Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:37:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: ndz, 20 września 2015 19:12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Powsinoga pisze:
W Mięcikale


arasek pisze:
No właśnie - tę miejscowość pamiętam do dziś


ja przepraszam za głupi wniosek, ale jeśli nazwa tej miejscowości w stanie nieodmienionym nosi nazwę Męcikał, to też bym ją zpamiętała :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: pn, 21 września 2015 11:16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Powsinoga pisze:
Mięcikał

arasek pisze:
W Męcikale


dzięki aras za kolejną subtelną korektę

swoją drogą mała literka i i nazwa o wiele sympatyczniejsza
zamiast męcenia w... świeży oddech mięty :szydera

arasek pisze:
Kanał Brsy

a to taka prowokacja? :lol:

Kanał ów jest spływny jak najbardziej i jak się śpieszy to można posuwać bo dużo prostych :dresiarz:
tor utrzymywany
syn uwiecznił nawet kosiarkę
Obrazek
no i ciekawe jakie wrażenia na tym akwedukcie w Fojutowie

laska pisze:
to też bym ją zpamiętała :D

Obrazek
z tą też nie będziesz miała problemu
niestety nie zatrzymywaliśmy się :(


swoją drogą kaszubskie nazwy są ekscytujące

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: pn, 21 września 2015 11:23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dziękuję za subtelną korektę :D (to nie była prowokacja)

Nazwy są tam faktycznie nie od parady. Najbardziej zapamiętałem chyba Złe Mięso. Mam nadzieję, że Trupia Czaszka nagra kiedyś coś tym tytule :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: sob, 26 września 2015 21:01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Koniec mydlanej opery ufff... /foty z netu/

Melduję się na stacji Rytel Wieś rano jakoś po siódmej. Chcę sobie tak trochę posiedzieć przed odjazdem na ławeczce przy torach. Naprzeciw siebie po obu stronach torów stoją stary i nowy budynek stacyjny. Stary z czerwonej cegły, skromna ładna architektura.

Obrazek

Obecnie zamieszkały i ładnie zadbany. Nowy nieczynny, brzydki i zaniedbany. W tym nikt nie będzie chciał mieszkać.

Obrazek

Ot taka myśl. Sam mógłbym mieszkać na starej stacji, taka myśl pojawiała się już wcześniej choćby na linii do Kudowy w Kotlinie Kłodzkiej. Tak z dziesięć minut przed odjazdem zjeżdżają i schodzą się miejscowi. Szynobus w czas do Chojnic. Niestety tylko kwadrans podróży, ale wjazd do miasta bardzo fajny.

W zasadzie nigdy nie byłem w Chojnicach, ot okolice dworca. Gdy wysiadam dziesięć minut przed ósmą myślę, że szybko dojdę do kościoła na ranną mszę. Szybko idę i idę i idę kurcze jakie to miasto duże. Do rynku będzie z dwa kilometry. Msza o 8:30 więc mam 20 minut czasu.

Obrazek

Obchodzę okolice rynku, wchodzę do ratusza /w urzędach są ubikacje, choć otwarte zwykle na wyższych piętrach, co mam już przećwiczone/. W sumie dobre wrażenie. Msza, kolejki do konfesjonałów, kilku księży spowiada, no tak pierwszy piątek. W sumie daje to do myślenia, wakacje, poranna msza a tu dziesiątki osób i dużo młodych.
Po mszy odwrót. Okazuje się, że do Rytla odjeżdżają też busiki. Nie muszę czekać półtorej godziny na pociąg. Lekko po dziesiątej melduję się nad rzeką w obozie.
Byłeś po bułki?
Tak w Chojnicach.
E gdziee?
Dziś mój ostatni dzień na rzece, jutro mam dyżur jako kierowca. Znów męska sprawdzona ekipa. Niby ładnie, leśny odcinek ale jakoś tak nijako. No nic nie utkwiło w pamięci. Ani przenosek, ani przeszkód, szeroko. Celem Woziwoda = ostatni nocleg. Gdy dobijemy mam złe przeczucia. Pełno kajaków, pomosty, wiata na ognisko, kibelki z kafelkami, prysznice, budka z jakimiś zapiekankami, szlaban, parking recepcja. Trzy duże spływy, kilka małych do tego pole namiotowe. Rozbijamy się w rogu. No cóż. Kręcę się trochę po okolicy. Obok zielona szkoła, ośrodek edukacji leśnej. Bogato, widać duże pieniądze unijne. Rzeczywistość już bardziej prozaiczna, kible brudne, ciepłej wody brak ku rozżaleniu płci pięknej. Ogniska nie będzie, więc idę spać, zresztą bardzo wcześnie wstałem. Zbawienne stopery w uszy.

Rano cisza. Nie zdaję sobie sprawy, że niektórzy do trzeciej w nocy toczyli walkę z muzyką i hałasem. O ósmej jest msza polowa. Okazuje się, że jeden ze spływów to Ślązaki z trzema kapłanami. Jak na nas sprawne pakowanie i przed jedenastą pierwsi odbijają. Zostają dwie załogi i ja z ciężarówką ponieważ nie zamierzamy płacić za nocleg. 13 złotych za brak ciepłej wody, dwa kible na kilkadziesiąt osób i hałas mimo ciszy nocnej. Usługa nie w pełni wykonana. O nie. Możemy najwyżej połowę. Recepcjonista, że nie. Wzywa właściciela, ten policję. Spokojnie czekamy i umawiamy się, że do jednego z kolegów będziemy zwracać się Panie Mecenasie. Policja nie przyjeżdża więc my z kolei ją wzywamy. Po pól godzinie są. Pojawia się też właściciel. Spokojnie merytorycznie tłumaczymy. Może Pan Mecenas zreferuje zaistniałą sytuację. Policjanci wyższa szarża, rzeczowi = oni tu są niepotrzebni to sprawa cywilna. Widać, że trzymają raczej naszą stronę i zwracają się do kolegi Panie Mecenasie. Spisują notatkę, nie protokół w razie procesu. Pytam co zrobić gdy nie będą chcieli podnieść szlabanu, no bo muszę przecież wyjechać. O to przestępstwo i mam dzwonić, to przyjadą i mnie uwolnią. Pan Mecenas rzuca do właściciela, że jeżeli chce się procesować o 200 złotych to bardzo proszę, ale koszty będą dużo większe. Facet mięknie. Dobijamy targu, obniżka o 1/3. Wręcza nam uroczyście paragon fiskalny, tłumaczy jak ma ciężko i jacy tu cwaniacy spływają, ale no przecież można się dogadać blabla. Szlaban podniesiony odjeżdżam.
Do celu czyli stanicy Gołąbki mam 8 km szutrową leśną drogą. Wrzuca dwójeczkę i bez gazu kulam się z 15 km/h. Przez otwarte okna zapach łąk i rozgrzanego powietrza, a w radiu pan Sułek odcinek zimowy gdy z panią Elizą kręcą się po swoich śladach. Skąd znam ten motyw. Ależ oczywiścieKubuś Puchatek z Prosiaczkiem na tropach.

Obrazek

W pewnym momencie droga zbliża się do samej rzeki i jest miejsce, punkt widokowy. Stawiam auto w cieniu, biorę książkę i siadam na skarpie. Tak z dwa piętra w dole rzeka. Jeden kajak, drugi i tak przez 45 minut jak siedzę kajak za kajakiem. No może jedno dwuminutowe przerwy. Między innymi nasi. Kiwamy sobie, ale jakoś nie czuję zazdrości. Cholerka wiem, że sobota ale żeby taki tłok.
Spływ kończymy w Gołąbkach. Bliźniaczo podobne do Woziwody. Cieszę się, że nie nocujemy. To są naprawdę dzikie tłumy. Jeszcze rozmowa ze Ślązakami. Trzech księży i młodzież, bardzo fajna ekipa. W sumie trzy wspólne noclegi i trzy wspólne msze. Muszę powiedzieć, że bardzo patriotyczni i twardo stąpający po ziemi ludzie. Żałuję, że nie mogliśmy więcej pogadać, bo bardzo dobrze czułem się w ich towarzystwie. Żegnaliśmy się z żalem.
Wracamy samochodem z fajnym starszym małżeństwem /tacy kochani wariaci/. Ich golf 2 mimo że wygląda leciwie daje radę znakomicie. Nie ma klimy, okna otwarte szum wiatru. Jestem pilotem i chytrze prowadzę bocznymi drogami tak, że zahaczamy o Białośliwie.
Pamiętacie może, że wspominałem o tym. Stawiamy samochód pod tablicą skup złomu i mamy nadzieję, że będziemy mieli do czego wrócić. Dobrze trafiamy, bo są ludzie ze stowarzyszenia kolejki wąskotorowej. Oprowadzają nas, gadamy, oglądamy sprzęt kolejowy, oj fajnie, fajnie. Klimat świetny i miejsce cały czas godne polecenia. W zasadzie czuję się, że już jestem w domu. Jeszcze łapie nas burza i pierwszy deszcz od początku spływu. Arasa prognoza celująca!

Reasumując Brda na *** choć powinny być **. Za dużo jezior, za dużo cywilizacji kampingowej, za dużo kajaków na rzece. Brak przeszkód, przenosek, bystrzy i zwałek. Słabe noclegi, czystość wody dyskusyjna /mała przejrzystość, mulistość/. Jednak Zbrzyca odrobinę lepiej. Nie wrócę i nie polecam. Komercha zabija tę rzekę. Zresztą brak fotSyna jest wysoce znamienne, jest jeszcze bardziej wyczulony niż ja na na słabe klimaty.

Osobiście jestem jednak zadowolony. Wpierw spływ Dominikanów potem Ślązaków czyli w zasadzie każdy dzień możliwość mszy. I to bardzo dobrze, że takie rzeczy się dzieją. Skrystalizował się mój sposób na spływ grupowy. Dużo, dużo szwendania się. Chyba już czwarty raz na Kaszubach spływałem, ale teraz dopiero dużo zobaczyłem i zrozumiałem. I to były najlepsze momenty. Tak więc dobra mapa i każdy spływ udany.
Zadowolony wróciłem do akademika. KONIEC,

_________________
J 14,6


Ostatnio zmieniony sob, 26 września 2015 21:26:20 przez Powsinoga, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: sob, 26 września 2015 21:25:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Hehe, zanim ktoś zacznie czytać i tylko pierwszą fotę zauważy, to trochę szok, to zdjęcie w relacji ze spływu. :D

Chojnice jakie ładne a zupełnie mi nie znane!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: ndz, 27 września 2015 05:06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:-) świetny opis.

patataj patataj patataj

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: ndz, 27 września 2015 09:07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Dzięki za relację :)

Powsinoga pisze:
Dużo, dużo szwendania się. Chyba już czwarty raz na Kaszubach spływałem, ale teraz dopiero dużo zobaczyłem i zrozumiałem. I to były najlepsze momenty.

Fajnie :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: ndz, 27 września 2015 15:42:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Samą rzekę oceniam wyżej niż Powsinoga (już za sam odcinek przełomowy należy się wiele gwiazdek). Ale w jednym zgoda - już za dużo tam spływów. Na Woziwodzie mieliśmy podobne (niemiłe) wrażenia, choć gdy dopływaliśmy w piątek było jeszcze pustawo. Za to od sobotniego ranka - Mordor!
I wtedy nocowaliśmy nielegalnie przed Gołąbkami, sami i otuleni lasem.
Dzięki za relę!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: pn, 28 września 2015 15:53:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
arasek pisze:
I wtedy nocowaliśmy nielegalnie przed Gołąbkami, sami i otuleni lasem.


no to obawiam się, że teraz już by się nie udało
z tego co pamiętam Lasy Państwowe ze środków unijnych /chyba 35 baniek/ pobudowały stanice
zaliczyliśmy trzy Mylof, Woziwoda, Gołąbki i dalej jeszcze
usłyszeliśmy od szefa Woziwody, że przez następne trzy dni będziemy musieli się u niego zatrzymać :shock: więc lepiej nie zadzierajmy
w związku z tym wszyscy mają się zatrzymywać u nich
dwaj gospodarze nam odmówili bo straż leśna i pożarna robią problemy
nas z jednego dzikiego przegonili leśnicy

taka to fajna ta Brda jest AD 2015
może w 2008 było inaczej
rzeka też całkowicie udrożniona
no czegoś takiego to jeszcze nie widziałem
tych kajaków były setki

a jeszcze jeden dzień na Drawie bo pytałeś
wielki spływ na 40 kajaków z dwoma ratownikami w asyście
no ale dostałem zaproszenie nie wypadało odmówić
odcinek Lubieszewo - jez. Wlk. Dębno *****
świetny nurt i zakręty w ładnych lasach
brak przeszkód /sorry 1 drzewo/ czyściutka woda
miało się ochotę na jeszcze

kurcze w tym roku jednak na rzece nie wyżyłem się
strasznie geriatryczne te spływy były :oops:
Wel w zeszłym roku to jakaś dzicz była :lol:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: czw, 19 listopada 2015 18:06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Za oknem listopad, więc... wspomnienie z lipca.
Pływaliśmy po Jeziorze Turostowskim, na zachodnim krańcu Puszczy Zielonki.

Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: czw, 19 listopada 2015 19:03:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
o nigdy tam nie byłem, lokalna wypożyczalnia kajaków?
jedno z moich ulubionych kajakowych fot /choć bez kajaka/
Obrazek
Warta w Wąsoszu

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: czw, 19 listopada 2015 19:57:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Nie, to prywatny kajak. No i errata - nie na zachodnim a na wschodnim krańcu.
Wąsosz super!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: sob, 21 listopada 2015 21:12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
po wczorajszej rozmowie z arasem o spływach
przypomniał mi się ten film

ale łabędzia żeśmy pokonali :D
https://www.youtube.com/watch?v=647AZHYzYbw
ja pie.... tak ładnie szło


uwaga niecenzuralnie
za każdym razem płaczę ze śmiechu :hahaha:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: czw, 28 kwietnia 2016 15:08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
ciekawe

http://bramapoznania.pl/z-biegiem-rzeki ... tumskiego/

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Spływaj!
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 23:31:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Albo to: http://nowahutatravel.pl/splyw-kajakowy/

:D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group