Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:10:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 sierpnia 2014 20:16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
pilot kameleon pisze:
W koncertach wyjazdowych jest coś fajnego.

Oooooj taaak!
Samo przygotowanie do nich sprawia na mnie dreszczyk, tak było i tym razem.
Obudziłem się rano: pada. Trzeba było zwlec się i iść jeszcze do roboty. Nie chciało mi się wiele, a na pewno nie chciało mi się jechać tylu kilometrów na podejrzany festiwal, ale minęło kilka godzin spędzonych w leniwej atmosferze biura i już, już byłem kimś innym.
O niczym innym nie marzyłem bardziej niż uściskać kolegę Pilota i ruszyć z nim w nieznane.

Do drogi przygotowałem się znakomicie. Papierosy i cola, a w torbie książki, które biorę na wypadek wypadku i jakbym miał skończyć w szpitalnym pokoju - sam. Tym razem biorę dwie, a nuż Pilot też przeżyje i ja mu wtedYYY: TATAMMMMM!!!!!!
... i po szlugu...

Podjeżdżam. Pilot wychodzi. Bardzo się cieszę, że znam osobiście człowieka, któremu przychodzi z taką łatwością hodowanie brody. Mogę patrzę na moje niezrealizowane marzenia, które zupełnie nie zależą ode mnie, a tu, proszę, taaaaka sprawa!!!
Pilot wsiada do auta i o mało co, nie siada na Orgasmotronie!!! przed czym ratuję go w porę krzykiem. Uf. Ocieramy pot z czoła i jazda. Słońce świeci. Prowadzi się dobrze. Napotykamy na granicy przedziwne bydło o naturalnych wymiarach, zrobione ze słony, zapewne na wojewódzkie dożynki, które odbywały się w sąsiedniej wiosce. Rozmawiamy o muzyce i literaturze. Jak prawdziwe dziadki ponarzekamy trochę na współczesne czasy, i już jesteśmy.

Okazałe tereny wypełniają trzy sceny. O zespołach napisał Pilot, ja nie mam niczego do dodania, może tylko, że strasznie rypały komary.

Z komarami skończył się problem przy pierwszych dźwiękach MOR'u. Zmiecione w inne wymiary tą potężną siłą fali dźwiękowej, która uderzyła przed siebie, w stronę, w większości zdezorientowanej publiczności.

Pierwsze zaskoczenie!
Artyści miękną i są nieumalowani!!!
Nie mogę uwierzyć, choć coś przeczuwaliśmy przed występem, a ja nawet miałem przygotowane na taką przykrą okoliczność jajka, które to niestety zapomniałem i zostawiłem w aucie. No cóż, jak pisał Pilot, w tym roku, już chyba nie będzie okazji.

No więc prostym przełożeniem tego fatalnego i nieszczęście przynoszącego zaniechania musiała być ta zerwana struna, która niemając inaczej wyszła na dobre, bo mieliśmy możliwość wysłuchania części koncertu granego przez pałer trio: bębny, gitara, GŁOS!

Właśnie: GŁOS!
Jako dość niewrażliwy na rozróżnianie grubości piachu sypiącego się z instrumentu gitarzysty Franza - bardzo oddałem się urokowi głosu i perkusji, a pisząc urok, mam na myśli jego znaczenie odległe od widokówek z zachodzącym słońcem, a raczej to, które bliskie jest jakiejś żabbie nieruchomo drżącej wśród pachnącego zioła.

No i wizualizacje.
I te napisy, niby jakieś imiona: Zło, Ból, Tłuszcz, Nigdy Wam, Mor... Ogień przed którymi nie można było odwrócić głowy i nie wolno było mi uciekać, przeszywały mnie intensywnością swoją i jakąś energią bijącą od tego człowieka miotającego się na scenie, który jakby nie ma siły już wchodzić w żadne z nimi dyskusje, i zapomniał wszystkich frazesów, a musi jakoś przeżyć, i musi je wypluć z siebie albo rzucić na nas, co nie jest odkryte.
I były ciary w pewnym momencie.
I chyba był yteż zmieniony fragment tekstu w Faszyście o gołębim sercu.
Ogólnie dla mnie było OK. Choć te niepomalowane twarze, nie weszły zbyt głęboko w zjawiskomor, i nie wyniosły z niego całego tkwiącego tam dygotu. :?

Po koncercie krótka chwila na parę słów. I już trza wracać.
Bardzo się cieszę, że poznałem Wukę! :piwo: z którym od razu umówiliśmy się na wódkę i jedzenie w jakiś najbliższym :?: :D czasie.

Powrót z Pilotem był fajny, bo pozwolił mi się trochę powymądrzać o rzeczach, o których nie mam zielonego pojęcia.

Dzięki i do zoba!!!

:piesc

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 sierpnia 2014 20:49:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pietruszka pisze:
z którym od razu umówiliśmy się na wódkę i jedzenie w jakiś najbliższym


koledzy ja myślę ,ze Rimbaud w pażdzierniku w Krakowie może być dobrą okazją nie tylko do wódek !!! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 sierpnia 2014 21:31:37 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 09:03:09
Posty: 905
Skąd: Kraków
O! planowany jest Kraków :D dzięki za news elrondzie,mam zamiar się pojawić.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 05:29:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:D ja też bardzo się cieszę ze spotkania!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 17:32:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pietruszka pisze:
jakąś energią bijącą od tego człowieka miotającego się na scenie, który jakby nie ma siły już wchodzić w żadne z nimi dyskusje, i zapomniał wszystkich frazesów, a musi jakoś przeżyć, i musi je wypluć z siebie albo rzucić na nas


hm!


Pietruszka pisze:
niewrażliwy na rozróżnianie grubości piachu sypiącego się z instrumentu gitarzysty Franza


:)


Pietruszka pisze:
Bardzo się cieszę, że znam osobiście człowieka, któremu przychodzi z taką łatwością hodowanie brody.


Hehe, to prawda, wygląda na to, że łatwość jest wielka!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 17:38:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Co by długo i zbędnie nie mówić: zazdroszczę kolegom tego koncertu.
Liczyłem na świętowanie dziesięciolecia UT z Trupią Czaszką.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 18:18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Miki pisze:
Liczyłem na świętowanie dziesięciolecia UT z Trupią Czaszką.

Pojechałbym na drugi koniec Polski!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 20:27:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..tak sobie pomyślałem ,że mocną rzeczą było by DVD ze spektaklem MOR.
Ja już to widzę w swojej głowie :) ..tak powoli..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 21:39:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Bardzo chciałam być, niestety znów się nie udało, z paru beznadziejnych względów nie było szans. Najpierw Wołczyn, teraz Brzeszcze, wszystko się sypie, szkoda gadać :( było mi to potrzebne jak elektrowstrząsy choremu na deprechę


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 22:23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pietruszka pisze:
a w torbie książki, które biorę na wypadek wypadku i jakbym miał skończyć w szpitalnym pokoju - sam. Tym razem biorę dwie, a nuż Pilot też przeżyje i ja mu wtedYYY: TATAMMMMM!!!!!!

Co dla mnie wziąłeś? :)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 września 2014 12:54:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
super relle koledzy ! :D :piwo:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 września 2014 18:13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
:D

pilot kameleon pisze:
Co dla mnie wziąłeś?


... ale chcesz zrezygnować z zaskoczenia? daj mu szanse... ! :)


anastazja pisze:
było mi to potrzebne

nie poddawaj! :D
:bukiet:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 września 2014 19:55:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:) choć nie wiem czy by mi to jeszcze bardziej nie zaszkodziło :wink: żyga i much, mięso ubrane w czerń, piekło dusz i całe to miotanie się po scenie - to jednak trochę mniej liryczne niż sentymentalna podróż na wschód :) a mnie teraz przeraża nawet pani w sklepie spożywczym, mówiąc dzieńdobry sąsiadce mam miętkie nogi, musiałam z tego powodu pójść na l4 :shock: lepiej już jak sobie o tym poczytam i posłucham Luny


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 września 2014 20:57:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..nie poddawaj! :D

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2014 09:23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
ostatnio przypomniało mi się przedkoncertowe intro. dźwięk owadów znany z "osobliwości". to dla mnie mocna sprawa. zawsze widzę wtedy albo ów rój owadów, albo jakieś rozkładające się szczątki zwierzęcia (ludzkie?), nad którym unoszą się te stworzenia. takie "nic nie miło, gdy się zgniło"...

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group