Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:24:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 20:23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
jpl pisze:
Byliście gdzieś poza Peloponezem?

nie

ale w Mykenach zaśpiewałem w grobowcu Klitajmestry ( niezwykły pogłos- nie mogłem sie powstrzymać )
Obrazek

a tu droga do:
Obrazek
w niedziellę byliśmy na Eucharystii w cerkwi

a tu znowu Mykeny
Obrazek
cyklop boizzz

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 20:53:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
cyklop boizzz


:D


elrond pisze:
niezwykły pogłos


płytę nagrać ! jak Stańko w Taj Mahal :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 20:55:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
płytę nagrać !

a żebyś wiedział ! ( Natalia mnie namawia)

a tu mykeńska piramida:
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 20:56:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale super portret! :)


elrond pisze:
Natalia mnie namawia


Kto wie jak zabrzmiałaby tam tarcza włochata! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 20:59:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...właśnie !.....ale ja myślę o pieśniach bez słów ( taką żem zaśpiewał )

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 21:28:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
doskonała koncepcja!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 21:32:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
antiwitek pisze:
płytę nagrać !

od razu przyszło mi to do głowy! ten śpiew był tak antyczny do szpiku kości, że nie wiem. tam w tym grobowcu w ogóle było pusto, bo na uboczu i mało kto tam dochodził. więc nagle, gdy byliśmy tam sami T zaczął śpiewać i tak zamarłam, śpiewał dość długo. jaki pogłos! jak stało się mistycznie! w ogóle mykeny mocne wrażenie na mnie wywarły, ale muszę przyznać, że ten niespodziewany antyczny śpiew bardzo się przyczynił do tego. jakoś ta kultura ożyła wręcz dla mnie, będąc dotąd bardzo odległą.

a jeśli chodzi o wakacje nad morzem, to te greckie błękity i turkusy przeszły wszystkie moje oczekiwania i spodziewania. takiej palety niebieskości nie widziałam nigdy.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 września 2014 10:17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wygląda to świetnie... i czuć powiew historii, przy czym tam - w Grecji, we Włoszech, na cyprze itd. on nie ma tej zatęchłości! to chyba orzeźwiające sole Morza Śródziemnego tak działają ;-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 września 2014 10:44:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Obrazek

a w methoni:
Obrazek

40 minut spacerem za naszą plażą takie coś:

Obrazek


ps. uwaga! kolory nie są w żadnym wypadku podkręcane!!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 września 2014 13:26:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ach, super!

A ja w ogóle w ostatnich latach mam jakiś skręt na Morze Śródziemne, porusza mnie jakoś i zwiduje mi się, na przykład gdy słucham tego i owego... :)

Co nie znaczy przecież, że znielubiłem Bałtyk, o nie.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2014 15:51:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...powiem wprost ! Grecja jest dla mnie najpiękniejszym miejscem na świecie ! Byliśmy tydzień na południu Peloponezu, nad Morzem Jońskim. Hotel bardzo wygodny , ludzi mało, do plaży 300m. Plaża piaszczysta ,woda przezroczysta i ciepła ...a kolor jaki !!! No i co za widok ! Na wprost wyspa Shiza...z lewej półwysep kończący się małą wysepką z latarnią morską....z prawej skalisty cypel. Pogoda wymarzona! Lud miejscowy jest przyjazny i wesoło usposobiony. Tyłem do morza rozciągają się góry dochodzące w tym regionie do 800- 900m. W ogóle cały Peloponez jest bardzo górzysty. Roślinność sucha i wspaniale kolorowa, przy czym są to kolory jakich w naszym kraju nie ma !!! Na zboczach wrzechobecne gaje oliwne, przy drogach przysadziste palmy dalej pomarańczowe sady ,gdzieniegdzie bananowce. Dzień składał się z plażowania ,kąpieli morskich oraz jedzenia i picia które było za darmo. :D Wieczorami -piesze wycieczki po okolicach , muszę dodać ,ze byliśmy z dala od dużych kurortów. Do najbliższej ( bardzo małej ) miejscowości o nazwie Finikounda było 3 km....tak więc mogliśmy zaznać prawdziwej greckiej prowincji. Idziesz sobie przez wieś a zmieniające się widoki zapierają dech w piersiach. Przy czym panuje tam lekki bałagan i syfik , który mi nawet odpowiada w konfrontacji z oszałamiającym pięknem widoków. Całe szczęście nie ma tam tego okropnego "niemieckiego porzundku" ! Jakiś taki "luzik" tam panuje. Nie jest to państwo totalitarne i nikt nie sortuje śmieci . :D W mikromiasteczku o nazwie Evangelismos , dwa otwarte na oścież bary ,w których siedzą starcy...wychylają się do nas ,żeby zobaczyć kto idzie . Uśmiechają się. W ogródkach -moje ulubione kwiaty -cynie ! Innego dnia wchodzimy w boczną drogę o kolorze czerwonej ochry i robi się jakoś tak tajemniczo...w ogóle jest tam mało ludzi. Gaje oliwne są jakoś tak dziwnie....puste. Polna droga prowadzi nas na koniec cypla zakończonego stromym klifem. Z daleka widzieliśmy jakiś dom....myśleliśmy ,że ktoś wybudował sobie niezłą chatę. Gdy podeszliśmy bliżej okazało się ,że jest to malutka cerkiewka......jeszcze większe zdziwienie gdy okazało się ,że jest ...otwarta! W środku ,wszystko jak trzeba ,ikony ....dookoła żywej duszy....słońce właśnie zachodzi, stoimy na szczycie , widok na morze nieziemski... i otwarta mała cerkiew. Dziwne uczucie...usiadłem sobie przy ścianie i kontemplował żem te wspaniale Dzieła Boże.
Któregoś dnia wynajęliśmy auto i pojechaliśmy w głąb lądu na wycieczkę do bardzo starożytnych Myken. Ruiny zamku króla Agamemnona położone na wzgórzu pomiędzy dwoma górskimi piramidami. Jakiś total !
Lwia brama, cyklopowe mury i spieczone ścieżki. Chodzenie po spieczonej , udeptanej trawie sprawia mi rozkosz ! W grobowcu zbrodniczej Klitajmestry jest tak wspaniały pogłos ,że zaczynam śpiewać pieśń bez słów...NIKT mi nie przeszkadza....Wracając kupujemy w przydrożnej budzie miejscowe wino w butelce po wodzie mineralnej, oliwki i miód...i zahaczamy o cudowne nadmorskie miasto Pylos ze słynną zatoką Navarino. Jemy kolację przy morzu składającą się z muli i kalmarów. Zapada noc ,idziemy do starej tureckiej fortecy. Jest pełnia księżyca. Wracamy do naszego hotelu i za godzinę z hakiem jesteśmy już na naszej plaży. Idę się kąpać. Na plaży tylko ja i Natalia. Księżyc w pełni wisi dokładnie nad Shizą. Ogarnia mnie jakiś atawizm . Płynę na wprost księżyca ku bezludnej Shizie. Dalej i dalej....może przekroczę tę nieuchwytną granicę ,za którą już nie będę miał siły wrócić ? :shock:
O poranku jedziemy do Methoni oddalonej od nas o 7 km.....zobaczyć średniowieczną fortecę wenecką. Forteca pamięta pielgrzymów i rycerzy płynących do Ziemi Świętej. Coś niesamowitego. Jesteśmy sami w ruinach pamiętających wyprawy krzyżowe. Właściwie to mógłbym już tam zostać....podobało mi się wszystko !

ps. wróciłem do kraju i mam problem z odnalezieniem sie...jak śpiewał Maleńczuk - czy tego nie jest za dużo ? :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pn, 15 września 2014 16:56:50 przez elrond, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2014 16:54:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Świetnie, aż nie wiem co powiedzieć..! Dzięki za opisanie!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2014 19:19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:brawa:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2014 20:03:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
...let's swim to the moon, uh huh...

:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2014 20:41:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
:D
... czytam to z dziesiąty raz,
... chociaż by... tylko... garstkę piasku...


Co za Miłość!!!
:D :D :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group