Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:46:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 listopada 2014 22:16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gimmi fju! Gimmi fa! Gimmi dabajabadaj!

Ile gwiazdek ma Fuel? Taki to jest niby hicior, jedyny żelazny punkt repertuaru koncertowego z okresu loadów, nieźle zapada w pamięć, ale z drugiej strony jak go słucham, to robi wrażenie miałkiego. Trzy gwiazdki znaczy?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 stycznia 2015 18:07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
nakierowany przez Piłę posłuchałem sporych fragmentów #STANGER2015
http://www.blabbermouth.net/news/two-fans-re-record-metallicas-controversial-st-anger-album/

http://youtu.be/lU-UI3_6HcM

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2015 20:18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2016 14:46:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Otworzyłem ten wątek, żeby dokonać pewnego szokującego coming-outu, a tu widzę, że na nikim nie zrobi to już wrażenia...

MAQ pisze:
Po 11 latach nienawiści pokochałem st anger.

Bo właśnie miałem napisać, że spodobał mi się St. Anger. Nie pokochałem, ale doceniłem. Włączyłem po latach tę płytę z postanowieniem, że jej nie wyłączę, choćby nie wiem jak kusiło, i dobrnę do końca. A w trakcie okazało się, że wcale nie kusi. Owszem, drażni mnie nieszczęsne wiadro i nu-metalowość, której konsekwentnie nie znoszę. Ale jakoś to zeszło po raz pierwszy na drugi plan i wyłoniło się to, co tam dobrego robi Hetfield. Pierwsze dwa kawałki są dla mnie jakąś barierą, którą muszę przeskoczyć (tam tego nu-metalu - albo tego, co na swój użytek określam tym mianem - chyba najwięcej, a może po prostu się przyzwyczajam), potem już wchodzi w miarę gładko i zostawia dobre wrażenie. Tym bardziej, że jak widzę, nie tylko w stopniu aprobaty, ale i wskazaniu najlepszych fragmentów z szanownym kolegą nie ma zgody i ja raczej dalsze utwory poważam bardziej.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2016 15:23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O! :D

A ja to sobie nawet tego Angera chyba wreszcie kupię :) .

Niezgodę mamy co do dwóch pierwszych numerów, ale ciekawe co z dalszymi. Muszę odświeżyć i napisać, które lubię - porównamy! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2016 18:11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 17:38:05
Posty: 541
Kiedy album ujrzał światło dzienne w 2003 roku został przeze mnie kompletnie wzgardzony poza tytułowym "St.Anger". Po latach nie dość, że kupiłem kompakt to zmieniły się diametralnie moje uczucia. Krokiem milowym ku temu było obejrzenie dokumentu "Some Kind of Monster" opowiadającego o kulisach nagrywania tego albumu. Odsłuchałem i przemaglowałem tą płytę na wszystkie możliwe strony, ale co ważne tylko i wyłącznie w czasie prowadzenia samochodu. W warunkach domowych muzyka traciła na wartości.

Co więc znalazłem dla siebie na tej płycie ?

Pomijam oczywistość w postaci "Frantic" i "St.Anger". Moim prywatnym faworytem jest "Some Kind of Monster" za rozbudowaną kompozycję, surowość i stoner'owy klimat.
"Shoot me Again" - przede wszystkim za agresję, dynamikę i wartość merytoryczną mimo prostoty przekazu.
"Unnamed feeling" - w tym przypadku zgodnie z tytułem ciężko mi jest nazwać swoje uczucia względem tego kawałka. Prosty riff, melodyjny refren.

Suma sumarum nie pokochałem tego albumu, ale stał on się dla mnie słuchalny na tyle, żeby go polubieć.

A tak brzmi album z poprawionym mixem i masteringiem, zagrany przez fanów zespołu:

https://www.youtube.com/watch?v=4Kpl7tYB7tc


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2016 18:40:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dla mnie w głębi płyty najlepsze Sweet Amber (gitara Jamesa!) i Unnamed Feeling. Co Bogus na to? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2016 19:36:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
best moment na St. Anger to zakończenie Frantica

jest tu pewna analogia do Pustego Okna

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2016 20:51:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Jako naczelny fan albumów, których nikt nie kocha, muszę obczaić tę płytę. Nawet mam gdzieś na chacie oryginał (spytałem koleżanki w gimnazjum czy mogę pożyczyć jej egzemplarz, a ona odpowiedziała a weź sobie, ja jej nie chcę ;)), no i kiedyś oglądałem z kolegami "Some Kind of Monster" po pijaku i to było dość ciekawe doświadczenie. Jeszcze tu wrócę.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2016 14:23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
antiwitek pisze:
Dla mnie w głębi płyty najlepsze Sweet Amber (gitara Jamesa!) i Unnamed Feeling. Co Bogus na to?

Trudno tak do końca powiedzieć, bo nie mam kiedy posłuchać uważniej, a nie mam tej płyty osłuchanej tak, żeby znać na pamięć. To takie ogólne wrażenie, że później jest lepiej, a jak mam wskazać konkretne utwory, to chyba Shoot Me Again i Unnamed Feeling, ten pierwszy chyba ulubiony z płyty, przed Some Kind of Monster.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2016 20:01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bogus pisze:
Otworzyłem ten wątek, żeby...

... zobaczyć, co się stało, że ktoś znowu pisze o Metallice - a tam wprost doskonały zeszyt pablaka :D :D Ja taki chcę, skąd to się bierze?!?! :D

No a meritum mi się jak najbardziej podoba, tzn. trudno mi się zdziwić, że Bogus akurat nie lubi dwóch najlepszych utworów, ale mniejsza ze szczegółami - cieszy mnie rehabilitacja Angera!
Ulubione numery z dalszej części płyty? Nie chciałbym odpowiadać ugruntowanymi schematami, kiedyś to były na pewno Invisible Kid i Purify, ale powinienem posłuchać na świeżo. Inna rzecz, że nadal znajduję się w fazie niechęci do słuchania mocnego uderzenia i chyba Metallica nie będzie tym, czego najchętniej obecnie posłucham.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2016 20:06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
wprost doskonały zeszyt pablaka
:shock:
ale to nie mój,
tylko'm wkleił fotkę znalezioną w sieci ;)

choć w czasach MoP chętnie bym takim poszpanował
Crazy pisze:
skąd to się bierze?!?!
na moje oko to rękodzieło

pewnie lekcja była nudna ;)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2016 07:38:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Ja w podstawówce miałem MUZYKA w takim liternictwie Na zeszycie w pięciolinię !

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2016 22:45:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
a ja dziś na tylnej okładce starego zeszytu od biologii znalazłem napisane MADONNA takim liternictwem :)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 maja 2016 22:55:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Słuchałem dziś wieczorem fragmentów Load i Kill'em All. Jakkolwiek Kill'em All wypada w tej parce zdecydowanie bardziej przekonywująco, to jednak obie płyty odebrałem jako nudnawe...
A z kolei rano mieliśmy tu wymianę zdań m.in. na temat Czarnego albumu i od razu zachciało mi się posłuchać płyty "Stars" Simply Red, która jak wiadomo jest lepszą płytą z roku 1991.

Dopiero, kiedy włączyłem sobie Memory Remains i No Leaf Clover z S&M, to poczułem, że to jest ta Metallica, którą lubię :-)

No nie tylko. Lubię wszak jeszcze St Anger, a do niego znalazłem fajny cytat:

W maju 2006
antiwitek pisze:
Dla mnie St. Anger jest bardzo ok. Po latach przerwy była to płyta tego zespołu, która mnie poruszyła, którą odebrałem jako autentyczną. Lubię i cenię. Ta młockarnia - ! Muszę sobie kupić chyba...


A wstyczniu roku bieżącego, jak można u góry zobaczyć,
antiwitek pisze:
A ja to sobie nawet tego Angera chyba wreszcie kupię


He he he :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 109  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group