakies jego powiesci i pamietam ze jedna podobala mi sie bardzo ale nie pamietam tytulow.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 listopada 2012 07:22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
marecki pisze:
Nie wiem jaka byla sekwencja zdarzen z filmami (oba chyba sa z poczatku lat 70tych)

"MASH" miał premierę w styczniu, a "Paragraf" w czerwcu. Rok ten sam (1970).

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zasada i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group