Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:05:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 765 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2016 13:55:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Fajny wiśniowy Gibson!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2016 14:14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pamiętam go z koncertów Armii, tak mi się przynajmniej wydaje - z tego mniej więcej okresu :) .
Ale jak Papkorn na nim tu gra!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2016 14:51:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Obczaję! Swoją drogą to słuchałem ostatnio "The State of Mind Report" i rozbawiło mnie trochę, że ktoś z Acidów powiedział przed jej wydaniem "nagrywamy album, który mógłby ukazać się spokojnie w 1980 roku" - trochę to takie żartobliwe mi się wydało, ale może było na serio, nie wiem :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2016 16:19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Wow. Dzięki. Fanem nigdy nie byłem, ale to mi się podoba.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 09:47:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
antiwitek pisze:
takich kurde lubię, na takim koncercie chciałbym być :D

To tak jak ja... póki co należy czekać aż Trurl z Klapacjuszem pojawią się z wehikułem czasu... jak już się pojawią to podskoczymy po Ciebie na przykład przed koncertem Swansów w Krk ;)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 10:23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
To czekam! :)

A swoją drogą posłuchałem wczoraj fragmentów Striptease, Broken Head i State Of Mind i muszę powiedzieć, że Striptease się bardzo, bardzo zestarzał. Samo brzmienie jest trudne do przełknięcia, a do tego jeszcze te wszystkie głupoty! Kuriozalny album, choć są przebłyski :) .

W State Of Mind zawsze mi za dużo było przerywników w konkretnym łojeniu i to się nie zmieniło. A Broken Head też trochę dziwnie brzmi, choć do tej płyty akurat mam duży sentyment - lubię jej klimat i teksty.


Słuchałem też wcześniej High Proof, bo nigdy się do tego albumu nie przekonałem. Przeszkadzają mi te sepulturowo-soulfajowe rzeczy po prostu - psują zabawę. Są tam pewnie fajne rzeczy, ale nie umiem ich dostrzec... Może ktoś mi pomoże? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 10:53:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
antiwitek pisze:
Może ktoś mi pomoże?

Ja mogę pomóc w diagnozie - chłopcy grają na jednym patencie gitarowym ten sam utwór przez całą płytę :roll:

a Infernal Ci nie leży, że nie wspomniałeś ?!?

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 11:10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
antiwitek pisze:
Przeszkadzają mi te sepulturowo-soulfajowe rzeczy po prostu - psują zabawę.

One są tam dla mnie najlepsze :D

A tak trochę z innej beczki, to słyszeliście, że:Inferna Connection i Dirty Money, Dirty Tricks już niebawem na vinylu? (ale ciągle przesuwają wydanie, tak jak z vinylem nowej Armii...)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 11:12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
QuoTe pisze:
a Infernal Ci nie leży, że nie wspomniałeś ?!?


Wspomniałem tylko o płytach, z którymi miałem wczoraj do czynienia :) .
A Infernal dawno nie słyszałem. Lubię, owszem, ale sumie nie jestem pewien czy podzielam wszystkie zachwyty na tą płytą :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 11:16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Yoda pisze:
słyszeliście, że:Inferna Connection i Dirty Money, Dirty Tricks już niebawem na vinylu?


Kupić zamierzasz? :mrgreen:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 11:18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Ofkorz!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 11:37:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
antiwitek pisze:
Słuchałem też wcześniej High Proof, bo nigdy się do tego albumu nie przekonałem. Przeszkadzają mi te sepulturowo-soulfajowe rzeczy po prostu - psują zabawę. Są tam pewnie fajne rzeczy, ale nie umiem ich dostrzec... Może ktoś mi pomoże?


na szczęście nie znam ani Sepultury Ruc ani Soulflaja, więc mogę słuchać Hajpruwa letkim okiem dyletanta - i co? - nie mam jej dosyć

cała płyta na jednym gitarowym patencie? hę? strasznie niesprawiedliwa opinia, albo strasznie pobieżna - owszem, cały album jest bardzo jednolity brzmieniowo (mówię o wersji podstawowej, bez bonusów wliczając w nie nawet Proud Mary), ale dla mnie to jest jej plus, bo mogę sobie to rozumieć jako "ukryty concept-album" (jakiego bym sobie zresztą bardzo życzył) z jednorodną powłoką zapraszającą, żeby się w nią wgryźć (napisałbym: "jak w karton najlepszego mleka" ;) ale nie lubię)

owszem, myślałem, że Rattlesnake Blues i początek Human Bazooka są oparte na tym samym riffie i wydawało mi się, że to w ogóle genialny pomysł, że następny numer startuje (z wyciszenia) niejako jak repryza poprzedniego, ale potem okazało się, że są tylko bardzo podobne - jako się rzekło, absolutnie mi to nie przeszkadza, bo w obu przypadkach te drajwy (w pierwszym grane "na jeden", w drugim "na i") prędzej czy później są kontrowane przez różne zatrzymania (za którymi Ty, Witt , jak pamiętam nie przepadasz, vide dwa najlepsze numery na Toni :mrgreen: ), od subtelnych zawirowań z rytmem, po wielkiej urody stop-starty (w Rattlesnake'u wypełnione jakimś dziwnym klawiszem, w Bazooce służące po prostu za refren)

już w tych dwóch pierwszych numerach zwraca też uwagę świetny wokal Tytusa, swobodnie poruszający się i w pionie (w sensie "skali") i w poziomie (w sensie "dynamice"), jest też świetnie zmiksowany i generalnie dorzuca do poczynań Acid na tej płycie dużo "muzykalności" (która na innych - o wiele mniej przeze mnie cenionych płytach - realizuje się głównie w gitarach)

no i Human Bazooka kończy się przecudnej urody fragmentem na gitarę akustyczną i jak rozumiem slide Popkorna, który zresztą był moim pierwszym zetknięciem z tym albumem, bo od niego zaczyna się dokument z ostatniej chyba trasy AD z Litzą, na który w epoce trafiłem w TVP

phpBB [video]


potem oczywiście wchodzi genialny numer tytułowy (w powyższym linku, pod koniec, bardzo dobra wersja live), w którym znowu jest bardzo dużo klimatów zazwyczaj nie kojarzących się chyba z AD, wokal niemal śpiewny i bardzo dobrze pogłębiony delayem a w tle niepokojące ostinato, potem przerywnik jak w 2TM2,3 i znowu świetna partia slide Popkorna, choć jeszcze nie moja ulubiona na płycie, zatrzymanie i powrót do zwrotki - a, no i refreny oczywiście śpiewa Litza a w tle ma dodatkowo dalekie wokalne glissando, fajny trick, który jeszcze powróci w Blind Leadin' the Blind

następny numer What's Happenin'... wyróżnia się świetnym zdartym wokalem Tytusa i prawdziwą melodią w refrenie, ale też solówką, która w daleki sposób być może nawiązuje do dawniejszych jajcarskich klimatów - płynnie przechodzi w More Life, który znowu - po kilkunastu taktach łojenia będącego jakby kontynuacją poprzedniego numeru - zaskakuje uspokojeniem i kolejną śpiewną zwrotką (chociaż muszę tu dodać, że "inof strencz" ciągle mierzi moje anglistyczne ucho - w odróżnieniu od rattlesnake'owych "kastel" i "blusss", które mają niewątpliwie czarujący szwungst) - świetny refren, jeden z moich ulubionych momentów albumu, no a potem, gdy już wydaje się, że nic nie zaskoczy - fajna dygresja w innej tonacji, no i na koniec outro z nieco łopatologicznym, ale niewątpliwie hm dobrym przesłaniem "to fall is not to lose etc."

numer Be My Godzilla zaczyna stronę B, która na początku wydawała mi się trochę gorsza niż A, ale powoli dorownooje; rzeczony numer ma fenomenalny atak, który chyba nieco słabnie as the zwrotka progresses, wydaje mi się, czy Ślimak rzeczywiści spuchł, (jeśli nawet, to tylko podkreśla, że mamy do czynienia z prawdziwie żywą materią) w każdym razie - tak jak nie jestem generalnie fanem Titusa jako wokalisty, to muszę przyznać, że ten numer wykrzyczał niewiarygodnie - no ale żeby się nie znudziło, mamy w refrenie (a potem też w outrze) znowu zmianę tempa i na dodatek kolejną solówkę o znamionach autoironii, jak fajnie! [pytanie do znawców AD - kto śpiewa ten refren? Ślimak?]

teraz się narażę "prawdziwym fanom AD" - bo jeśli jeszcze nie zgadliźcie, ja jestem fanem tylko tej płyty - o ile numer tytułowy wydaje mi się o niebo lepszym, ciekawszym i bardziej zróżnicowanym podejściem do fajnego, ale jak dla mnie trochę przereklamowanego Yonasha, o tyle następna w kolejce Dementia Blvd na głowę bije nudnawe United Suicide Legion, choć na pozór jest oparta na podobnych patentach. Co za numer! Riff, jak czytałem, Popkorna, ale wszystko zaczyna się poważnie kręcić gdy wchodzi głos Litzy w refrenie i WTEDY, za drugim razem, w jakichś dalekich mistycznych rejestrach z drugiego planu atakuje, jak mniemam, znowu Popkorn slide'm, najpierw dając "drugi głos" do "echo of a gunshot", a potem zostając sam z tą partią na lodzie, czy czymkolwiek zostało na świecie, bo ta niedługa partia jest dla mnie niesamowitym wytchnieniem w niełatwym wieku lat czterdziestu, jedną z niewielu solówek, na które ciągle mogę liczyć. Przepiękna rzecz! A jakby tego jeszcze było mało, po drugim refrenie, owym Popkornie i chwili masywnego łojenia, wchodzi jeszcze jedna świetna zagrywka, niespodziewany opad chyba na jakimś wysublimowanym półtonie... Gdyby nie nieco przydługa końcówka, Demetia Blvd byłaby dla mnie niezaprzeczalnie best numerem na płycie, a tak musi dzielić wpływy z tytułowym i More Life, w których jest po prostu jeszcze więcej przepysznych różnorodności na metr nutowy

a może też i z następnym? Blind Leadin' the Blind jest pierwszym z dwóch idących po sobie numerów, które pracują na wokalnym poletku Litzy - Blind jest dla mnie lepszym z tych dwóch, chyba najdziwniejszy numer na tej dziwnej płycie, wlaśnie ze względu na dziwne partie wokalne, o ile w podkładzie jest po prostu przykładna młócka prowadzona przez świetne ósemki na hi-hacie (w wersji demo ich jeszcze brakuje i cały numer nie ma sensu) z obowiązkowym zatrzymaniem, o tyle w partiach wokalnych jest bardzo niesztampowo (coś tam jest też od tyłu, zdaje się), od tradycyjnej melodii, przez szepty i dokrzykiwania, po znane z tytułowego numeru opadające glissando w tle. Mocna rzecz,choć nie przemawia za pierwszym razem.

Tu w sumie płyta by się mogla dla mnie kończyć. Finałowy Gain On Shit, choć niby przyrządzony według tego samego przepisu co reszta i nawet zagrany z jeszcze większą mocą, wydaje mi się trochę mniej kosmiczny, za to zbyt dosłowny. A może jeszcze muszę się osłuchać. Na razie bez problemu wchodzi mi tylko refren i latające w powietrzu solówki, które nagle porywają na chwilę tę masywną budowlę z (jak rozumiem za bardzo przytłoczonej telewizorami) ziemi i przenoszą ją bliżej yyy jakichś wyrzutni rakietowych ;)

Wgryzałem się w ten album jako w brakujące ogniwo między brzmieniami pierwszego i drugiego Tymoteusza, Drogi i Las Machinas, nie spodziewałem się że zostanie ze mną na dłużej, a jednak. Jak słyszałem, jest to bardziej niż inne w Acid album Litzy, no to gratulacje.

PS. Prywata: w niniejszym "teledysku" Sndrps, pod koniec wykonawca śpiewa kawałek jednego utworu z Hajprufa, uu żarcik

phpBB [video]

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony śr, 20 stycznia 2016 13:00:15 przez Gero, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 12:45:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wow! Szczerze mówiąc liczyłem na jakąś apologię tej płyty, ale nie spodziewałem się, że pójdzie aż taki cios! :brawa: Dzięki! :D :D

Czy ktoś spróbuje teraz bronic Infernala? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2016 14:24:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Gero! Czad!


Nie słuchałem dawno Acid, bo mi ten zespół się bardzo zestarzał. A ostatnie płyty swoją wątpliwą jakością przykryły lata sławy. Infernal kiedyś total, potem jednak okazało się, że nie do końca to takie oryginalne, jak mi się wydawało. Muszę wrócić i sprawdzić, czy nadal trzepie.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2016 09:41:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Gero pisze, ja czytam a jakbym słyszał tę muzykę :brawa:

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 765 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group