Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:24:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 maja 2015 15:05:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
jeszcze nie zażarła... z 5 razy już przesłuchałem, ale nic dla siebie chwytającego za moje muzyczne serce nie znalazłem, ale może tak być, że wywędrowałem już w inne rejony muzyczne i szału już nie będzie

najlepsze kawałki: Angeliki
może trochę mnie denerwuje to niezdecydowanie zespołu czy grać czad czy pół na pół czy do cna akustycznie

Crazy już trochę zrecenzował recenzję z DR i chwatit :faja: chyba nie będę dociekał kto zacz i z czym wystartował ;)

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 maja 2015 18:31:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Wreszcie kupiłam Źródło. Do tej pory słuchałam z jutuba. Lamentacja i Haraqia -najwyższe loty. Teraz posłucham jak należy, na słuchaffkach.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 maja 2015 19:57:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
dziś słuchałem jadąc samochodem i taka drobna refleksja
wersja wstawiona przez wujaszka
https://www.youtube.com/watch?v=6b9c9gPavjM
jest dla mnie o wiele lepsza od tej płytowej
akordeon Karola nadaje niesłychanej tęsknoty tej pieśni :D
gitara Litzy w tym wypadku psuje nastrój
i jeszcze na na naj też tak sobie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 maja 2015 21:18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, słyszałem podobną opinię o wersji studyjnej. Ale nie mogłem się odnieść, bo słyszałem na koncercie raz i dawno temu, bo to były chyba Osobliwości w Rotundzie.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 maja 2015 07:45:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Powsinoga pisze:
wersja wstawiona przez wujaszka
https://www.youtube.com/watch?v=6b9c9gPavjM
jest dla mnie o wiele lepsza od tej płytowej
akordeon Karola nadaje niesłychanej tęsknoty tej pieśni Very Happy
gitara Litzy w tym wypadku psuje nastrój
i jeszcze na na naj też tak sobie

Jestem całym sercem zupełnie innego zdania... Gdy nie znałem wersji studyjnej - to ta koncertowa była fajna...
I jeszcze ten REWELACYJNY wokal w studyjnej wersji... dla mnie 3 razy lepiej wyszło w studiu... nie słyszałem na żywo po wydaniu płyty, niestety...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 maja 2015 13:35:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Ja nie wiem, która wersja bardziej mi się podoba ale na pewno brakuje akordeonu w wersji studyjnej.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 maja 2015 13:59:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Smok pisze:
jestem całym sercem zupełnie innego zdania...
:D

znaczy bliżej mi w tym przypadku do Tańca Szkieletów niż Luxtorpedy :wink:

Quilombo pisze:
na pewno brakuje akordeonu

strasznie brakuje


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2015 16:03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Boanerges pisze:
jeszcze nie zażarła...


a u mnie o dziwo zażarło po pierwszym przesłuchaniu (a to naprawdę rzadko mi się zdarza)- po koncercie postnym w Poznaniu, a właściwie już na samym koncercie, gdzie po raz pierwszy usłyszałem nowe kawałki.

Wszystko mi się na tej płycie podoba: od okładki po ostatnie dźwięki. Duży plus za "karpackie" melodie Angeliki. Maleo i Budzy - jeden przez drugiego z każdym kawałkiem przebijają siebie nawzajem, i nie umiem orzec, kto kogo przebił- pewnie dlatego, że tu nie chodziło o rywalizację a o wybitne aranżacje ;) Udało się Wam Panowie!

Jestem pod głębokim wrażeniem tej produkcji. Liczę na więcej! Bardzo dziękuję zespołowi, że nagrał to, co nagrał.

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2015 17:03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
A ja po zakupie na koncercie postnym w Poznaniu miałem w pewnym okresie (Wielkiego Postu) sporo odsłuchów tej płyty i podobała mi się prawie cała. Wczoraj posłuchałem pierwszy raz po dłuższej przerwie i najbardziej się zachwyciłem Lamentacją - utwór z 2 klasy przed resztą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 czerwca 2015 17:28:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 grudnia 2009 10:09:19
Posty: 284
Skąd: Kraków
Było?
http://www.polskieradio.pl/9/715/Artyku ... -godz-0604

_________________
Armia - od 1986 roku czyli od "Jeżeli" na LP3.
Tymochowicz - od początku.
http://radio-orbit.pl/index.php/lista-p ... -top-orbit


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 czerwca 2015 19:54:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Nie było jeszcze, a szukałem tej audycji wcześniej na stronie Trójki i nie mogłem znaleźć.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Źródło
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2016 12:49:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Mija rok, jak możemy się cieszyć, w moim odczuciu, najlepszą, najpiękniejszą płytą 2Tm2,3, na której każdy utwór aż prosi się o
komentarz, o odczucia... tymczasem na forum w temecie jej poświęconym widnieje zaledwie kilkadziesiąt postów... Fakt, post
rozpoczynający wątek jest tak wspaniały, że trudno cokolwiek więcej odkrywczego napisać, ale naprawdę tak niewiele osób poruszyła?

Ta płyta jest, jabky to ująć... taką kwintesencją, esencją 2Tm 2,3, jest jak Luna dla solowej twórczości T. Budzyńskiego, jak
Legenda dla Armii, jak Addis Abeba dla Maleo, jak Robaki dla Luxtorpedy... Połączenie brzmienia elektrycznego i akustycznego to
moim zdaniem najlepsza rzecz, a najlepiej czuć to w Źródle, Nikt nie może służyć dwóm panom, Eli, Eli.., Haraqui czy przedw wszystkim
Lamentacji... Muzyka zyskała dynamikę większą niż na Dementi, ale nie jest walcowato jak np. na 2Tm 2,3...
Ta płyta jest bardzo... Wielkanocna, tematycznie i klimatycznie-muzycznie wspaniale pomaga w przeżywaniu tego czasu, oczekiwania na
wielkie wydarzenie i radość z jego nadejścia... Nie będę ukrywał, że w 2Tm najbardziej lubię pierwiastek Armijno-Andgelikowy i moim
zdaniem płyta jest zdominowana, czasem, jak w Hymnie, czy Lamentacji robi się bardzo, w moim odczuciu deadcandance'owo
(chyba w książce Soul Side Story wyczytałem, że Tomasz miał marzenie nagrania z Angeliką płyty w stylu DCD - mam nadzieję, że kiedyś to zrobią!:),
monumentalnie i przestrzennie jak nigdy dotąd... w następnej kolejności wyróżnię Nikt nie może służyć dwóm panom, który swoją
dynamiką i mocą idealnie podktreśla słowa Pisma Świętego i Szema Izrael, utwór wyśpiewany przez trójkę wokalistów, a każdy zinterpretował
motyw na swój charakterystyczny sposób... A Źródło?... A Źródło jest cudowne, jest pieśnią, którą można nucić sobie w głowie, a
słowa są jak modlitwa (nie wiem skąd pochodzą te słowa, czy z PŚ, czy napisał je ktoś z zespołu, ale są piękne, uniwersalne)...
Folkowe w swojej aranżacji Haraquia i Duszu Swoju nadają płycie takiej lekkości i swojskości, słuchając ich czuję zapach powietrza
w Bieszczadach, czuję promienie słońca na twarzy... A Eli, Eli?... to mocarny motyw i klasyczny rockowy wymiatacz, ten basowy początek,
to wejście gitary, te wokale... tak samo działa na mnie Po tamtej stronie rzeki, fantastyczne gitary... słuchając Maria, Maria stoję
w grubych murach romańskegoo kościoła i wsłuchuję się w ten delikatny głos... Szukałem Miłości uzupełnia płytę o klimat reggae,
trochę ją uspokaja, to taki utwór otulający serce... Piękna, poruszająca, mocna płyta. Najlepsza płyta i najlepsza okładka...:)!

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Źródło
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2016 14:45:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
cianu pisze:
esencją 2Tm 2,3, jest jak Luna dla solowej twórczości T. Budzyńskiego, jak
Legenda dla Armii, jak Addis Abeba dla Maleo, jak Robaki dla Luxtorpedy...

No bym tak nie powiedziała.. Bo o ile rzeczywiście mówiąc Armia większość myśli Legenda( choć ja nigdy bym tak nie pomyślała), Luxtorpeda - Robaki, a Luna rzeczywiście jest bardzo udaną płytą solową Budzego.
Ale mówiąc 2Tm2,3 raczej mało kto pomyśli pierwsze co Źródło

Zgodzę się, że to piękna płyta, genialna na czas Wielkanocny. Podoba mi się, ale na pewno nie jest to dla mnie najlepsza płyta tego zespołu... No i nie ma najlepszej okładki.
Tak uważam

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group