Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:39:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 17:03:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kajo pisze:
Napisałem ze jesli nie da sie jej zrobic inaczej a dalej mają ginąć ludzie to ta obwodnica powinna powstac bez względu na wszystko


A ja na pierwszej stronie tego wątku już o tym pisałem.
panek pisze:
Znowu w świat poszła informacja, że istnieją dwie wizje, dwa dobra i któreś trzeba wybrać. A w tym przypadku gówno prawda - nikt rozsądny, nawet ze strony zielonych nie protestowałby, gdyby Via Baltica na części augustowskiej przeprowadzić kilka kilometrów dalej, w miejscu dużo mniej cennym dla przyrody i o dużo łatwiejszych warunkach do budowy.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 maja 2008 17:59:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Swoją drogą, akurat w kwestii przebiegu Via Baltica trwają konsultacje społeczne. ( http://viabaltica.scottwilson.pl) Jeśli ktoś chce, może przez internet zagłosować za którymś z wariantów. ( http://www.viabaltica.scottwilson.pl/in ... kieta.html). (W zasadzie dotyczy to mieszkańców powiatów w pasie Suwałki-Ełk-Sokółka-Białystok-Kolno-Ostrołęka-Zambrów-Pułtusk-Wołomin.) Spośród kilkudziesięciu, przeszły trzy i pół. Z punktu widzenia ochrony przyrody najlepsze wydają się 42 i 43. Są one też lepsze z punktu widzenia logistyki, bo o ile w Polsce uparto się, aby tirami jadącymi z Helsinek do Berlina obdarować Białystok, o tyle ogólnoeuropejski punkt widzenia dużo sensowniej widzi skrócenie tej trasy i przebieg prosto przez Ełk i Łomżę, bez robienia zawijasów do Białegostoku. Tak czy inaczej, tiry ominą Augustów (ostatecznie tiry raczej jadą od granicy do granicy, a nie od Suwałk do Białegostoku). W wariancie rządowym (przez Białystok) w mniejszej odległości, w wariantach przez Łomżę - w większej.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 maja 2008 05:53:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kajo pisze:
powoduje u mnie wzrost ciśnienia

u mnie natomiast powoduje wzrost ciśnienia, kiedy czytam takie rzeczy, jak te Twoje żaby z poprzedniej strony (przepraszam, że dopiero teraz, umknął mi ten wątek w zeszłym roku).

Nie rozumiem przeciwstawiania dobra czlowieka i dobra przyrody. Zawsze wydawało mi się, że przyroda jest człowiekowi potrzebna i dbanie o nią leży w jego interesie. Potrzebna zarówno w sensie biologicznym, jak i w sensie potrzeb wyższych.

(dlatego uważam przykład panka z Wawelem za trafiony, bo choć historia i dziedzictwo narodowe a przyroda to zupełnie inne sprawy, to jednak obie plasują się po tej samej stronie medalu: są wartościami niekoniecznymi z punktu widzenia interesów człowieka tu i teraz, ale podnoszą jego egzystencję o stopień wyżej, niż gdyby zajmował się tylko budowaniem obwodnic i osiedli)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 marca 2009 00:10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
http://www.mos.gov.pl/2aktualnosci/info ... 25_1.shtml
Cytat:
24 marca br., wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę obwodnicy Augustowa przygotowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad został złożony do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. W oparciu o wyniki ekspertyzy firmy DHV we wniosku zarekomendowano wariant III przebiegający w pobliżu miejscowości Raczki. Ekspertyzę przygotowano zgodnie z kryteriami ustalonymi podczas obrad "Okrągłego Stołu" dla obwodnicy Augustowa z początku 2008 roku. Za wskazaniem wariantu przebiegu obwodnicy przez miejscowość Raczki przesądził brak kolizji z chronioną prawem europejskim część doliny Rospudy. Wariant ten w analizie wielokryterialnej okazał się wariantem optymalnym dla ludzi i najmniej uciążliwym dla środowiska naturalnego.

Podczas wczorajszej 24 marca br. konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów prof. Nowicki wyraził swoje zadowolenie z ochrony ekosystemu doliny. - Cieszę się - powiedział minister - że ten długi i symboliczny dla Polski i Unii Europejskiej projekt i konflikt znajdują taki finał. Dodał także, że zaproponowana trasa przez Raczki jest tańsza niż pozostałe dwa warianty - budowa tunelu i wariantu "Chodorki" - i nieznacznie, bo jedynie o dwa kilometry dłuższa niż trasa, która miała przebiegać przez dolinę. Minister zaznaczył, że prace uzgodnieniowe z RDOŚ będą przeprowadzone szybko i dzięki temu być może w 2010 roku rozpoczną się prace nad budową obwodnicy Augustowa.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 marca 2009 07:27:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
No cóż... szkoda mi teraz cichych Raczek... spaliśmy tam, tuż pod miastem podczas spływu Rospudą. Wieelka płaska łąka między domami przedmieścia a mostem kolejowym... pamiętam ten obrazek.
No ale idealnego wyjścia nie ma. GDZIEŚ ta droga musiała w końcu przeciąć Rospudę.
Ciekawe co teraz z tym wariantem. Założę się, że w Raczkach już powstaje komitet protestacyjny... :roll:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 marca 2009 09:06:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
arasek pisze:
Założę się, że w Raczkach już powstaje komitet protestacyjny

Powstaje.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 października 2009 11:51:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Nie tylko o lasach:

http://www.przekroj.pl/cywilizacja_nauk ... ,1081.html

Dosyć poruszające, mało wiedziałem o toksyczności tych technologii.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 października 2009 17:05:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Cytat:
Dosyć poruszające, mało wiedziałem o toksyczności tych technologii.

Za tydzień znowu pokażę studentom na zajęciach taką kopalnię (peruwiańska Amazonia):
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 grudnia 2012 10:42:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
panek pisze:
być może w 2010 roku rozpoczną się prace nad budową obwodnicy Augustowa

Najnowsza wersja - skończą do września 2014.

http://bagna.pl/CMS/index.php?option=co ... cle&id=823

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 stycznia 2015 19:57:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Cytat:
Najnowsza wersja - skończą do września 2014

Skończyli miesiąc temu. Jak widać, nierealny wariant przebiegu trasy wg drogowców okazał się realny.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2016 22:40:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A jakie stanowisko zajmujesz panku ws. Puszczy Augustowskiej? Robić te wycinki sanitarne ze względu na jakiegoś tam kornika czy nie robić?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2016 23:36:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Temat na dłuższą wypowiedź. Na szybko mogę dać taki mój tekst sprzed paru lat.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 14:14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4374
Skąd: z lasu
arasek pisze:
A jakie stanowisko zajmujesz panku ws. Puszczy Augustowskiej? Robić te wycinki sanitarne ze względu na jakiegoś tam kornika czy nie robić?


Odnośnie puszczy Augustowskiej. W sumie powinni zrobić wycinkę chorych drzew ze względu na kornika. Drzewa jak ludzie chorują i umierają. Na miejsce wyciętych posadzić nowe. Trzeba coś z tym zrobić, bo niestety puszcza może zginać i co na to powiedzą pseudoekolodzy będą swoje ględzić w tv i na portalach społecznościowych . Podobnie jak ja myślą : mój ojciec i starszy brat,którzy są leśnikami. Wszak nie poszedłem w ślady rodzinne, ale lubię las i przyrodę. Brat i tata się znają na swoim fachu.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Ostatnio zmieniony pt, 12 lutego 2016 11:44:26 przez Muzzy'84, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 18:27:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Muzzy'84 pisze:
Podobnie jak ja myślą : mój ojciec i starszy brat,którzy są leśnikami

..ooooooo..ekstra! Fajne zajęcie.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 19:28:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dziękuję za link, panku. Bardzo ciekawe.
To podejście w kontekście szerszego wycinka czasu ma swoją wagę. Choć nie zawsze - właśnie z człowieczego punku widzenia - ma sens. Można przecież to jeszcze rozszerzyć (np: nie martwmy się że złoża węgla się wyczerpują, za jakieś 430 milionów lat po kolejnym karbonie pojawią się kolejne) i dalej zgodnie z zasadą kopernikańską. Ale wiadomo, że gdyby kornik miał zeżreć całą puszczę, to emocjonalnie tu i teraz jest nam szkoda.
A można kompromisowo? Np: rezerwaty zostawiać samym sobie, a resztę ciąć i robala zwalczać?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group