Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 14:20:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 października 2012 22:50:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 05 lutego 2007 15:39:37
Posty: 190
20 listopada nowa płyta Into The Future
Obrazek
Tutaj tytułowy kawałek do odsłuchu.

_________________
i wasn't born with enough middlefingers


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 października 2012 13:54:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Slyszalem dwa kawalki. Dobre....

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 listopada 2012 19:31:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Bad Brains, Into The Future (2012)
Obrazek

Pięć lat kazali czekać na następny album. I było warto. Ja, jako wielbiciel "Build A Nation", twierdzę jednak, że poprzedni album jednak był lepszy, to jednak podczas odsłuchu Into The Future" narzekać nie mogę. To ten sam kierunek co pięć lat temu. Mocne metalowe uderzenie poprzetykane reggae. H.R. brzmi chyba tak jak brzmiał. Może nawet w go trochę mniej, może te wokale są w pewien sposób spreparowane. Koledzy mówią, że jest lepiej niż kiedyś. Ja jakoś nie słyszę wielkiej różnicy jakościowej.
Kompozycje. Wydaje mi się, że są nieco mniej chwytliwe. Wielce prawdopodobne, że jeszcze odpowiednio ich nie oswoiłem. Brzmienie: świetne. Co prawda posiłkuję się plikami, to jednak czuć, że to wszystko żre. Niech no tylko kto rzuci płytę do naszych sklepów...

Album jest zadedykowany Adamowi Yauchowi, zmarłemu pół roku temu muzykowi Beastie Boys, który był również wielkim przyjacielem BB. Końcowy "MCA Dub" (powtórka z poprzedniej płyty) brzmi jak podziękowanie.

Ocena: ***1/2

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2012 00:57:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Płyta mniej łupiąca i bardziej różnorodna niż poprzedniczka więc wokale HR tak nie rażą, a chwilami są nawet całkiem do rzeczy. "Into the Future" prezentuje się znacznie korzystniej niż "Build a Nation"
Może niekoniecznie 4, ale 3 i 3/4 dam.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2012 10:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...chętnie bym sobie posłuchał tej nowej płyty.....
ps. niesmak jaki mi pozostał po jarocińskim koncercie BB trochę zelżał :)

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 grudnia 2013 14:08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Obrazek

Sprawdziłem sobie ostatnio tę epkę - zawiera materiał demo z 1980 roku, zremasterowany w latach dziewięćdziesiątych - i jest po prostu REWELACYJNA!!! :D

Nie jest to jeszcze aż tak wyżyłowane granie jak na pierwszych longplejach, nie jechali wtedy AŻ TAK, ładniej wszystko też brzmi, no i jednak porywa na maksa, aż by człowiek ruszył w pląsy :D .

Tylko kwadransik, ale repertuarowo przekrojowy: I against I (na płycie wyszło dopiero sześć lat później), miłego rege /łamanego czadem/ Stay Close to Me w ogóle nie znałem (może wypadło z repertuaru ze względu na tekst?), I Luv I Jah brzmi jeszcze bardziej bajkowo niż późniejsza wersja (wokale, bongosy!). Do tego At the Movies i Attitude, które zaczyna się od one two three four! - jak u Ramonesów.

YEAH! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 grudnia 2013 17:42:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...też żem posłuchał ! :D bardzo fajne !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 grudnia 2013 21:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:D

Poszedłem dziś dalej tym tropem i sprawdziłem płytę "Black Dots", którą kiedyś reklamował Pet. Czyli jeszcze wcześniejszy materiał - 1979. No i to rzeczywiście brzmi jak demo, "Omega Sessions" to przy tym superprodukcja, która nie straciła jednak czadu :) .

Przesłuchałem też pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu, czyli singiel "Pay To Cum / Stay Close to Me" - też bardzo fajne! :)

Przy okazji się zadumałem, bo pamiętam wywiad z T. Rocka, po wydaniu "Rise", gdzie się jeden z Brainów tłumaczył z ballady na tamtej płycie. Mówił, że już na pierwszym singlu na stronie B mieli balladę.
Sęk w tym, że "Stay Close To me" nijak ballady nie przypomina :) .
Może coś tam redaktorzy źle przetłumaczyli?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 grudnia 2013 22:07:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...a ja po omedze ( śfietne) wreszcie żem posłuchał ostatnia płytę ....podoba mi się :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 czerwca 2014 12:47:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Jestem po obejrzeniu dokumentu o BB i jak powiedział Tytus de Zoo - Mam mokro!
Fragment w korytarzu jednego z klubów gdzie ściskają się Rollins, McKay i Dr. Know rusza.
Zastanawia mnie także, czy HR miał kiedyś okazję pracować z Lee Scratch Perrym. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji, ale skoro z LSP pracowali Beastie Boys, to może, może?

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 czerwca 2014 08:13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
Wszystkim zainteresowanym polecam wejsc na strone , by zobaczyć to. Chyba cos nowego wyszło:

http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,45326

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 czerwca 2014 21:36:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
To jest niemiecka kapela, która przerabia Bad Brains, używając swego ojczystego języka.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lipca 2014 14:42:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
Aha. Dzięĸi MIKI za zwrócenie mi uwagi. :wink: Pierwszy raz mam do czynienia by ktoś, dośc umiejętnie wykorzytywał w dobrym celu, koverował legendarną kapele jaką jest BAD BRAINS/. :) Te wersje, to całkiem, całkiem przyjemnie sie słucha. :wink:

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lipca 2014 23:35:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
To chyba znane? Stare i z Polski: https://www.youtube.com/watch?v=X6V9_JqoCQ0

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 13:13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Obejrzałem dziś film o Bad Brains, który powyżej linkował Zasada (dzięki!).

Niesłychana historia o tym, jak HR trafił do więzienia w czasie nagrywania "I against I", nie zaśpiewawszy jeszcze w "Sacred Love". Zrobił to już z więziennego telefonu...! To dlatego ten wokal tam tak brzmi, a ja myślałem, że zapodawał w studiu przez megafonik :) .

W dodatku, żeby w tym pudle wprawić się w nastrój, użył tytułowej strony swojego egzemplarza Biblii, na której zwykł rolować zioło przed spaleniem. Długotrwałe użytkowanie spowodowało, że karta była ciemna od merihuanaen... Wypalił więc kartę Biblii, po czym zaśpiewał do słuchawki telefonu! Brzmi to tak nieprawdopodobnie, że aż można w to uwierzyć! :)

Ale tak naprawdę film pokazuje, że współcześnie HR przebywa w całkiem innym wymiarze, i że koledzy z zespołu, Darryl Jeniffer i Dr Know, muszą mieć cierpliwość jakichś terapeutów, że wciąż z nim pracują :( .
Zwłaszcza, że są to TACY muzycy, uwielbiam ich po prostu.

W ogóle widać też, że nie jest to zespół - przedsiębiorstwo, który musi - pewnie dlatego HR wciąż w nim jest. Zaskakujące są sceny ze sklepu, w którym pracuje Dr Know na co dzień - zdrowa żywność, jakieś działkowe artykuły - no po prostu szok! Ale widać, że ta sobie poukładał, że może pozwolić sobie na pewną nieobliczalność, którą wnosi do zespołu HR.

Choć z drugiej strony trochę szkoda, że w innej sytuacji muzyki mogłoby być pewnie więcej...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group