Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:13:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2012 20:24:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:36:14
Posty: 187
Skąd: Varsovia
Erkej pisze:
Miałem okazję kilka dni temu odsłuchać cztery najnowsze nagrania byłego gitarzysty RHCP i muszę przyznać, że odleciał bardzo daleko - dość powiedzieć, że nie używa aktualnie w swoich utworach gitary, a jego muzyczni sprzymierzeńcy to komputer i klawisze.

Gitara jest, ale brzmi bardziej jak klawisz. A tu do legalnego ściągnięcia jego najnowsze dokonanie, Walls And Doors.

Widoczne raz na parę lat John musi polecieć na orbitę. Trzeba pewnie poczekać, aż wróci...


EDIT: John produkuje z zawrotną prędkością - teraz to jest najnowsze nagranie. Mój komentarz bez zmian.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 maja 2013 12:28:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Bartek Koziczyński, Kalifornizacja (Poznań 2012)

Obrazek

Pamiętam, jak ponad 10 at temu pojawiła się ta książka w księgarniach. Zdarzyło mi się ją przeglądać, ale przeczytać całości nie miałem nigdy okazji. Po dekadzie wpadło mi w ręce nowe wydanie. Poszerzone, uaktualnione, pełniejsze. Po sympatycznej lekturze pewne wnioski nasuwają się same. Autora znam oczywiście ze szmaty, w której regularnie raportuje o stanie Papryczek. Zgłębia, szuka, dociera do ciekawych ludzi, a potem publikuje to w "Jedynie rockowym piśmie w Polsce". Śledząc regularnie dokonania czołówki polskiego dziennikarstwa muzycznego zauważyć można, że Koziczyński jako jeden z niewielu dziennikarzy w tej gazecie ma ikrę. Pisze fajnie, zaciekawia, jego styl również jest natychmiast rozpoznawalny. I to jest plusem, bo książka napisana jest stylem lekkim, jest logiczna i czyta się to świetnie. Problemem w pewnym sensie była dla mnie "powtórka z rozrywki", którą zafundował mi autor. Ja te jego teksty publikowane w szmacie znam. Co więcej zawsze czytam je uważnie, bo RHCP kiedyś ceniłem bardzo, a sympatię do nich będę miał zawsze, bez względu na to jaki syf nagrywać będą... Stety, niestety na potrzeby książki teksty nie zostały na nowo napisane, przeredagowane, itd... Sam się nie dziwię, w końcu trudno ubierać inaczej w słowa, to co już zostało ładnie napisane. A nie każdy musi czytać "Teraz/Tylko Rocka"... Zatem to subiektywny minus, który wcale minusem nie jest.
Teraz przejdźmy do sedna. Pierwsze co przykuwa uwagę to to, że książka nie ma tradycyjnych proporcji biografii muzycznej, czyli 3/4 treści na pierwszy etap działalności, a potem już po łebkach lecimy. Z jednej strony fajnie, z drugiej zmieniłnbym nieco proporcje (a może po prostu zwiększył objętość), zgłębiłbym bardziej dorobek formacji z wcześniejszego etapu. Chciałoby się też więcej na temat najbardziej klasycznych płyt, czyli od "BSSM" do powiedzmy "Californication". Tego tam nie ma. Nie ma zatem przeładowania miażdżącą ilością informacji, detali czy szczegółów. To moim zdaniem minus. Ale kto wie, może autor, uchodzący za największego znawcę tematu w naszym kraju, przygotowuje osobną pozycję, która dogodzi najbardziej dociekliwym? Byłoby fajnie...
Brakuje mi też jeszcze jakiejś większej bazy zdjęciowej. Mało ekonomicznie jest również przygotowany dział, gdzie wylistowana jest dyskografia zarówno zespołowa, jak i solowa... Można to zrobić fajniej, tak by był z tego jakiś pożytek i by niosło to ze sobą jakieś informacje. A tak jest bo jest i nic z tego nie wynika.
Ogólnie jednak fajna rzecz. Zdecydowanie warto przeczytać.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 maja 2013 16:05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
pilot kameleon pisze:
Śledząc regularnie dokonania czołówki polskiego dziennikarstwa muzycznego zauważyć można, że Koziczyński jako jeden z niewielu dziennikarzy w tej gazecie ma ikrę

Ikrę ma, ale za propagowanie nu-metalu, to jednak powinien ponieść jakieś konsekwencje ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 maja 2013 19:30:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
e tam

numetal jest niepotrzebnie demonizowany (no, złe słowo, ale chodzi mi o to, że niepotrzebnie się go czepia)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 maja 2013 20:23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
najlepiej byłoby w ogóle nic o nim nie mówić :wink:

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 września 2013 18:29:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
ostatnio pobujałem sobie sporo razy "blood sugar sex magik", a także "one hot minute". i pomyślałem o obecnym poziomie tej formacji. o obecnym, ale też i o tym, że właściwie od "by the way" moje sympatie dla nich regularnie spadają na łeb na szyję... a wtedy? dwie totalnie różne płyty, dwie świetne płyty, których chyba będę słuchać zawsze. i zawsze z bananem na gębie. sound "bssm", genialny fru, potem zastąpiony przez genialnego navarro, który wywrócił band do góry nogami. co to a czasy były...

to taki wpis po nic. musiałem.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 listopada 2015 20:44:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/John-Frusciante-_ex_RHCP_-udostepnil-6-albumow-za-darmo.html

http://jfdirectlyfromjf.bandcamp.com/

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group