Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:45:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2015 20:16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Łał! :D

Ale myślałem, że o muzyce jeszcze coś powi :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2015 20:20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Też liczyłem na recenzję, ale przynajmniej wiem, jak wydano "Lunę", a śledzący poczynania pana Beaudry'ego mają okazję posłuchać świetnej płyty.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2015 20:29:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Miki pisze:
pana Beaudry'ego


Może to Badura?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 01 października 2015 21:07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Ciekawe czy na niedzielnym koncercie uda się wydobyć wszystkie smaczki aranżacyjne...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 października 2015 22:31:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Chcę powiedzieć, że dla mnie...

... dyskusje o Lunie po jej wydaniu były może nawet najlepszym momentem tego forum. Ciekawe, bo to niby już dawno po najlepszych latach, a jednak... Te niesamowite posty tylu osób, z których każdy byłby pewnie zapamiętany jako ozdoba wątku - tutaj jeden gonił drugi a reakcje czytających, nawet nie piszących zbyt wiele, wskazywały, jak ważne to wszystko dla nich (dla nas) jest.

... stało się tak dlatego, że Luna jest bez żadnej konkurencji najlepszym, najbardziej przejmującym i osobistym dziełem, jakie ujrzało światło dzienne w czasach naszej aktywności internetowej na tym forum. Pójdę dalej w przeszłość i powiem, że wśród wydawnictw ostatnich 20 lat stawiam ją na miejscu pierwszym, a przecież rzeczy, które mnie w tym okresie zachwyciły, było nie tak mało.

... płyta "Luna" jest opus magnum i dziełem życia Tomasza Budzyńskiego. Pod każdym względem - jako autora tekstów, jako twórcy muzyki. Nie muszę mówić, że wcześniej stworzył rzeczy, które uważam za wielkie i bardzo się cieszę, że nadal się rozwija, poszukuje i tworzy dzieła tak niezwykłe jak ARMATA. Ale pozostaje Luna niedoścignioną kulminacją, pewnie moją kulminacją wprawdzie - bo to przecież kwestia tego, jak dane dzieło wbije się człowiekowi do duszy - ale też wydaje mi się, że po prostu ładunek emocji, ta osobista wartość, o której pisałem powyżej i powiązanie tego z eksplozją talentu autorskiego Budzego, i jeszcze imponujące (za małe słowo) wykorzystanie talentów dużej grupy muzyków, stanowi jakość całkowicie unikalną.

... jest to dla mnie płyta doskonała.


Zdaję sobie sprawę, że się powtarzam (edit: właśnie zobaczyłem, że jakieś dwa lata temu napisałem podobny post, tylko lepszy), ale znowu posłuchałem Luny, tym razem za namową elsei, która (pod wpływem relacji z koncertu) odkopała te stare wpisy, i ech...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 października 2015 09:27:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Piękny post!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 października 2015 10:19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
anastazja pisze:
Piękny post!

a gdzie Twój? - bardzo ciekaw jestem twoich przemyśleń

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 października 2015 11:01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Chyba nie zaskoczę nikogo - z kim rozmawiałem w ostatnim czasie na temat muzyki, że aktualnie to jest TA płyta, która jest dla mnie najważniejsza... i to nie z dyskografii Budzego, ale generalnie płyta, która ma u mnie najważniejsze miejsce ze wszystkich płyt... tak, to tę płytę chętnie wezmę na bezludną wyspę...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 października 2015 12:43:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No właśnie. Ja ostatnio głosiłem, że Rimbaud to najlepsza płyta Budzego od czasów Legendy. Ale jak Pietruszka zadał pytanie "Rimbaud" czy "Luna", to ręka mi zadrżała - nie umiałem odpowiedzieć. Jeszcze w lecie nie byłoby problemu, wskazał bym Trzajabu bez mrugnięcia okiem, ale ostatnie słuchanie i wydarzenia zachwiały tę pewność.

Ma "Luna" w sobie coś szczególnego - taką perspektywę i kolory - że łatwo wejść z nią w emocjonalną bliskość, rozpuścić w niej własne trudne (ale nie tylko!) doświadczenia. I to jest dobre, że tak łączy :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 października 2015 21:36:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja się z postem Crazego bardzo zgadzam.
A Rimbaud, owszem, świetny, ale dylematu w tej kwestii nie mam żadnego - Luna wygrywa!

Jeśli miałabym wskazać na coś, co do Luny się zbliża, to dla mnie będzie to Źródło, choć jednak wciąż pozostaje w tyle.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 października 2015 21:41:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Luna góruje pewnym typem emocjonalności i specyficznym obrazowaniem. Ale ja w tym momencie tak bym ułożył swój top3 czasów, o których pisał Crazy:

1. Rimbaud
2. Freak
3. Luna

1 - 2 górują dziką genialnością :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 października 2015 22:16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Racja, zapomniałam o Freaku!
Też jest gdzieś w czołówce, choć też za Luną.

Dla mnie jednak emocje są decydujące chyba... Mówię chyba, bo nowatorstwo formy np. takiego Freaka też jest nie bez znaczenia, ja jednak, w przeciwieństwie do Mamonia, najbardziej lubię te piosenki, których jeszcze nie słyszałam. :wink:
Oczywiście, nowatorstwo samo w sobie to nie wszystko, Freak jest po prostu genialny. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 października 2015 08:11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Luna i długo długo nic - najlepsza polska płyta!
Freak gdzieś z tyłu płyt armijnych.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 października 2015 15:39:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Właśnie nigdzie nie mogłem znajleźć ;) tematu o TEJ pięknej płycie! aż TU!!! MI!!! ON!!!

TUMION!!!


Na razie z zachwytem czytam Wasze wpisy, który dotykają, ujmują, wydostają to całe piękno, które tam nie tyle drzemie, ile mruczy... nawet tak... szepcze, albo ... co tu mówić... szszszszepce.... łoł! jest co poczytać...


Dla mnie Luna to płyta na jednej półce z najlepszymi albumami Ewy Demarczyk i... i ...tego, no... (ja pierniczę, demencja, musiałem do wikipedi... :oops: ) Marka Grechuty! TAK! To jest ten sam zwierz, ta sama noc!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 października 2015 22:35:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Ale to był fajny czas na forum, jak wyszła Luna!
Ta płyta poruszyła wtedy wiele serc i dalej porusza.
Fajnie też było poczytać o ostatnim koncercie.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group