Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:52:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 16:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Ciekawe jaki by był tribute to Armia. I kto by coś tam nagrał? (oprócz Soundropsów :wink: )

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 16:20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
Moim zdaniem to byłby to bardzo ciekawy pomysł. Ale w sumie nikt chyba nie gra tak jak Armia. Jak rozwiązanoby problem waltornii?

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 16:23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
W sumie Tribute chyba nie polega na powielaniu, a twórczym wykonaniu, więc waltornia nie byłaby konieczna.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 16:26:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Woyteck pisze:
Jak rozwiązanoby problem waltornii?

Pierwszy z brzegu przykład "Pieśni przygodnej" w wykonaniu Soundropsów pozwala sądzić, że to żaden problem :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 16:37:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
No w sumie racja... Ale pozostaje jeszcze pytanie: kto by tam zagrał? Bo w sumie zespołów takich jak Armia próżno szukać na naszym rynku muzycznym... No chyba, że utwory zrobione by były w zupełnie nowych wersjach, pokazując ich ukryte walory, w wykonaniu niekoniecznie punkowych (tudzież hardcore' owych) kapel (no chociażby w sposób taki jak to robią soundropsi, tak jak mówi Bogus). Moim zdaniem mogłoby to być naprawdę bardzo interesujące...

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 17:09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Woyteck pisze:
Bo w sumie zespołów takich jak Armia próżno szukać na naszym rynku muzycznym...


co do tributów to zasadniczo są dwie szkoły:
- gramy tak jak w oryginale - najczęściej słabe, bo po co się powtarzać (no czasami ma to urok chociażby ze względu na inny wokal)
- przerabiamy po swojemu, czyli nieważne jak to brzmiało w oryginale, będzie tak jak my - zasadniczo ciekawe bo przynajmniej inne, czasami wspaniałe

co do Armii to oczywiście fajnie byłoby posłuchać jakiegoś alternatywnego podejścia do wybranych utworów. Choć przeczuwam, że skończyłoby się raczej na czysto punkowym odegraniu utworów z pierwszych dwóch płyt.

fajnie do kowerowania podchodzili swego czasu Acidzi. Metallicowe Seek & Destroy zagrane unplugged (tak hiszpańsko nawet) + wokal Bartosiewicz to było coś. Marylin Manson też ma fajne kowery choć trochę już je rżnie na jedno kopyto.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 19:23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
marecki pisze:
Choć przeczuwam, że skończyłoby się raczej na czysto punkowym odegraniu utworów z pierwszych dwóch płyt.

Możliwe... Kiedyś, jeszcze z Żółtymi Słonikami graliśmy na kilku koncertach "To, czego nigdy nie widziałem". Teraz pewnie zagralibyśmy coś z AntiArmii.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 19:26:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
buuu, zjadło mój post tibutowy uzupełniony ładnie przez Crazy'ego

Moim ulubionym tribiutem jest POLSKA produkcja "Tribute to Eric Clapton" z 1995 roku.
Cover przerastający oryginał - bez wahania! 12 utworów, część tylko instrumentalna, różni wykonawcy, którzy bardzo przyłożyli się do swojego zadania. Bardzo podoba mi się otwieająca bezwokalowa Layla - bardzo klasyczna i niezaskakująca, a mimo to jakas taka... głęboka. Normalnie to już nie mogę słuchać tego utworu, a tu - owszem! Potem NIESAMOWITA Edyta Bartosiewicz w "Wonderful Tonight" - po prostu definicja dobrze zaspiewanej dobrej piosenki (typu "pościelów", owszem, ale i tak ****** ;-) ) Jako dodatek Kayah w chórkach. Następnie po polsku "Wielka słabość" i Martyna Jakubowicz - moja ulubiona polska wokalistka w bardzo fajnym utworze. W muzycy - ha! Waglewski, Pospieszalski, Żyżelewicz, Gralak. No! Nie może być źle!. A potem - jakby Lady Pank? ;) Prawie, - Borysewicz, rozpoznawalny od pierwszych dźwięków. Dla mnie najsłabszy punkt tej płyty, ale to wcale nie oznacza, że zły... Następnie "Crossroads" z bardzo swoistym wokalem Maćka Sobczaka - mi się podoba! Do tego Waglewski na gitarze - mniam. I jeszcze kolejny człowiek z TAAAAAKIM głosem, czyli Sojka w "Tears in Heaven". Półmetek minięty. "To nic złego" - Waglewski na wokalu - trzeba to lubić! :lol: I następne bezwokalowe kawałki - "Ain't That Loving You" i "Wrapping Paper" z Waglewskim i Kozakiewiczem. Maciej Sobczak znowu śpiewa na "After Midnight*", co mi pięknie przechodzi w "Blues 4 rano" z Martną Jakubowicz ponownie (i ten BAS!!!!!!! oooch, czuć w kręgosłupie). Jeszcze tylko "Travelling East"

Bardzo, bardzo serdecznie polecam tę płytę. Ogólnie wszyscy muzycy zaangażowani w projekt to: Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Karolak, Marcin Pospieszalski, Radosław Maciński, Edyta Bartosiewicz, Marcin Żabiełowicz, Maciej Gładysz, Radosław Zagajewski, Krzysztof Poliński, Kajah, David Salvedo Valle, Martyna Jakubowicz, Wojciech Waglewski, Jan Pospieszalski, Piotr Żyżelewicz, Józef Gralak, Jan Borysewicz, Wojciech Pilichowski, Jakub Jabłoński, Maciek Sobczak, Stanisław Sojka, Rob Anderson, Sławomir Wierzcholski, Justyna Steczkowska, Magda Steczkowska.
Jeśli kogoś zachęcilismy - to fajnie :D

No i wspomniałam poprzednio jeszcze o bardzo specyficznym hołdzie, wymagającym w gruncie rzeczy specjalnego postu (o ile ktoś watku nie założy) - "List do R". Jedno z moich ukochanych wydawnictw, choć wiem, że wielu osobom się bardzo nei podoba... Heh. Ale i tak u mnie na pewno w pierwszej trójce "tribute to..."


*Morello! :) Tu chórki są jak żywcem wyjęte z The Commitmens! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 19:34:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
marecki pisze:
Marylin Manson też ma fajne kowery choć trochę już je rżnie na jedno kopyto.
ooch - mam słabość do tego pana...
Z jego coverów - przede wszystkim "I Put A Spell on You" - no po prostu MOC - jak macie możliwość, posłuchajcie sobie tego, w samotności, kiedy ciemno i nie wiadomo, co będzie...
Ale to off top chyba... :roll: ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 20:29:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
marecki pisze:
fajnie do kowerowania podchodzili swego czasu Acidzi


Też tak sądzę. Ich wersje "Smoke on the water" czy "Another brick in the wall" są po prostu powalające. Bije od nich niesamowita energia i pokazują, że kawałki zespołów, które w sumie wcale nie grały ciężko można zagrać ciężko i z energią. Bo ja osobiście nie przepadam za zespołami typu Deep Purple...


elsea pisze:
marecki napisał:
Marylin Manson też ma fajne kowery choć trochę już je rżnie na jedno kopyto.
ooch - mam słabość do tego pana...


A ja właśnie nie znoszę tego pana... Raz, że za dużo elektroniki i kiczu jak dla mnie dwa, że ogólnie nie znoszę zespołów, które manifestują swój satanizm.....

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 21:00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Elsea - :brawa: !

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 21:18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Witek! :soczek:

Ha, może jednak nie mówmy o Mansonie, bo się zaśmieci wątek ;) (wiem, sama zaczęłam).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 21:27:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
elsea pisze:
Ha, może jednak nie mówmy o Mansonie
....i tu sie zgodzę !!! cienki bolek !!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 21:32:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
elsea pisze:
ooch - mam słabość do tego pana...


elsea pisze:
- no po prostu MOC

....już nie wiem czy mam sie smiac :D czy płakać.... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 21:42:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
elrond pisze:
....już nie wiem czy mam sie smiac czy płakać....

hmmm, wyrywać z kontekstu jest dość łatwo, elrondzie...

A ten, kto słyszał "I Put A Spell On You" i tak będzie wiedział, o co mi chodzi...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group