Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:54:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ARMATA
PostWysłany: pn, 13 lipca 2015 12:08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Opanowała mnie Armata! Chciałbym śpiewać to, ale mój głos jest za słaby!


Nie wiem czy to nie będzie mój przebój dekady, aktualnie czuję się powalony na samą myśl o "aaaaaooooo!!!" :D .

Nie zapomnę pierwszego wrażenia z pierwszego odsłuchu tej chwili, kiedy po piano wstępie następuje CIOS! Jakby mi ktoś przywalił. To jest taki muzyczny radykalizm, że mogą pojawiać się muzyczne skojarzenia, z których Elrond może nie byłby kontent, ale to zupełnie marginalna sprawa. Drugi taki moment przychodzi później, tąpnięcie, po którym numer aż zdaje się tracić strukturę.

Ale co ciekawe, to pierwsze wrażenie było trochę mylące, bo Armata nie tylko ma moc, ale jest też niezwykle finezyjna! Gdzieś już pisałem o tym, że wokal jest prowadzony właściwie bez powtórek, podąża się za nim doskonale, czeka się aż uderzy, bo tam są te doskonałe pauzy w śpiewie. Do tego te wokalizy, te frazy są po prostu bardzo melodyjne. Zagwiżdżcie sobie, to co jest śpiewane, albo zanućcie delikatnie! Przecież to jest doskonałe :) . No i saksofony! Ten krzyk! Albo ten moment pod koniec, kiedy Trzaska gra tak, że najpierw wydawało mi się, że to gitara!

Co za numer! Total! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ARMATA
PostWysłany: pn, 13 lipca 2015 21:48:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kiedy ktoś po raz pierwszy zlinkował Armatę na forum, posłuchałem, nawet chyba nie raz, ale nie warto o tym mówić, bo u nas na głośnikach niewiele słychać.

Kilka dni temu miałem okazję do pierwszego i jedynego odsłuchu całej płyty na wieży, gdzie naprawdę słychać. I trzasnęło! Cała płyta zabrzmiała doskonale, a otwierająca Armata wbiła w ziemię i mnie, i resztę zasłuchanego towarzystwa.

antiwitek pisze:
kiedy po piano wstępie następuje CIOS!

total!

antiwitek pisze:
tąpnięcie, po którym numer aż zdaje się tracić strukturę

zdaje się! ale nie traci! bo tam cały czas pod spodem strukturę wyznacza owo pianinko, nawet w momencie, gdy go jakby nie słychać, to ja je cały czas słyszę i ono jest wręcz pierwszoplanowe, i do niego wszystko wraca. zabieg fenomenalny w swojej prostocie, ale też nie tylko dzięki prostocie, ale dzięki temu radykalizmowi różnych użytych środków, o czym Witku napisałeś. no i...

antiwitek pisze:
muzyczne skojarzenia, z których Elrond może nie byłby kontent

może nie, ale ja tam nie będę owijał w bawełnę - dla mnie Trent Reznor jest geniuszem, a chyba nigdy nie słyszałem niczego, co byłoby tak bliskie filozofii muzyki, którą ja odczytuję w dźwiękach tworzonych przez tegoż Trenta, jak Armata. może jest to całkowicie przypadkowe, może jest to w ogóle tylko w mojej głowie, trudno mi powiedzieć, bo nie mam np. pojęcia, czy/jaki wpływ miał Reznor na Jacaszka, który wydaje mi się osobą, która najbardziej w tę stronę ciągnie tę muzykę. w każdym razie dla mnie sprawia to, że Armata wstrzeliwuje mi się prosto w trzewia!

a teraz dla kontrastu inne skojarzenie muzyczne:
antiwitek pisze:
te frazy są po prostu bardzo melodyjne. Zagwiżdżcie sobie, to co jest śpiewane, albo zanućcie delikatnie!

brzmi to jak idealny materiał na skowerowanie dla zespołu The Soundrops na nową płytę "Songs From The Cannon"!
wyobraźmy sobie aaaaoooo w anielskim trójgłosie :D

Już bez żadnego cytatu muszę powiedzieć, że to, co się na głosie wyprawia w Armacie, to definitywnie nadaje się do wątku Gera o momentach wokalnych.

ps.

antiwitek pisze:
Albo ten moment pod koniec, kiedy Trzaska gra tak, że najpierw wydawało mi się, że to gitara!

fakt :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ARMATA
PostWysłany: ndz, 24 stycznia 2016 23:28:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Tymczasem latorośle Budzego i Litzy proponują taką wizję tego, co dzieje się w "Armacie":
phpBB [video]

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ARMATA
PostWysłany: pn, 01 lutego 2016 20:17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wizja bardzo udana.
Utwór wybitny!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group