Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:46:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lutego 2013 23:04:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
tak, na pewno!!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lutego 2013 23:30:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
:shock: ooo chętnie posłucham

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2013 19:12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Cytat:
słucham po raz pierwszy (jest już na Deezerze i Spotifaju) - nareszcie Stary Dziadek śpiewa jak stary dziadek, to znaczy przekonująco i z aurą zwyczajnej ludzkiej mądrości nabiegłej przez lata, no i w tle nie ma żadnych bitów i zgrzytów synthu
o, nowi starzy Moodies wrócili :) ... ale czy aby nie ma w tym i synthu :roll:

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2013 23:03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
masz rację, gdy pisałem tamte słowa nie dotarłem jeszcze do dwóch ostatnich numerów :oops:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 czerwca 2013 21:00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ukazał się niedawno 11CD (! :() box Timeless Flight

Obrazek

nie byłoby co sobie nim zawracać głowy, ale od dziś jest na Deezerze!

na tych jedenastu płytach można znaleźć kilkadziesiąt dotąd niepublikowanych (oficjalnie) nagrań koncertowych

i wśród nich jest prawdziwa perełka - koncert (niepełny - wiem, bo wczoraj uczestniczyłem w zbiorowym odsłuchu bootlega na czacie z członkami Forum Traveling Eternity Road :!:) zespołu The Blue Jays (czyli Haywarda i Lodge'a z kolegami) z 1974 roku ze Szkocji (jest to 7 płyta boxu)

muszę powiedzieć, że zespół Moody Blues i jego satelity rzadko (o ile w ogóle) bywały w tak dobrej formie koncertowej jak tu

niesamowita wersja Tuesday Afternoon!!! przepiękny secik akustyczny (obejmujący m.in. Who Are You Know oraz New Horizons) , porywająca wersja You And I...

przez cały czas przepięknie ktoś gra na mellotronie który niemal idealnie stroi

BRAWO!!!

PS. już nie mam wątpliwości - CD7 boxy Timeless Flight jest najlepszym koncertowym materiałem Moody Blues i okolic!!!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 czerwca 2013 22:08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....ho ho :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 września 2013 11:00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Taka ciekawostka:

http://www.fronda.pl/a/kapsula-czasu-st ... 30901.html

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 września 2013 11:34:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
tłumaczenie nieprofesjonalne- nie "osiem nagrań" zespołu Moody Blues :D tylko an eight-track tape, czyli niezbyt popularny w Europie format między szpulą i kasetą, który (jak czytam na wiki) wyszedł z użycia w latach 80-tych i wyglądać mógł np. tak:

Obrazek

oczywiście wiadomość zacna - i to kto ją przyniósł, hoho! :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 października 2013 11:10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Spacerując dziś z Marcinkiem myślałem sobie o roku 1969 i że wreszcie będzie tam coś Moody Blues, czego chętnie bym posłuchał i na co chętnie zagłosuję wysoko. W domu do śniadania nie mogłem jednak posłuchać, bo nie mam na płycie, zatem puściłem Days of Future Passed, które wywaliłem z dziesiątki 1967 :-(
Bardzo mi się dobrze słuchało i oczywiście w dziesiątce być powinno, ale mniejsza z tym. Natomiast mam następujące wnioski:

1. orkiestrowe preludium do Peak Hour jest kapitalne, najlepsze chyba ze wszystkich i lepsze od samej piosenki

2. podział na pory dnia jest dla mnie z lekka absurdalny: od peak hour występuje w lunch breaku? zresztą sam utwór (i preludium, i piosenka) pasują znacznie lepiej do porannego pośpiechu; w afternoonie zaś mamy piosenkę o eveningu

3. próbowałem wyciągnąć z Justinem nights in white satin, ale musiałbym się najpierw trochę porozciągać ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 października 2013 16:11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
Days of Future Passed


Słuchałem wczoraj. Kapitalna płyta! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 stycznia 2014 15:06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Słabuję trochę ostatnio i dla rozrywki przejrzałem sobie starą wkładkę o Moody Blues, sami wiecie skąd. Przeczytałem wywiad z Justinem. Całkiem fajny :) . Ale postanowiłem sprawdzić przy okazji płytę, która, jak rzecze, była dla nich ważna przed Dejsami: The Zodiac: Cosmic Sounds.

To płyta niejakiego Morta Garsona - koncept: opowieść o poszczególnych znakach zodiaku. Znana gdzieniegdzie też przez to, że przy nagrywaniu stosowano mało znanego jeszcze wtedy mooga. Ale piszę o niej w tym wątku, bo rzeczywiście troszkę słychać, że chłopcy z Moody Blues się Zodiakiem inspirowali. Może to stąd na ich płytach wzięły się owe recytacje?Poza tym niektóre muzyczne pomysły wydają się przypominać to i owo...

Można sprawdzić, bo materiał jest na youtube - http://youtu.be/koMydPxwmcE . Zaczyna się z nosem :wink: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 sierpnia 2014 20:23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Obrazek

nowa płyta Haywarda solo - tym razem koncertówka

gdy usłyszałem o tym, że ma wyjść, to pukałem się w czoło, po jaką cholerę

słucham teraz z Deezera - nie jest źle, kilka nieśmiertelnych hitów Moody Blues, dwa śmiertelne, ale głównie numery z bardzo udanej ostatniej solowej (jest tylko jeden solowy numer z innej płyty, oczywiście singlowy hicior Forever Autumn)

całość utrzymana jest w nastroju kameralnym, w podstawie zawsze jakaś gitara akustyczna (pięknie i głęboko brzmiąca), ale są i klawisze i pobrzęki elektryczne, gdy trzeba

największe brawo - w końcu doczekaliśmy się jednorodnej płyty solowej Haywarda, wyłączając nudnawy album z coverami na głos i orkiestrę, zawsze był jakiś zgrzyt, nawet na ostatniej płycie był nie wiadomo po co zakątek country i kurwa zakątek techno :( a tutaj It's Cold Outside of Your Heart bardziej przypomina wersję z płyty The Present niż ten bluegrass z przeróbki, choć akcenty countryujące niestety są

w osiemdziesionowych hitach jest trochę ohydnych syntezatorów (bardziej żałosnych niż nowoczesnych), ale jaka ulga że nie ma tych drum-machines w podstawie! można spokojnie odetchnąć

Justin Hayward ma 68 lat i trzyma się nieźle - głos się mu wyraźnie zestarzał, Tuesday Afternoon musiał sobie obniżyć o cały ton, ale daje radę - intonacji nigdy przecież nie miał doskonałej, zawsze chodziło tylko o barwę i emocje - to wszystko jeszcze lśni, choć może już nie olśniewa

niepotrzebnie tylko wysila się w Forever Autumn - ale może to tylko kwestia niedyspozycji dnia a nawet zwrotki - z biegiem linijek jest coraz lepiej

trzeba też pochwalić dziadka za to, że nie pogubił się z tempami, nie ma żenujących emeryckich zwolnień niczym np. w otwierających piosenkach na koncertach Skaldów - w Question nadal jest czad, trochę mniejszy niż kiedyś, ale ubytki w energii nadrabia klasą wykonań instrumentalnych (drugi gitarzysta nazywa się Mike Dawes i Hayward na swoim blogu i w wywiadach wręcz się nad nim rozpływał - okazuje się, że SŁUSZNIE, to świetny muzyk o nieskalanej intonacji, mam wrażenie że sam Justin się przy nim podciągnął w graniu, no tak, ileż można niezobowiązująco pykać z Edżem)

drugi poważny minus (po wyborze kawałków Moody Blues do setlisty, szkoda też że nie ma na płycie mojego ulubionego kawałka z ostatniej solowej - On the Road to Love) to zmora wszystkich solowych albumów Haywarda i od 1986 roku koncertów Moody Blues - żeńskie chórki, noż nie stroją bardziej niż on, a chyba 68 lat nie majo!

na pierwszy rzut ucha - *** i 1/2, raczej podejdzie niż spadnie

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 sierpnia 2014 21:05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
cudowna okładka :mrgreen:

Trochę jestem ciekaw to.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 sierpnia 2014 21:07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zapomniałeś dodać, że okładka trzyma stylówę :) .
Ale ogólnie fajnie, tuszę iż posłucham przy okazji :) . Rówieśnik Patti Smith!






PS. Hehe, MAQ :D .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 sierpnia 2014 22:36:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie żebym miał ochotę tego posłuchać, ale recenzja fajna i dobrze, że Ty mogłeś posłuchać!

No i jakże piękna okładka :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group