Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:09:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 maja 2014 16:52:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Mikosz pisze:
Jutro idę na ich koncert w Toruniu.

...ooooo..fajowo!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 maja 2014 19:19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
...planowałem iść ale jednak nie poszedłem i wiem że już żałuję. zajawka z Wawy:
https://www.youtube.com/watch?v=HhjGApllvuc&list=UUx-UH6xodQSRGrMx9dL7AIw


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2015 07:17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..już się odbyło , ale warto poinformować.
http://www.ppa.wroclaw.pl/bal-czyli-wie ... l-variete/

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 listopada 2015 16:43:18 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
a tu teledysk do utworu z płyty

https://www.youtube.com/watch?v=pfSjdE0rn9s

moim zdaniem rewelacja


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 września 2021 13:04:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Variété z 1993 znałem w formie kasety - kiedyś sporo jej słuchałem.
Ostatnio wróciłem do tej płyty po latach, ale już w pełnym metrażu.
I co?

I super :) .
To jest naprawdę bardzo dobry materiał. Z pozoru może nazbyt jednolity, ale w rzeczywistości bardzo wciągający w swoje zakamarki, korytarze, podwórka i klatki schodowe. Stylistycznie aż chciałoby się postawić pytanie czy to bardziej cold wave czy fusion, choć to bardziej w kategorii żartu. Może chodzi o to, że muzycy, rozwijając swoje umiejętności, rozbudowali właściwą zespołowi chłodną surowość w kierunku dość nieoczekiwanym, jeszcze z trąbką Przybielskiego, ale zachowali wierność wizji, dzięki czemu całość jest bardzo spójna, intrygująca pod wieloma względami, a miejscami nawet oszałamiająca.

Wyjątkowo ciekawa jest gra Marka Maciejewskiego na gitarze. Jego partie nadają muzyce bardzo specyficzny ton i w niezwykle ciekawy sposób rozbudowują przestrzeń. Świetnie współgrają ze zdjęciami z okładki: skala odcieni szarości, łamana świetlistościami, pełna subtelnych kształtów i tajemniczych, nieco egzotycznych ornamentów.

Przed laty miałem ambiwalentne odczucia co do tekstów. Ogólnie podobały mi się, znajdowałem do nich własne klucze i nabierały znaczeń, ale z drugiej strony fragmenty drażniły pretensjonalnością i nieczytelnością. Teraz te negatywne odczycie zniknęły i z wszystkimi frazami witałem się jak ze starymi znajomymi.

Super album.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 września 2021 13:52:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Jest jakaś reedycja CD może?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 września 2021 16:10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nawet nie wiem, po prostu zamówiłem sidika na serpencie. Teraz sprawdzam i okazuje się, że tak, jest to reedycja cd - zremasterowana analogowo przez Wojcka Czerna w Rogalowie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 września 2021 16:38:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
O! To dobrze wiedzieć, wielki dzięki!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 września 2021 16:54:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
To naprawdę świetny zespół, a trzy płyty z lat 90 uważam za jego szczyt. Chętnie będę wracał do tego wątku.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 września 2021 17:11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
antiwitek pisze:
Super album

:peace: :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 września 2021 19:08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Prazeodym pisze:
trzy płyty z lat 90 uważam za jego szczyt


Zaczynam tęsknić za koncertem!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 października 2021 14:51:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..nową płytą się ukaże niebawem :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2022 12:29:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Variete gra trasę koncertową promującą nową płytę "dziki książę". Odnotuję dla porządku, bo płyty słucham dość często, zasypiając mniej więcej w połowie. Co w moim przypadku oznacza, że płyta jest dobra. Bogata instrumentalnie, dopracowana, mocna tekstowo. Dużo porównań zaczynających się od słowa "jak". Dość monotonne kawałki, zwarte w całość w którą warto jednak wejść ( ten sam problem interesującej monotonii mam z nowym Immanuelem).

Zespół znam raczej słabo, jednak w miarę słuchania czuję, że współgra on harmonijnie z moim klasycznym samopoczuciem i postrzeganiem rzeczywistości, trochę z boku lub spod głębokiej wody. Dlatego wybrałam się na koncert, mając jeszcze do wyboru równoległy występ formacji Pablopavo (S.powiedział że nie, bo oni grają z ludzikami) i Kazika w naszym regionalnym Wiatraku.
Jedziemy, Gliwice w rzęsistym deszczu. Same objazdy,
zadupie wszechświata. Wreszcie widzę klub pod nazwą Cechownia, budynek bardzo obiecujący. Coś nowego chyba, jestem tu pierwszy raz.

Ludzi w sam raz i przekrój wiekowy okej. Variete wychodzi z półgodzinnym opóźnieniem. Skład 5-osobowy, niespodzianką jest saxofonista z Litwy. Podobno przejeżdża za każdym razem 800 km. na koncerty. Instrument wygląda jak trąbka, a to co na nim wygrywa
muzyk dodaje mu potem majestatu. Wokół sceny szafirości aż do granatów, nad głowami żółte światełka lampek chyba poświątecznych, nawet się to wpasowało. Wokalista stoi z rękami w kieszeniach, światło przygasa.

Dziki książę bez moskitiery, wybrane kawałki, wiele nowych dla mnie. Czuję się dobrze i krążę po sali, między kolumnami. Jest to tak zwarte, leci lekko, bezpretensjonalnie. Stojąc obok bufetu zamawiam niechcący lampkę czerwonego wina.
Publika poruszona, zachwyt jakby fanowski. Chyba dużo fanów, niektórzy krzyczą z radości. Lubię tak, bo wtedy czuję że było warto. Jak wieloryby filtrujące wodę chłonę wszystko!

Mąż i córka siedzą z boku i mają widok na basistę i perkusistę. Córeczka poruszona! W aucie wymieniamy się spostrzeżeniami z puzzli, bo ja zwracałam uwagę na front.
Ogólnie wszyscy usatysfakcjonowani a czyż nie o to chodzi? pewnie posłucham jeszcze innych płyt bo znam tylko trzy, zresztą słabo.

Na bis "i znowu ktoś przestawił kamienie" i "klaszczę w dłonie by było mnie więcej". Klasa, a nawet elegancja która przychodzi z latami. Dopijam wino i odstawiam lampkę na bufet. Wracamy, ciągle pada. Jest dużo lepiej niż przed. Trochę sobie odpuszczam.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2022 09:15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dzięki za relę! Może zainteresuję się Variete, bo do tej pory jest to zespół kompletnie mi nieznany! O tych przestawianych kamieniach, to wiem że ich największy hit - ale nawet tego utworu nie słyszałem nigdy.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2022 10:40:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Myślałem o koncercie w Krakowie, ale odpuściłem. Przed laty przedłożyłem urodziny koleżanki nad koncert Variete, czego potem mocno żałowałem, teraz po prostu zabrakło impulsu, by ruszyć cztery D...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group