Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:28:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2016 18:48:10 

Rejestracja:
pn, 13 lutego 2012 15:02:26
Posty: 57
wokr pisze:
MAQ pisze:
dograna w studiu druga gitara

To jest tam dograna gitara? :shock:

Szczerze mówiąc, mój stosunek do koncertówek jest raczej chłodny, może nawet zimny. Szczególnie, że Armia produkuje ich na kilogramy i nie wszystkie były zdatne do słuchania. Szczególnie ten koncert z Trójki. Choć np. SSS bardzo lubię.
No a tu miałem właściwie nie kupować, żeby nie psuć sobie obrazu Armii, aż tu nagle recenzja w Teraz Rocku (tak wiem oni się nie znają) bardzo zachęcająca i wywiad z Tomkiem też. I już prawie prawie kupuję, a tu nagle te dogrywane gitary. To pewne?


Druga gitara nie musi być dogrywana. Głowy nie daję, ale wydaje mi się, że są różne takie zabawki sceniczne dla gitarzystów, które wpina się w jedno z rozgałęzień i one sobie odwracają fazę dźwięku powodując, że jedna łapa brzmi jak dwie ;) Dla gitarzysty w zespole metalowym lub okolice, który nie ma obok kolegi dublującego rytmiczne partie bardzo przydatne narzędzie.
Zresztą i ta, i wszystkie wcześniejsze koncertówki Armii brzmią bardzo autentycznie. Najczęściej się grzebie chyba jednak przy wokalach, bo i o braki w nich najłatwiej; a do tego są najbardziej słyszalne. Porównajcie sobie np. wydawnictwa sygnowane przez EagleRock i amatorskie bądź półprofesjonalne (np. do telewizji) rejestracje koncertów zachodnich wykonawców. Tam to jest wymuskane. A w Armii wszystko słychać - każdy źle złapany oddech i łamiący się głos. Ja to szanuję. Drażni mnie, jeśli ktoś próbuje mi wciskać 100x obrabiany materiał w studiu jako live.
Także ja byłbym bardzo zaskoczony, gdyby na tej koncertówce były jakieś dogrywki. Ale cóż... niech nasze wątpliwości rozwieją sami autorzy dzieła, skoro jest ich z powrotem coraz więcej tutaj :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2016 19:53:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
No ale Frantz napisał przecież wyraźnie :)
A loopów nie używa na żywca z tego co wiem.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2016 11:46:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Na płycie są co najmniej dwie gitary, więc nic dziwnego, że na koncercie też zespół zrobił coś, żeby brzmienie było pełne. Wiele zespołów tak robi i wcale nie oznacza to fałszerstwa czy ściemy. Jeśli wszyscy muzycy grali na żywo, a zostało dodane coś, co już w trakcie koncertu było słyszalne, to nie widzę powodu do afery.

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2016 14:08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Nie do wiary :) :)

To zdanie:

cianu pisze:
Na płycie są co najmniej dwie gitary, więc nic dziwnego, że na koncercie też zespół zrobił coś, żeby brzmienie było pełne.


Chyba sobie wydziaram na plecach :mrgreen:

Ze swojej strony nie mam w tej sprawie już nic do dodania. :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2016 14:19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Poza tym i ja tak zrozumiałem, że Frantz przyznał, że gitara była dograna później :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2016 18:48:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Też tak to odebrałem.....

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2016 20:21:07 

Rejestracja:
ndz, 16 maja 2010 01:45:44
Posty: 229
Obrazek
można i tak:
z 1 efektu rozejść na 2 linie i minimalnie różnie ustawić kolejne efekty same wzmacniacze


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2016 20:37:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mam wrażenie, że niektórzy chcą się tu popisać wiedzą bez specjalnego związku z tematem :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2016 06:49:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
No właśnie, chyba jest temat poświęcony takim sprzętom, tam chyba lepiej by to pasowało?

Ale jak coś, nikogo nie wyganiam. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2016 20:02:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..oglądam z opóżnieniem koncert z płyty. Myślałem że to będzie typowe wydanie koncertu..A tu proszę! Ekstra!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 czerwca 2016 07:28:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:)
Słucham w kółko audio. W tym momencie uważam że nie ma lepszego nagrania "złego porucznika". Ten moment gdy po słowach - wszystko pożera ten ogień - pada krótkie słowo: BO!
Bo co? Bo to "bo" niesie się dalej jak jakaś rozpacz!
BO i GO!

Nie ma też lepszego nagrania Toni.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 czerwca 2016 10:08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Zaryzykuję stwierdzenie, że ten koncert bardziej podoba mi się niż "Toń" studyjna. Jest w jego brzmieniu, jakieś mięso, tłuszcz, oliwa. Zespół brzmi jak dobrze naoliwiona maszyna - to właściwie dla mnie tez jest dużym pozytywnym zaskoczeniem, że zespół grający właściwie znikome ilości koncertów, może byc tak zgrany. Świetnie to brzmi. Niestety (dla "Toni") wygląda to tak, że jest dobrze, ale gdy pojawia się "Dom przy moście" robi się bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć super. Jednak ten riff, ta struktura kompozycji - to jest ta Armia, której mi brakuje.
Do tego warstwa wizualna dvd też właściwie rusza. Fajnie jest to zmontowane. Niestety na współczesnych dużych telewizorach format dvd to trochę mało i czasami pod względem jakości mogłoby być lepiej, ale to już kwestia pojemności nośnika.
Poza tym płyta jest pięknie wydana, tak jakby po wszystkich głosach rozczarowania minimalistyczną okładką "Toni", Tomek postanowił to nam wynagrodzić :brawa:

Podsumowując, udany zakup!

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 czerwca 2016 10:27:06 

Rejestracja:
wt, 14 czerwca 2016 10:22:17
Posty: 11
Koncert super, ale Tomek czasami śpiewa jakby miał już zaraz umrzeć albo wyzionąć ostatki powietrza :D Lata płyną, ale nadal ma klimat, najlepiej chyba wyszły te kawałki z nowej płyty, szczególnie "Ostatnia Chwila " - wersja koncertowa po prostu miażdży. Nie mogę się za to przekonać do "Dom przy moście " o wiele bardziej mi się podoba sposób w jaki grał Popcorn, miało to wszystko więcej mocy. No, ale generalnie świetne DVD

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2016 08:44:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
wenseboro996 pisze:
o wiele bardziej mi się podoba sposób w jaki grał Popcorn

Mam tak samo, dlatego nie przepadam za graniem tego utworu 8-) :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2016 09:06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
E tam, pieprzenie 8-) Mi osobiście koncertowy "Dom przy moście" od lat dostarcza niesamowitych wrażeń.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group