Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:05:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 maja 2015 23:02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
jedna z najgorszych książek, jakie czytałem o artystach...
nie wiem kim są te dziennikarki/pisarki, które podjęły się tego tematu, ale wyraźnie je przerósł

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 maja 2015 07:08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dlaczego tak uważasz?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 maja 2015 21:47:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
dowiaduję się z książki że Ewa była perfekcjonistką iw sumie tylko tyle..

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2015 07:37:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wydaje mi się, że książka jest taka dlatego, że pani Ewa wciąż żyje i nie życzy sobie. I ja raczej cieszę się, że portret pozostaje niedokończony, ale jest rysowany z klasą - że nie ma tu klimatów a la Pudelek. Zresztą mimo wszystko mam wrażenie, że dowiedziałem się więcej niż Ty, choć już wcześniej czytałem o Ewie Demarczyk sporo :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2015 08:14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Odebrałam książkę tak, jakby była podzielona na dwie kontrastowo różne części - Ewa z okresu piwnicy pod baranami i pani Demarczyk - gwiazda o światowej sławie. Ta pierwsza to dziewczyna - kumpel, tak ją pewnie widzieli przyjaciele z tamtych czasów, te występy w klubie bez garderoby i wentylacji, to przenoszenie artystów na rękach przez zatłoczoną salę, spraszanie głodnych i bezdomnych na zupę ugotowaną przez ciotkę. Z czasem - sława, podróże, kaprysy (wychodzenie bez słowa gdy nie spodobał jej się fortepian :), odwoływanie koncertów). Ocenianie tego nie ma sensu, można podziwiać profesjonalizm i bezkompromisowość, może być przykro że tak potoczyły się jej relacje z Piotrem Skrzyneckim, że tak fatalnie ułożyło się potem w Krakowie ale to tylko książka. A pani Ewa zamknęła się w sobie i przez to odbierana jest jako osoba chłodna.
Byłam na jednym koncercie w domu muzyki i tańca w Zabrzu, jakoś na przełomie lat 80/90, wybrałam się z mamą. Był półmrok, czerń, głos. Nie pamiętam żadnych instrumentów, tylko Ewę na scenie i ciszę na sali...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2015 08:29:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
anastazja pisze:
Byłam na jednym koncercie w domu muzyki i tańca w Zabrzu, jakoś na przełomie lat 80/90, wybrałam się z mamą. Był półmrok, czerń, głos. Nie pamiętam żadnych instrumentów, tylko Ewę na scenie i ciszę na sali...


Oooo!

To ja tylko pamiętam, że były w połowie lat 90 - tych koncerty w Teatrze Słowackiego w Krakowie, ale chyba uznałem wtedy, że to za wysokie dla mnie progi, albo że to w ogóle niemożliwe :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 maja 2015 18:28:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
nie miałem na mysli że za mało, albo, że nie ma plotek Ala i Pudelek ;)
ta książka jeszcze nie powinna powstać, dlatego jest słaba - ktoś się wychylił przed szereg i zrobił gniota, mimo że temat wielki i ciekawy

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 maja 2015 18:38:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No cóż, nie pierwszy raz zupełnie się nie możemy się zgodzić.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 maja 2015 20:27:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
a to mi nie przeszkadza - miłego odbioru książki

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 maja 2015 23:00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hm, wziąłem książkę do ręki. I jednak muszę jeszcze dodać, że moim zdaniem Twoja opinia jest (w swej powierzchowności i dosadności) niesłuszna, w dodatku brak jej sensownego uzasadnienia.

"Czarny anioł" ma swoje braki, ale ma też klasę i osobiście bardzo mnie cieszy, że taką pozycją uhonorowano panią Ewę. Tyle :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 maja 2015 21:47:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
nie silę się na sensowność uzasadniania, skoro sama Demarczyca, niezaintersowania kontaktem z pismakami, została takim czymś uhonorowana

artystka broni się sama, a ta książka zdejmuje z niej pewien nimb tajemnicy, niejednoznaczności

a tu jest dłuższa wypowiedź, moim zdaniem świadcząca, że reporterki sobie nie poradziły, bo nie chciały skrzywdzic Ewy, bo cenzurowały, bo za dużo miały materiału - co to tylko potwierdza moją tezę, że książka jest płaska, nijaka - jeśli ktoś nie ma odwagi na przedstawianie materiału tak delikatnego, ale jednak w jego pierwotnym brzmieniu, to sorry, ale nie na nazywałbym tego kogoś dobrym dziennikarzem/pisarzem/reporterem... http://wyborcza.pl/duzyformat/1,143623, ... zyta_.html

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 maja 2015 22:06:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dzięki za ten link!


Boanerges pisze:
reporterki sobie nie poradziły, bo nie chciały skrzywdzic Ewy


Czyli gdyby chciały skrzywdzić, to by sobie poradziły lepiej? Dla mnie znacząca jest ta wypowiedź Eweliny Karpacz-Oboładze:

Cytat:
W tych rozmowach padło wiele wartościujących sądów. A jeżeli ktoś opowiada o swoich prywatnych konfliktach, zadrach, pretensjach, a my nie mamy możliwości skonfrontowania tego z drugą stroną, to przecież tak nie można. Wiele ciekawych rzeczy, z punktu widzenia podglądacza, trafiło więc do kosza.


I dlatego dla mnie jest odwrotnie w stosunku do tego co piszesz:

Boanerges pisze:
jeśli ktoś nie ma odwagi na przedstawianie materiału tak delikatnego, ale jednak w jego pierwotnym brzmieniu, to sorry, ale nie na nazywałbym tego kogoś dobrym dziennikarzem/pisarzem/reporterem



PS.

Boanerges pisze:
artystka broni się sama, a ta książka zdejmuje z niej pewien nimb tajemnicy, niejednoznaczności


Przecież wcześniej pisałeś, że dowiedziałeś się tylko o perfekcjonizmie? :mruganie:

Przyznam, że miałem problem ze zrozumieniem tego zdania:

Boanerges pisze:
nie silę się na sensowność uzasadniania, skoro sama Demarczyca, niezaintersowania kontaktem z pismakami, została takim czymś uhonorowana


Ale w końcu domyśliłem się, choć nie wiem czy słusznie, że kryje się za nim myśl: książka bez udziału samej artystki jest, jak wcześniej pisałeś, gniotem i lepiej żeby wcale nie powstała. Tak?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2015 17:29:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
tak! :D

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 lipca 2015 08:12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Tak sobie słucham ostatnio "Taki pejzaż" i klimatem bardzo mocno kojarzy mi się z Morem BTC

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2015 08:09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Przeczytałem. Gdy skończyłem lekturę zrobiło mi się smutno.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group