Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:38:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lutego 2015 22:54:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Może dlatego, że nie kupujesz i nie czytasz? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 lutego 2015 09:21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pewnie tak :-)

Może więc jest to optymalna strategia?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 marca 2015 10:51:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ponieważ ostatnio mam sporą zajawkę na wczesne albumy zespołu Van Halen (;)), postanowiłem sprawdzić jak je ocenili nasi specjaliści (marzec 2012). Po zapoznaniu się ocenami i opisami płyt, byłem tak przygnieciony tym jak bardzo oni (patrzę na ciebie Jordanie) się nie znają, że aż musiałem się tu wpisać...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 marca 2015 13:05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Prazeodym pisze:
(patrzę na ciebie Jordanie)

:D :piwo:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 sierpnia 2016 09:30:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
po przeczytaniu najnowszego numeru:

...może zacznę słuchać Tarji?

...może zacznę palić papierosy?

:mrgreen:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 września 2016 18:52:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Nie wiem czy to właściwy wątek, ale...Mam takie pytanie do forumowiczów, którzy pamiętają lata 80/90: jaki macie stosunek do działalności radiowo-prasowej Tomasza Beksińskiego?

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 września 2016 20:15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nie byłem nigdy wyznawcą, ale doceniałem. Ale nigdy też nie słuchałem jego radiowych audycji regularnie. Najlepiej pamiętam takie fragmenty, które miałem na kasecie Sony, na której dostałem Lark's i Lizarda od kuzynki. Kończył się King Crimson i wchodził Beksiński (cały na biało), który prezentował te płyty na antenie. A potem jakieś inne audycje - i to były naprawdę mocne rzeczy, robione w dużym napięciu ducha, z intensywnością, ale też pewnością. Ale jak zaprezentował Murder Ballads w nocnej audycji, to skutecznie zniechęcił mnie do Kejwa :wink: . Ale to już było później.

Ale to najsamwpierw Pippin się powinien wypowiedzieć chyba.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 września 2016 21:25:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dzięki. Ja, mimo wieku, miałem jakiś tam kontakt z Beksińskim, słuchałem różnych nagrań jego audycji czy czytałem stare rzeczy z Tylko Rocka. I z jednej strony: to co napisałeś, o tym, że to mocne i intensywne rzeczy, mnie jako radiowca to inspiruje, tak więc całkowicie rozumiem całą jego legendarność. Ciekawe w ogóle - że on znalazł wspólny mianownik dla różnych osiemdziesionowych popowych płyt i starego progresywnego rocka, i prezentował te rzeczy w tych samych audycjach, tak, jakby to była naturalna rzecz :) Ale też dostrzegam różne rzeczy, które mi przeszkadzają - pomijam, że im dalej w latach dziewięcdziesiąte, tym bardziej gust Beksińskiego jest skrajnie odmienny od tego czego słucham, ale chodzi mi o to straszne zamknięcie i lekceważenie dla wszystkiego, co nie leżało w obrębie jego zainteresowań. Z jednej strony to dobrze jak dziennikarz muzyczny ma określony i wyrazisty gust, ale z drugiej znajdowałem u niego (szczególnie w słowie pisanym) kilka takich opinii, które wydawały mi się lekko ignoranckie, takie na zasadzie nie znam się, a wypowiem się o wykonawcy czy nurcie, którego nie lubię, albo chamskie podjazdy na gatunki, które mu się nie podobają (no, inna sprawa, że to ostatnie, to już było pod koniec życia, kiedy on jechał w swoich felietonach już dosłownie po wszystkich i wszystkich, strasznie przykro to czytać) - no to już mi się nie podobało.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 września 2016 07:41:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Mało słuchałam Beksińskiego bo trochę mnie denerwował, o jego problemach psychiczno -autystycznych dowiedziałam się dopiero z książki. Byłam raczej z frakcji Kaczkowskiego wtedy. Ciekawa jestem filmu "Ostatnia rodzina",już za 2 tygodnie wchodzi na ekrany. Zobaczymy jak Ogrodnik uniósł tą rolę.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 września 2016 21:04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Pobierz-pierwszy_-historyczny-numer-_Tylko-Rocka__.html

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 września 2016 21:35:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Przeczytałem opisy płyt Genesis. Weiss niezwykle chyba lubił określenie "muzyka murzyńska" :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 września 2016 21:58:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Jeszcze o T. Beksińskim parę słów.. Pamiętam, że początkowo słuchałem jego audycji przy okazji, tzn. brat nagrywał - płyty albo całość, więc odsłuchiwałem niekiedy jego i muzykę, i słowa.. Później sam już włączałem radio.. I tak - najpierw to było z mojej strony takie: `Super, ale muzyki się tu można nasłuchać..` Bo wiadomo, X-Mal Deutschland, Xymoxy, itp.. Później gust muzyczny mi odjechał od tego z audycji. Uznałem, że już se można dać spokój, gdy Beksiński, zachwycony, puszczał płyty Talk Talk i Johna Foxxa.. To chyba była ostatnia audycja, której wysłuchałem. Zresztą to już był chyba ten etap, gdy TB znalazł swój pomysł na audycję.. Tzn. teksty utworów to chyba często czytał, ale w pewnym momencie to już miało być misterium takie czy coś.. Klimatyczna muzyka, głos TB - odczytujący jakieś zawiłe poetyckie frazy, natchnionym tonem.. I znów klimatyczne dźwięki.. Zaś na biurku słuchacza powinien leżeć validol lub przynajmniej lekko pordzewiała żyletka.. A z tych opinii ostrych dość, to pamiętam, że jakieś dziwne rzeczy o Dead Kennedys wygadywał.. Znęcał się także nad płytą Cure - `Mixed Up`.. Pieszczotliwie nazywał ją `Fucked Up` i groził wymiotami. Hmm, w pewnym momencie (poza Rozgłośnią Harcerską..) słuchałem Wiernika i Beksińskiego tylko. Wiernik to była muzyka i niezbędne info, a u TB muzyka zaczęła na drugi plan schodzić. Chyba za bardzo uwierzył w to, co sam mówił..
Wizytę Beksińskiego w WC Kwadrans pamięta ktoś..?

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 września 2016 08:27:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Ta... niezła siara... podobnie z wizytą u Jagielskiego...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 września 2016 10:56:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Uznałem, że już se można dać spokój, gdy Beksiński, zachwycony, puszczał płyty Talk Talk i Johna Foxxa


Hehe, Talk Talk to jest jedyny zespół, co do którego zgadzam się z opinią Beksińskiego w 100% :)

Dzięki za wpis! Znowu zapodajesz fajne wspomnienia :) - świetnie się czyta.

Cytat:
Ta... niezła siara... podobnie z wizytą u Jagielskiego...


Ale jak mówił o Monty Phytonie, to trochę przełamał swój mroczny wizerunek :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 września 2016 12:21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Prazeodym pisze:
Cytat:
Dzięki za wpis! Znowu zapodajesz fajne wspomnienia :)


Dzięki Prazeo! :) W sumie niedawno sobie uświadomiłem, że jestem już w tym wieku, że mogę już wspominać!! :mrgreen:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group