Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:13:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Adonai!
PostWysłany: wt, 03 lutego 2015 23:33:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Do pięciu razy sztuka, wreszcie się udało!! :D :D :D

Best moment tego koncertu i w ogóle wielu wielu koncertów, na których ostatnio byłem: Szema Izrael Adonai Elohenu. Absolutny odlot.

A drugi best moment: kipiący energią i czystą radością set Budzego, Wiara nadzieja i miłość, Debora (!), Zbudź się zbudź harfo i cytro. Coś pięknego!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lutego 2015 23:39:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Rewelacyjny koncert! Już za samą Angelikę należy się 6 Gwiazd :aniolek: :serducho

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 00:00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Jestem pod wielkim wrażeniem, podobało mi się BARDZO, odlot sali z Adonai i rewelacyjny set Budzego - dziękuję!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 00:10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Ale MOC :D
Bardzo mi się podobał set Budzego :D
WIARA, NADZIEJA I MIŁOŚĆ!!!
Dzięki :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 00:39:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 12 maja 2012 16:02:00
Posty: 39
2 Tm 2,3 - Marana Tha/Szema Izrael Adonai Elohenu Adonai Ehad.

Koncert Ro(ck) Caritas, Palladium.

https://www.youtube.com/watch?v=OaS0iLZ ... e=youtu.be


Była moc!!!!

_________________
Wiatr wieje ciągle tam gdzie chce


Ostatnio zmieniony śr, 04 lutego 2015 12:06:46 przez nicker, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 00:47:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 12 maja 2012 16:02:00
Posty: 39
Armia - Gdzie ja tam będziesz ty


http://youtu.be/WrK6Y31sGPE


Niezapomniany koncert!!!

_________________
Wiatr wieje ciągle tam gdzie chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 00:52:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 00:27:18
Posty: 251
Mój pierwszy koncert 2tm2,3 w życiu. To jak Armia rozbudziła publikę skojarzyło mi się z Jerrym Lee Lewisem, który rozgrzewa salę do czerwoności, podpala fortepian i schodzi ze sceny wymownie mówiąc swoim następcom "zapraszam..." :D Ale po Tymoteuszu to chyba w Palladium trzeba będzie parkiet wymienić.
Cały koncert to właściwie best momenty, z EFFATHĄ na czele i psychodelicznym zagrywaniem Drężmaka... Odlot...
No i śpiewanie ewangelii w 888... Przepotężne śpiewanie ewangelii :)

Tak sobie myślałem, że może "Kto nas odłączy" trzymane na bisy jest... Ale przy NIE UMRĘ to z takimi ludźmi można tańcować bez końca :dance:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 09:54:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
O ! Dwa zestawy perkusyjne - jak za starych dobrych czasów !!! Ufam, że mi też będzie jeszcze dane zobaczyć zespół w takim składzie...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 10:04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Jeśli o wczorajszym koncercie Armii napisałem, że był bardzo dobry, to o tym muszę napisać, że był lepszy. Najlepsze (w mojej subiektywnej ocenie, oczywiście) kawałki z setlisty - Marana tha, Szema Izrael, Słowo - wyrwały mnie z pewnego stuporu, w jakim do Palladium przyszedłem i trwałem w nim w przekonaniu, że tak będzie do końca. A przekonanie to brało się między innymi z pamięci tego, jak wyglądał koncert w Proximie. Okazało się jednak, że wystarczyła (chyba) dużo lepsza akustyka miejsca i trochę wysiłku włożonego w przygotowanie do występu ze strony jednego z członków zespołu (bez wnikania w personalia), który wtedy sprawiał wrażenie, jakby uznał, że może ludziom wcisnąć dowolny chłam, a oni i tak będą szczęśliwi, bo to przecież śpiewa dla nich sam Darek Malejonek. Z tamtego koncertu wyszedłem wręcz wściekły i zażenowany, z tego bardzo zadowolony - zespół (niemal) ten sam, set (niemal) ten sam. Niemal, bo w Palladium była jeszcze Angelika, o której nie mogę napisać, że dołożyła swoje cenne trzy grosze, bo dołożyła zdecydowanie więcej, mimo pewnych kontrposunięć ze strony konsolety. Gitary, które zwykle najbardziej wpływają na mój odbiór, brzmiały znakomicie - przede wszystkim bardzo klarownie, żadnego cienia zlewania się, ani bezładnego huku, kiedy trzeba potężnie, kiedy indziej - również kiedy trzeba - energicznie. Generalnie poczułem się jak za dawnych lat.

Crazy pisze:
A drugi best moment: kipiący energią i czystą radością set Budzego, Wiara nadzieja i miłość, Debora (!), Zbudź się zbudź harfo i cytro. Coś pięknego!

O, a tu też poczułem się jak za dawnych lat - bo kompletnie nie zgadzam się z Crazym :) Nie wchodzą mi te wymienione piosenki zupełnie. Mimo tego, że jakiś czas temu przychylniej spojrzałem na 888 jako płytę, którą - jeśli pozbędę się swoich nadmiernych oczekiwań, i wyciągnę z niej to, co ona oferuje, czyli właśnie energię i radość - słucha się zupełnie przyjemnie, to akurat Debora i Psalm 108, obie wzywające do pobudki i bardzo do siebie podobne, przez co - występując, o ile dobrze pamiętam, jedna po drugiej - zlały mi w jedno i przypomniały raczej o tym, że chce mi się spać. No, ale set Budzego to przecież także (a właściwie to przede wszystkim) fenomenalne Słowo i super energetyczna Biada, która towarzyszyła mi w ostatnim okresie żywota nie raz podczas przygotowywania dla syna mleka Bebilon.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 10:17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Chciałem zauważyć postępy: brak wpadek tekstowych w "Nie umrę" (przynajmniej nie zauważyłem), pomyłka w... "W obliczu aniołów". Z "Wojny" bym jednak zrezygnował, póki zespół nie dorobi się telepromptera.
Kilka spostrzeżeń na szybko. Było naprawdę świetnie zobaczyć i usłyszeć Angelikę, choć nie mogę powiedzieć, by dopiero jej udział czynił wczorajszy koncert wyjątkowym. Sprawdzili się praktycznie wszyscy. Jestem pod wrażeniem sił witalnych (przekładających się również na głos) u Budzego, bo od "Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad" przez "Słowo" po pozostałe szybkie ciosy z "888" ("Psalm 108", "Miłość", "Biada biada", "Debora") jego głos dodawał mocy. Po raz kolejny przekonałem się, że poza "Psalmem 40" (hmm, czyżby kolejna okazja dla Maleo, by rozminąć się z tekstem?) reszta reprezentantów "Paschy 2000" na koncercie jakoś do mnie trafia. Zresztą "Shalom" mam za utwór mniej porywający niż "Szema Izrael...", gdy mówimy o otwarciu płyty, ale z "2TM2,3" pod tym względem mało jaka płyta może się równać.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 16:11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja się strasznie cieszę, że znów było mi dane uczestniczyć w koncercie o takim zestawie - Armia i 2Tm2,3. Za moich czasów studenckich i post-studenckich ten zestaw grał często i nachodziłam się na takich koncertów wiele, wydawało się wówczas, że to coś normalnego, oni zawsze grają razem i będą grać razem... A potem nastąpiła dłuuuuga przerwa, tak długa, że zapomniałam już, jak świetne jest to wydarzenie i jak upojno-transowe są czadowe koncerty Tymoteusza.
Chociaż przecież miałam w międzyczasie małe posmaki tegoż w postaci 25-lecia Armii, czy koncertu dla Stopy - ale wtedy to się jakoś rozmyło w mnogości wykonawców i krótkim czasie występu poszczególnych kapel.
A teraz moc powróciła z dawną pierwotną siłą - może zresztą miał na to wpływ setu? - pojawiły się wszystkie stare murowane koncertowe hiciory 2Tm2,3 - a ja odpłynęłam jak za młodych czasów. Nawet nie wiedziałam, że jeszcze mogą się we mnie wyzwolić takie radosne emocje, ze jeszcze potrafię tak wariować na koncercie, skakać, drzeć mordę itd. Moje stare cielsko wydawało się już niezdolne do takich wyczynów, grożące rozsypką... a jednak dziś żyję i mam się nieźle, jeśli nie liczyć nieco większej chrypki.. :) Było super!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 20:22:29 

Rejestracja:
sob, 14 maja 2011 19:10:37
Posty: 81
Skąd: Sady Żoliborskie
Znajoma, która uczestniczyła w organizacji koncertu opowiadała, że część osób nabyła bilety, aby wspomóc Caritas (lub je dostała), nie wiedząc nawet dokładnie jakie zespoły będą grać. Przyszli i delikatnie mówiąc nie tego się się spodziewali :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 20:27:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 12 maja 2012 16:02:00
Posty: 39
Buraki, kapusta i sól


https://www.youtube.com/watch?v=pWtk6bl ... e=youtu.be

_________________
Wiatr wieje ciągle tam gdzie chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 20:36:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ej, to 2TM2,3 przerobili Armię? Nieźle im wyszło.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 22:42:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 12 maja 2012 16:02:00
Posty: 39
A jakoś tak mi się skojarzyło, chyba są zaprzyjaznieni, nawet zagrali razem koncert ;) oczywiście moderator może skasować link do armii i kontynuować dyskusję o 2Tm2,3 :)

_________________
Wiatr wieje ciągle tam gdzie chce


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group