Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:58:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 31 stycznia 2016 12:49:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 stycznia 2016 17:47:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Do dziś mnie kark boli :wink:
Bardzo liczyłem na dobre nagranie. Dzięki!!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 stycznia 2016 21:37:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Krótko.
Rimbaud przekonuje mnie w pełni jako "widowisko artystyczne" grane live, z tą krwistą czerwienią i dymem na scenie. Dużo się działo do patrzenia. Uwielbiam ten beat w Potopie i bębny Jacaszka - niezły trans. Jak zgasło światło, poczułam się jak dziecko pierwszy raz w kinie, że zaraz COŚ się wydarzy. Trzy pełne postacie.
Tekstowo chyba najtrudniejszy był dla mnie MOR, ale znalazłam swój prywatny klucz do tej płyty. Przy Rimbaud tak nie mam, nie mam klucza i nawet nie wiem, w których rejonach go szukać, co autentycznie powoduje u mnie poczucie straty, że nie mam dostępu do tej płyty (normalnie jak w Przed prawem Kafki). Ale może podświadomie mam, bo:
niech rekomendacją będzie koszmar senny (mam takowe arcyrzadko) nad ranem po koncercie: wybuchła wojna.

Dziękuję za spotkanie z forumowiczami, to zawsze mnie cieszy, a nawet coraz bardziej :) Oby do następnego!

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 lutego 2016 22:42:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Rimbaud wpadł w oko Erkejowi

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2016 15:49:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Kolejne zdjęcia
http://fotojustisza.blogspot.com/2016/02/rimbaud-jacaszek-budzynski-trzaska.html


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 lutego 2016 22:34:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
...koncert Rimbaud rządzi się swoimi prawami - trochę jak sztuka teatralna, trochę jak koncert muzyki klasycznej - żadnych tam braw pomiędzy, dzieło to całość bardzo ważnym początkiem tego dzieła jest początek ( Potop ). Myślałem o tym kiedy była 20.10 (koncert na 20) a czekałem na Poznań Główny na moją siostrę, która jechała z daleka. Każden jeden taksiarz ' Panie coś Pan, do Zamku będziesz taksówką? '

W końcu dojechała, chłop jak na filmach ruszył na pełnej. Wysadził pod Zamkiem, w szatni zmarnowane sekundy, przed drzwiami jedna z Pani organizatorek powitała nas uśmiechem i że to na nas czekają ( jest jakie kwardrans po). Jak na złość popsuł się ten sprawdzacz do kodów QR. Wbiegliśmy, zaczęli.

Jak dobrze, że się nie spóźniliśmy na POTOP ! rozkręcał się - a jak - powoli, ale jak Jacaszek - z przeproszeniem - dopierdolił basem, to pierwszy rząd się cofnął do tyłu. Drugi koncert z rzędu na którym siedziałem. I tym razem nawet dobrze mi to robiło. Czułem jak po krześle rezonują fale. Dźwiękowo lepiej niż we Wro. Totalny całociałowy wpierdol, poza tym podobne refleksje - kapitalnie robi to, że fragmenty z płyty które są po francusku na koncercie są po francusku i po polsku. Krótko mówiąc, Budzy daje jakiś sygnał, skojarzenie a całe trio maluje w głowie do tego obraz. Coś niesamowitego.


JESTEŚCIE FAŁSZYWYMI MURZYNAMIIIIIIiiiIIIIIiiii I!!!!

Że gości miałem to latałem w te i w wte tak też się nie przywitałem i nie pożegnałem ze wszystkimi z miejsca przepraszam witam żegnam i pozdrawiam :) !


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 lutego 2016 09:29:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Piątkowy koncert był moim pierwszym zetknięciem z projektem, płytą i muzyką,dlatego nie będę walić nazwami.

Piękne widowisko. Światła, muzyka tworzyły swoisty spektakl. Nawet nie chciało mi się patrzeć na muzyków, gdyż nad nimi unosiła się piękna chmura.
Jak to ogólnie opisać? słyszałam mieszankę mieszankę: Przed Prawem, Ultima Thule i Nino Łeno.

A teraz druga strona:
W trakcie koncertu pomyślałam sobie: " super,znowu płyta której nie będę słuchać bo po prostu nie wydaje mi się by nadawała się do puszczanie od tak. A ja nie mam czasu by siąść w fotelu (którego nie mam) i poświęcić czas tylko słuchaniu".

Przeczytałam, że będzie elektronika jakaś.. Ucieszyłam się. Nie wiem co sobie wyobrażałam. Bonobo? kilka godzin wcześniej słuchałam sobie w samolocie the Dumplings..
No za mało mi było skocznego bitu.

Ale jakbym mogła to na drugi koncert chętnie pójdę

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 lutego 2016 15:26:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Koncert niesamowity. Każdy kawałek się obronił a nawet wyniósł poza dotychczasową percepcję płyty. Jak zaczęli Potopem, to pomyślałem, że skoro tak mocno zaczęli, to co może być dalej mocniejszego? A było.
Tam odbywały się jakieś egzorcyzmy muzyczne.
Coś wspaniałego. :brawa:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 lutego 2016 19:25:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Napisałem! :)

http://wmigthegig.com/2016/02/06/zamkow ... i-kolacze/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group