Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 22:05:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 22 października 2015 16:50:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
sparafrazuję niedzielne pytanie Piotra Kaczkowskiego:

Komu wolno wydawać dwie płyty roku w roku?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 października 2015 19:19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 12 maja 2012 17:02:00
Posty: 39
Cytat:
też tak myślałem, gdy płyty słuchałem na głośnikach... ale jak włożyłem słuchawki (bo żona zaczynała już w depresję wpadać :P), ta płyta okazała się zupełnie inną bajką - wychodzi mnóstwo ciekawych detali, a wokal staje się bardzo wyraźny i zrozumiały ;)


Porwierdzam, tej płyty trzeba do słuchać na słuchawkach wtedy nic słuchacza nie omija :) i słuchanie jest prawdziwą przyjemnością.

_________________
Wiatr wieje ciągle tam gdzie chce


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 października 2015 19:31:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 01:27:18
Posty: 251
nicker pisze:
Porwierdzam, tej płyty trzeba do słuchać na słuchawkach wtedy nic słuchacza nie omija i słuchanie jest prawdziwą przyjemnością.


Prawda, ale wtedy m.in. genialne kopyto (najbardziej chyba w Duszo wróć!) czuć tylko w uszach, a tak to i w klatce piersiowej wali :D

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 października 2015 22:35:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9996
Kupiłam, przesłuchałam.
Armia z pewnością jest jedym z bardzo nielicznych wykonawców, którzy jeszcze są w stanie zainteresować mnie ciężkim graniem. Płyta owszem, nosi w sobie podobieństwa do poprzednich, ale też bez wątpienia ma swój własny, wyjątkowy charakter, jest tu mnóstwo smaczków i pięknych, niesamowitych rozwiązań wcześniej nie stosowanych, za które jestem mocno wdzięczna. Best momentów teraz jeszcze nie wymienię, bo mi umknie niejedno, a sporo ciekawego się dzieje. Niemniej jednak przyznać muszę, że po tym jednym odsłuchu póki co album ten nie plasuje się w gronie moich ulubionych armijnych płyt. Kto wie, co będzie po kolejnych... może się to zmieni, ale na pewno bardziej bym się ucieszyła z eksperymentów idących gdzieś tam w stronę Freaka i dalej...

Co do tekstów, to jestem z opcji, która żałuje, że ich nie ma w książeczce. Mam kiepski słuch i nie rozumiem nie tylko tych głosów w tle, które sądzę, że z założenia mają być niezrozumiałe, ale czasem i tego co jest na pierwszym planie. A poza tym dla mnie teksty to nie jakiś dodatkowy gadżet typu kubek, czy koszulka, tylko integralna część dzieła sztuki, jakim jest płyta. Zwłaszcza w przypadku tekstów takiego zespołu, jak Armia, które są istotne, nie byle o czym, które są poezją, które same w sobie stanowią wartość. Na twórczość Armii składa się i muzyka i teksty, nie tylko sama muzyka i jako fanka cieszyłabym się, mogąc bliżej obcować z tekstami, w czym taka książeczka bardzo pomaga.

Inne rzeczy, typu podziękowania, pozdrowienia, też lubię sobie poczytać, ale, Quilombo, podziękowania to tu akurat są. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 07:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 20:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Smok pisze:
chyba właśnie są to najlepsze gitary od czasów... Drogi (?)

Ducha(?), albo nawet wszech...czasów. :brawa: Fenomenalna gra Frantza wyszła dla mnie na płycie "MOR". Ale czegoś takiego jak na "Toni" to się nie spodziewałem.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 07:51:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Na chwilę obecną moim bezapelacyjnie najpiękniejszym momentem płyty jest Ostatnia chwila. To utwór posiadający moim zdaniem taką samą moc rażącą ciało i ducha jak Opowieść Zimowa, Gdzie ja tam będziesz Ty, Podróż na Wschód, Bracia Bum, Zjawy i ludzie czy Kfinto, jest kwintesencją Armijności, esencją i wisienką na tym wspaniałym artystycznie torcie, jakim jest ten album... A końcówkę utworu ze słowami "To jest dziś, ostatnia chwila aby żyć" chciałoby się zapętlić i słuchać w nieskończoność!

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 08:24:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6968
Muszę Ci powiedzieć, muszę Ci napisać, nie mogę tego skrywać, nie mogę się powstrzymać... że na tej płycie wszystko jest najważniejsze: gitara Frantza, bas Darka, bębny Amade, waltornia i klawisze Kuby, wokal Budzego - doskonała harmonia i proporcje, a przy tym teksty, nie ma znaczenia że nie wszystkie zrozumiałe, to się czuje a nie rozumie. Klimat jak ze starego grodu, tajemniczego ogrodu, jak z lotu nad przepaścią.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 08:39:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 23:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
zazdroszczę Wam... ja jeszcze nie słuchałem...
ale mam nadzieje, że dostanę płytę jutro... i wtedy będzie się działo...
po Waszych wpisach ślina mi cieknie...

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 15:09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Wreszcie dotarła przesyłka. Rzeczywiście, też słyszę tu ducha "Ducha". Mam wrażenie, że Rafałowi udało się udało się rozwinąć i niejako dopełnić armijny styl Popkorna. Klimat płyty jest oczywiście inny, bliżej mu do Procesu, czy UT, ale te gitarry... Świetna gitarowa płyta.
No i Kuba; trochę się obawiałem jak zabrzmi. Jest inaczej, jakby więcej w jego grze jest powietrza, więcej dźwięków wysokich... inaczej ale bardzo mi się podoba. No i ile smaczków.
Na szczęście Solina to nie autobus :wink: (który kiedyś miałem nieprzyjemność prowadzić)

A to dopiero pierwszy odsłuch! :brawa:

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 16:32:27 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 15:13:19
Posty: 116
Skąd: Sherwood
To cud,cudny i piękny w istocie samej...Odpadłem,przepadłem i zniknąłem w czeluści głosów które znam i zawsze tęskniłem doń...Metaforyczny mat dla mnie,kiedy nadchodzi czas"dżumy podziemnej"Dusza moja już zawróciła...Kręgi bliskie legendy,a duch wieje przez świat fałszywym tropem...Moja dusza już nie wróci...,bo już jest zajęta od wielu lat...Przepadłem dla Ciebie Armio od lat...Rafął piękne to wszystko,gdy wszystko wolno...Kuba cudne dmuchnięcie w róg ostateczny...doskonałość.Piękno i doskonałość,jak smutek w diabła oczach w samotnym oknie...Poddałem się,płacząc krzyczę ...Dziękuje za puste okno... :brawa: Tom wiem,czuję,potwierdzam we mnie... Malarz-aż pokonał słowo,coraz więcej wiem...kolor,obrys,sens...doskonałość ryby ość-jak gniew,przepędziłem złe myśli,gdy człek-Bóg powróci...Budka pod Amadą perfekcja,gdy łyszką można jeść as w dżwięku smaku sekcji...Przepadłem po kres...Armia widzę,czuję,coraz więcej wiem...choć ukamienowanym codziennie...Dziękuję za serce... :piwo:

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 16:41:29 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 15:13:19
Posty: 116
Skąd: Sherwood
Każda strzała dla Was i za Was w serca w kapturach po kres...Warto żyć dla chwil pięknych,nowych z muzą serc...Daj mi jeść,bez apostrofów i cudzych grzechów...konkretnie smaczne i piękne. :aniolek:

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 21:42:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1655
Skąd: Warmia/Poznań
Naprawili mi sprzęt audio. Jestem po dwóch przesłuchaniach. Podoba mi się bardzo, bardzo! :D Tęskniłam za takim czadem. Mam nadzieję, że wyjdą jakieś koncerty.
Pogłębiona recenzja mam nadzieję za jakiś czas.

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 23:42:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
Otóż jestem po 5 dniach odsłuchów (nie zliczę ile ich było) i muszę skorygować moją poprzednią opinię. Album jest doskonały. Jedynym ciut słabszym utworem jest Urkoloseum (ale to, że jest nie znaczy, że zawsze będzie). Narzekałem, że jest mało waltorni. Otóż ona jest, tylko trzeba ją było odkryć. W ogóle chciałbym kiedyś posłuchać utworu, w którym jest tylko głos Tomka, perkusja i waltornia.
Zgodzę się z tymi, którzy narzekali na brak książeczki z tekstami. Ja też tak mam, że nie potrafię w całości wychwycić tekstu (zwłaszcza, że w niektórych utworach wokal jest schowany za gitarami). A jak napisała Fengari w przypadku Armii teksty są tak samo ważne (jeśli nie ważniejsze) niż muzyka.
Jeszcze raz :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 23:47:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Nie wiem, czy jest szansa na to, by teksty znalazły się w nowej odsłonie strony, ale możemy spróbować je spisać i co najwyżej upolować kilka zwierzów Alpuhary :)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony sob, 24 października 2015 06:55:19 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 00:17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9996
A czy tylko ja nie mogę przejść nigdzie dalej poza stronę startową tam, czy faktycznie póki co nic więcej nie ma?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group