Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:53:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 21 października 2015 20:07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
jakieś 300 metrów


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 października 2015 23:03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
Crazy patrzysz tu?

Patrzę, ale 20 listopada to jakoś potwornie daleko jeszcze. Najpierw niech się sprowadzę do domu, to potem będziemy rozmawiać o takich ekstrawagancjach, jak jeźdżenie na koncerty do innych mniast.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 października 2015 14:28:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
mamy bilety :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 października 2015 18:14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:D ..no i gitara!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 31 października 2015 14:21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..ostrość..ostrość proszę :wink:

Obrazek

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 listopada 2015 20:28:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..czy wiadomo o której będzie zespół wejdzie na scenę?

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 17 listopada 2015 21:36:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Chyba 21. Dam znać jak pogadam z organizatorem :)

edit: potwierdzam - około 21.00
Taki jest plan.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 listopada 2015 23:59:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..co tu dużo gadać. Trzeba to zobaczyć! Posłuchać i zobaczyć.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 listopada 2015 11:59:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
No tośmy byi i posłuchali... w końcu odgrażałem się po Wrocku, że będziemy w Katowicach... Nawet drugi raz bilety kupiłem, bo się zdążyły zawieruszyć... Nic to.... Przed kinoteatrem Pietruszka dotlenia isę przed koncertem... dyskusja w środku już trwa... wchodzimy... miłe przytulne miejsce zagubione w czasie w środku jest tak jak się nazywa - Kinoteatr Rialto.... stoliki, scena podwyższona ze stolikiem i duskutantami... jak w Monty Pythonie... siadamy przy stoliku i zaczynamy przysłuchiwać się dyskusji... kosmos ! dwóch poetów-ulipijczyków (Jacques Jouet i jeszcze jeden którego godności nie zapamiętałem) ze swadą odpowiada na pytania tłumaczy - dyskusja toczy się po francusku - uwielbiam ten język ! okazuje się, że nawet jeszcze coś rozumiem... dyskusja akademicka w postaci czystej z tymi wszystkimi ornamencikami i chichocikami z wysublimowanych żarcików... na sali nadreprezentacja skupionych brodatych młodzieńców w snikersach na nogach... rozmowa się przedłuża choć jets tak pojechana że aż ciekawa... ulipijczycy opowiadają o plagiatach przez antycypację czynoinych nieraz przez średnowiecznych poetów... o formie i rygorach... wiersze z metra (wiersz powstaje podczas podróży w metrze - jeden wers powstaje pomiędzy stacjami i zapisywany jest ołówkiem na kartce gdy wagoniki zatrzymają się na stacji - nie wolno wprowadzać korekt następczych!), piękna nieobecna (każdy wers wiersza może składać się z wszystkich liter alfabetu oprócz kolejnej litery imienia osoby która jest piękną nieobecną w tym wierszu) - normalnie czad ! Do stolika można sobie zamówić drinka, co kto lubi... rozglądam się po sali... czupryna Maq w pierwszym rzędzie, elegancko przystrzyżona broda Witka nieopodal... za jakiś czas przemyka Anastazja i w drzwiach staje Wuka...
Dyskusja o języku który idzie na wojnę w końsu sie kończy i szybciutko kolejni artyści się instalują na scenie... Scenografia jak we Wro - czerwona kotara !!! do tego piękne oświetlenie... Zaczynają realizator dźwięku zaczyna pląsać przy konsolecie... Niby to samo co ostatnio a jednak zupełnie inaczej... inaczej czuję akcenty, inaczej przeżywam muzykę... nawet nie wiem jak to opisać... bo chociażby fakt, że muzycznie ma się to bardzo luźno do materiału z płyty jest dla słuchacza oczywistym dopiero jak się zapozna z materiałem z płyty - ja poprzednio nie wiedziałem, że tak jest... Dla mnie bardzo mocne są te słowa śpierwane po polsku i to że potem wracają w postaci francuskich zaklęć... rzeczywiście trzeba zobaczyć posłuchać i poczuć czego sobie i państwu życzę kłaniając się uprzejmie.

Po koncercie zagadałem Jacaszka, który siedział z płytkami - powiedział, że w odczuciu wykonawców ten koncert to jeden z dwóch najlepszych w ich wykonaniu obok Wrocławskiego - kóry podobał mi sie bardziej ? Sam nie wiem dwa różne występy na tak samo wyśróbowanym poziomie...

Szkoda, że organizatorzy nie wpadli na panel dyskusyjny z artystami projektu Rimbaud - z Budzym wszakże mogliby Ci frankofile o poezji Rimbaud pogadać...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 listopada 2015 22:11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
KoT pisze:
Nawet drugi raz bilety kupiłem, bo się zdążyły zawieruszyć... Nic to....
KoT pisze:
Przed kinoteatrem Pietruszka dotlenia isę przed koncertem...

KoT pisze:
czupryna Maq w pierwszym rzędzie, elegancko przystrzyżona broda Witka nieopodal... za jakiś czas przemyka Anastazja i w drzwiach staje Wuka...

:D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 listopada 2015 08:30:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Jeszcze potrzebuję trochę czasu na szerszy wpis, ale jedno już mogę zdradzić - było naprawdę świetnie, a pod pewnym względem chyba nawet... najlepiej.

PRZYŁĄCZ! SIĘ! DO! NAAS!!!!!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 listopada 2015 10:28:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
A pod innym względem jednak nie :(
Ale koncert GENIALNY. Czy to jest wypowiedź niepoprawna politycznie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 listopada 2015 14:02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Nie wydaje mi się by był to dobry wątek do stawiania takich pytań.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 listopada 2015 18:38:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Do Katowic pojechałem razem z Eweliną. Podróż przemiła. Rozmowy... rozmowy... rozmowy... mówi, że nie słyszała Rimbaud'a, ale wie czego się spodziewać, i mruży w uśmiechu oczy. Odkąd się wyprowadziła, straciła kontakt z obsesjami ojca. ;) Trafiamy bez problemów. Rialto, kino-teatr, w środku stoliki, dużo ludzi, balkon, krzesła, taka sowiecka łódź podwodna, mam wrażenie, że za chwilę pojawi się Hans, z kielichem koniaku w dłoni...
Całość rozpoczyna część literacka. Autor czyta prozę, a później inny czyta swoje wiersze. Wszystko w żartobliwej konwencji. Wiersze lepsze od prozy. Pragnę, żeby już było po, wychodzę przed budynek, przychodzi Kot, przemiła rozmowa z Anastazją i jej mężem, a wcześniej spotkanie z Witkiem i Maqiem, z Wuką :). Ale już... już wychodzą.
Czuję, że nie mogę siedzieć. Idziemy więc pod konsoletę.
Trzaska kanał lewy, Jacaszek kanał prawy. Scena marzenie. Dość wysoka. Kurtyna. Światła kolorowe. Trochę dymu. Pierwsze dźwięki Potopu. Tropy prowadzące do nieba. Cudowny brak wizualizacji, które na tej starożytnej scenie byłyby jakimś pstryczkiem w oko. Wchodzi Budzyński. Krzyczy "Głooooooos" "Głoooooos". Dwa mikrofony, lejce zatopionego rydwanu. Jedziemy!!!! Nie mogę ustać. Tupię nogami jakbym był niepewny podłogi, czy wytrzyma swój koniec, czy przetrwa swoją śmierć... bo czuję, że wszystko się nieodwołalnie zmienia. Jacaszek nabija rytmy, które swoją ciemną barwą przywołują stworzenia, to są tamtamy kosmiczne, cierpnie mi skóra, nie powstrzymam się... idę....Trzaska to wydaje dźwięki maszyny, to znów przeszywa jak tygrysi pazur... co za AURA!!!!! "Kiedy skończył się potop.... kiedy skończył się potop....!!!!" Cholera!!! Głos znów źle ustawiony!!! Odwracam się i widzę dźwiękowca tańczącego w transie, i jakby poza.... "EJJJJJ!!!" drę gębę, "GŁOOOOOS!!! MOCNIEJJJ!!!" "A tak!" - odpowiada i szybko ustawia pokrętło.
I wtedy wszystko traci znaczenie, tylko ta wyjątkowa rzeczywistość "oglądania"? "słuchania"? "widzenia"? SZTUKI. Czegoś niewypowiedzianego, co dzieje się tu i teraz, przez ludzi którzy umierają szczepiąc się jej ożywczymi truciznami. Przepięknie smutne motywy szumów, dźwięków pianina na których ustawiono kamienie przesuwane przez tytanów zielonej choroby. Leją się czarne łzy z niebieskich oczu. Jestem świadkiem jakby wykonania jakiegoś wyroku... koszmarne "przyłącz się do nas"... jestem szaleńcem, na którego ciele zatarły się recepty... oni przekraczają znane trucizny, stoją nadzy w tragicznym performansie.

Bo to jest co najmniej performans. Coś wydartego śmierci i umierającego do życia? Śpiew Tomka mniej zniekształcony niż w poprzednich występach, ale bardziej rozdzierający, jakby był samoistnym stworzeniem kończącym z fałszywą symbiozą. Poza skalą psychometrii.

Ja.... to ktoś ....inny..... odchodzą... odchodzą.... znikają....


Nachylam się do Eweliny. Ma łzy w oczach. Przez cały czas. I moje niech nie osychają...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 listopada 2015 20:58:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
No i napisałem! :)

http://wmigthegig.com/2015/11/22/ktos-i ... l-w-kinie/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group