Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:17:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 08 lutego 2016 21:24:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
1. Ukamienowanie
2. Cudzy grzech
3. Puste okno
4. Taniec duchów
5. Tam gdzie kończy się kraj
6. Ostatnia chwila
7. Toń
8. Duszo wróć
9. Cud
10. Urkoloseum


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2016 15:45:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
1. Cudzy grzech
2. Toń
3. Puste okno
4. Duszo wróć

5. Ostatnia chwila
6. Ukamienowanie

7. Cud
8. Urkoloseum
9. Taniec duchów

10. Tam gdzie kończy się cry

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2016 16:39:37 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
O dziwo poszło nawet łatwo :) Największy problem miałem z ustaleniem kolejności utworów z dwóch pierwszych miejsc.

1. Cud
2. Puste oknooo
3. Ukamienowanie
4. Urkoloseum
5. Taniec duchów
6. Cudzy grzech
7. Ostatnia chwila
8. Duszo wróć
9. Tonji
10. Tam gdzie kończy się.. mój top ten :)

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2016 22:37:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
1. Duszo wróć
2. Ukamienowanie
3. Toń
4. Cudzy grzech
5. Cud
6. Urkoloseum
7. Puste okno
8. Tam gdzie kończy się kraj
9. Ostatnia chwila
10. Taniec duchów

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2016 22:42:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Pietruszka pisze:
1. Duszo wróć


:brawa: :aniolek: :bukiet:


Mój topten fkrutce

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 09:09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 17:38:05
Posty: 541
1. Ostatnia Chwila - "Widowisko dla świata, ludzi i aniołów"
2. Ukamienowanie - ostatnie 60 sekund przypomina o czasach Ultima Thule
3. Puste Okno - dawno nie słyszałem utworu o tak doskonałej dynamice i narastającym napięciu, które na koniec eksploduje.

4. Urkoloseum - waltornia stawia kropkę nad i
5. Cud - progresywnie
6. Toń - Umpa, umpa !
7. Taniec Duchów - Średnie tempa są w cenie
8. Cudzy Grzech - Frejk!

9. Duszo Wróć - Nie przepadam za tym kawałkiem

10. Tam gdzie kończy się kraj...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 10:19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
1. Puste Okno
2. Cudzy grzech
3. Urkoloseum
4. Cud
5. Toń
6. Ostatnia Chwila
7. Ukamienowanie
8. Duszo Wróć
9. Taniec Duchów
10. Tam gdzie kończy się kraj


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 17:23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
U mnie wygląda to tak (w stosunku do wcześniejszego podejścia do tego zagadnienia zmiany minimalne, mimo że stosunkowo często miałem z płytą do czynienia, więc porządek już utrwalony):

1. Urkoloseum
2. Puste okno
3. Cudzy grzech
4. Duszo wróć
5. Toń
6. Taniec duchów
7. Ukamienowanie
8. Cud
9. Ostatnia chwila
10. Tam gdzie kończy się kraj

(o, widzę, że podium jak u Artyphata, tylko w innej kolejności)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 lutego 2016 08:46:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Trochę trudna sprawa, bo płytę uznaję za dosyć równą, ale wczoraj naprawdę niespodziewanie okazało się, że mam nowy numer 1... trochę jestem po prostu zszokowany, jak mocno tekstowo dotyka mnie ten kawałek... i to dopiero po tylu miesiącach słuchania... mam wrażenie, czuję to podskórnie, że to właśnie taka płyta jest, którą można odkryć dopiero po miesiącach słuchania (a może po latach? - tego jeszcze tak naprawdę nie wiem...)
Ale pomimo tego przystępuję wpisania mojego top 10:

1. Ukamienowanie
2. Ostatnia chwila
3. Urkoloseum
4. Puste okno
5. Toń
6. Cud
7. Duszo wróć
8. Cudzy grzech
9. Taniec duchów
10. Tam gdzie kończy się kraj

Ale muszę zaznaczyć, że nie uważam np. kawałka Taniec duchów za jakiś dużo słabszy niż Toń, po prostu aktualnie bardziej leży... ale jeszcze z tydzień temu Ukamienowanie było tak około 7-mego. 8-mego miejsca... dużo w tej płycie do odkrycia jest...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 lutego 2016 09:15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Płyta, która przyniosła ze sobą tyle emocji, szkoda że też dużo tych niedobrych... Płyta, która czasami mnie przytłacza, właśnie to ona przypomina mi ten "przeraźliwy monolit" którym Brylu określił Triodante.
Płyta bardzo równa i ciężko jest poddać ją klasyfikacji. Czasami zdarza mi się, że przelatuje gdzieś obok, a ja nie zauważam zmian utworów.
W każdym razie wychodzi na to, że jest to zapis chwili, no może trzy ostatnie utwory raczej mają tam pewne swoje miejsca, chociaż...?

1. Duszo wróć
2. Ukamienowanie
3. Puste okno
4. Taniec duchów
5. Ostatnia chwila
6. Urkoloseum
7. Cud
8. Toń
9. Cudzy grzech
10. Tam gdzie konczy się kraj

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 lutego 2016 09:15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
U mnie też Ukamienowanie było number one jakiś czas, jak i Duszo wróć. Właściwie top ten zmienia się z tygodnia na tydzień, możnaby robić prywatne cotygodniowe notowania, bo nic nie jest na stałe. Tej płyty nie można słuchać nonstop, czasem muszę ją wyłączyć bo serio przytłacza, przywykłam już że to co robi Tom jest nieraz trudne do zniesienia, a tu jeszcze te wstrząsające gitary. Pierwsze wrażenie było obłędne, teraz mam odczucia ambiwalentne, ale tego co napisał Maq zrozumieć nie potrafię. Jak to tylko Cud i więcej nic? Przypuszczam że to ordynarna prowokacja, ale najlepiej podsumował to Pietruszka, za co niniejszym dziękuję.


Ostatnio zmieniony pt, 12 lutego 2016 10:14:58 przez anastazja, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 lutego 2016 10:13:25 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Dla mnie Toń jest może i faktycznie stylistycznie bardzo homogeniczna (oprócz Tam gdzie... rzecz jasna), ale już "jakościowo" nie jest wcale taka równa. Między podium a ostatnimi miejscami jest może nie przepaść, ale jednak trochę je dzieli. Jeszcze Urkoloseum jest blisko, ale im dalej tym dalej ;)
Ukamienowanie mnie również tak jak Smoka najbardziej wewnętrznie porusza, z tym że ja mam tak od początku. Tekst genialnie tu współgra z muzyką, czy dokładniej mówiąc - muzyka genialnie podkreśla treść, pod tym względem to numer jeden na płycie. I akurat w tym aspekcie Puste okno wypada blado, a wręcz tekstowo trąci banałem, co gorsza wokalnie - co już zostało tu powiedziane - jest nieznośnie manierycznie, ale jest przy tym tak bezbłędnie porywające i czadowe, że musiałem dać je oczko wyżej. Już dawno mi się powinien znudzić ten kawałek, ale wciąż jak go słucham, to włączam z dwa razy replay :)
Dziwi mnie dość niska pozycja Cudu w Waszych toptenach. Ten utwór jest mocarny, przy tym (obok Ukamienowania) najciekawszy muzycznie, zdecydowanie najlepsze partie perkusji i basu na płycie, gitary zresztą chyba też. I jeszcze na koniec świetne zwieńczenie na Solinie, przyprawiające o ciary, jedna z najlepszych "krańcówek" Armii ever!
Taniec duchów zaskakująco wylądował u mnie na dość dobrym piątym miejscu, i w sumie od początku jest dla mnie takim średniakiem na tej płycie - muzycznie chwytliwy, ale bez ekstazy. Okazało się jednak, że w sumie zawsze lubiłem ten numer ;)
Cudzy grzech początkowo wydawał mi się świetny, w końcu się przejadł. Ostatnia chwila to znowuż największy awans u mnie, na początku najgorszy utwór na płycie, potem stopniowo zyskiwał. Końcówka świetna!
Duszo wróć - z kolei największy spadek. Przestałem lubić ten utwór, jak słucham "Toni" to go omijam. No a z tytułowym kawałkiem od początku mam problem - jakiś jest "dziwny". Nie to żebym nie lubił, ale i na dobre polubić nie jestem w stanie. Gdzieś trafia obok. A już najdziwniejsze jest to że mi się niezmiennie momentami kojarzy z utworem... "Dziki" z płyty "Samo Voo Voo". Czy jakiś podobny fragment linii melodycznej czy co, nie wiem - w każdym razie to najsilniejsze odczucie jakie mam w związku z utworem "Toń" :)
Tam gdzie kończy się kraj wylądował na końcu, ale w zasadzie trzy ostatnie kawałki (8-10) to ostatnie równe miejsce i kolejność mogłaby być dowolna.
Tyle w kwestii uzupełnienia do mojego toptena.

Bardziej obiektywnie analizując dotychczasowe głosy można by rzeczywiście pokusić się o stwierdzenie, że płyta jest równa, bo rozrzut jest szokująco ogromny. Demokratyczny wybór mnie jednak nie przekona - ja zostaję przy tym co napisałem na samym początku :)

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 lutego 2016 22:16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
A ja robię zmiany, bo jednak mam problemy z kolejnością.
Tylko Cud jest u mnie wyraźnie na pierwszym miejscu, od samego początku zresztą.
A potem to już mam kłopoty, czasem w ogóle reszta do mnie nie przemawia, czasem jednak coś się wybija. Ostatnie odkrycie to Ostatnia chwila - kawałek wcześniej przeze mnie nie zauważany, a teraz dochodzę do wniosku, że jeden z najlepszych tu.
Początkowo na drugim miejscu miałam Tam gdzie kończy się kraj - bo się wyraźnie wyróżnia i w dodatku fajna psychodelia, co z zasady jest mi bliższe niż ciężkie łojenie. Ale po kolejnych odsłuchach jakoś zbladło mi trochę.
Urkoloseum przekonuje fragmentami.
Puste okno natomiast trafia do mnie tekstem, bo jest w dużej mierze o mnie.
I tyle, na tym się moja lista kończy.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 lutego 2016 23:49:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Otomo - dzięki! Z wieloma kwestiami, które poruszyłeś się zgadzam.

A żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, spróbuję w ciągu najbliższych dni napisać o Toni więcej, bo prowokować nikogo nie miałem zamiaru :)

Moja 'lista' nie jest jednak przerysowana, czy uproszczona. Uważam w tej chwili, że Toń to jedyna płyta Armii, która nie gra w tej samej lidze co reszta dyskografii, choć szczerze mam nadzieję, że jeszcze zmienię zdanie.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 lutego 2016 23:58:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group