Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:25:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2016 15:35:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
Szkoda, że żadnych ostatnio nie ma :cry:


Czwartek - wręczenie nagród "Stołek" i "Noga od Stołka" + koncert Wovoki - w Pałacu Kultury. Impreza ma zacząć się o 20tej, ale program jest taki:

Cytat:
- Nasi redakcyjni varsavianiści Jerzy S. Majewski i Tomasz Urzykowski opowiedzą o historii Pałacu Kultury

- po gali w Sali Kisielewskiego w barStudio wystąpi zespół Raphaela Rogińskiego – Wovoka

WSTĘP WOLNY

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2016 21:46:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
posłuchałem i ja nie wiem, co jest takiego wyjątkowego w tym zespole :!:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2016 22:42:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Po naszych rozmowach warszawskich posłuchałem i ja. Nawet sporo. Najpierw jeszcze Crazy mi trochę puszczał u siebie.
I cóż... Już dawno nic mnie tak nie zobojętniło. Nawet nie to że mnie wkurza czy coś. Po prostu niemal zero emocji. Wzruszenie ramion. Jest kilka trochę lepszych momentów, ale giną w tłumie.

Ależ rozziew wrażeń, nie?
No, już nie trolluję tu dalej. Cieszcie się Wovoką :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2016 22:48:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
A czy ich wokalistkę - można w jakimś innym składzie usłyszeć..?

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 21 kwietnia 2016 16:27:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bylim na Shy Albatross we Wrocławiu w zeszły piątek.

W moim wykonaniu był to szybki, krótki, intensywny i niezwykle udany wyjazd. Wrocław... tyle wspomnień :) . Po koncercie na przykład próbowaliśmy zlokalizować nasz hostel i Wmig przypomniał sobie, że to przy synagodze. Ja już widziałem synagogę we Wrocławiu - milion lat temu, kiedy po studenckim wyjeździe zostałem dłużej w mieście, nocowałem u cioci, rano dałem się wujkowi podrzucić wartburgiem na dworzec, ale prysnąłem bocznym wyjściem, żeby jeszcze poflanować. Hm, no niezupełnie - chodziło mi głównie o to, żeby zajść do jednej dziewczyny, która mieszkała w akademiku, o którym Podsiadło - co za czasy, trzeba dodawać, że Jacek - napisał wiersz pod tytułem "Siedząc w kąciku pokoju nr 201 wrocławskiej XX-latki i mając wrażenie, że jest to kącik złamanych serc". Nie zastałem jej, więc rzeczywiście łaziłem po całym mieście, i wtedy właśnie odnalazłem synagogę: zdewastowany budynek, na zakazanym, totalnie zasyfionym podwórku z obskurnymi garażami... Teraz kiedy tam zaszliśmy... Ojej! Co za zmiana! Można powiedzieć zrobiła się wizytówka stolicy kultury - wspaniała fasada domu modlitwy, czyste podwórko, przyjemny bar rozbrzmiewający różnymi językami nawet po północy... a na górze nasz hostel, który okazał się być najprzyjemniejszym hostelem świata. Następnego ranka mając chwilę, siadłem tam w przestrzeni wspólnej w fotelu i jak gdyby nigdy nic zacząłem czytać książkę, za którą nie mogłem się zabrać od wakacji i mógłbym tam tak siedzieć i czytać... Że nie wspomnę o wcześniejszej dyskusji rowerowej z Wmigiem :) .

Sam koncert odbył się w klubie Alibi. Staliśmy przy scenie, tak by najlepiej słyszeć opowieści płynące z Raphaelowego wzmacniacza, mając samego grającego na wyciągnięcie ręki. Na wprost zaś - za pianem Rhodes'a - siedzącą Natalię, która w jasnej sukience typu szlafrok, wyglądała... bardzo ładnie :) . Koncert rozpoczął się od "Four Women" Niny Simone. Ach co to jest za numer. Tu zagrany mocarnie, ze skokami dynamiki - Rogiński i Przybyszowa, z Zemlerem i Pękalą na wibrafonie i basie z klawisza. Na razie zauważyłem ich wspomagające uderzenia i fajne brzmienie bębnów i ogólnie przyjemną dla mnie kolorystykę, w której udział miał ten wibrafon. Ale kiedy koncert potoczył się dalej, wkroczył w rejony bardziej stonowane, właściwe płycie, to ta dwójka zaczęła mi przeszkadzać - mimo, że grali też na balafonie, na cymbałach i innych fajnych perkusjonaliach, o fajnym brzmieniu, to jednak to co robili nie pasowało mi do tego co grała gitara i co śpiewała Natalia. Za to te opowieści z wzmacniacza! To było cudowne - całe historie, wydobywane z instrumentu w różny sposób, z mistrzowsko kontrolowanymi sprzęgnięciami, korespondujące niekiedy bardzo czytelnie z tym, co było opowiadane w tekstach. A kiedy w jednym numerze została tylko gitara i głos - to było doskonałe - to potem kiedy widziałem, że goście znów biorą się za instrumenty - miałem sprzeciw wewnętrzny. Dlatego powiedziałem Wmigowi o spluwie, o czym wspomnieliśmy w innym wątku. W dwóch numerach - między innymi "Indian Summer" - Rogiński sięgnął po smyczek. Zwłaszcza drugie wejście było doskonałe - w jego przypadku używanie smyczka naprawdę ma głęboki sens, nie jest tylko czczym popisywaniem się! Mimo zastrzeżeń - żałowałem na przykład, że dość prędko kończą się poszczególne kawałki, miałem wrażenie, że mogłyby trwać po dwa razy dłużej - koncert super i warto było się wybrać, mimo że nie udało się wszystko, co wygnało nas z domów. Mam nadzieję jednak, że to jeszcze nie koniec i że będzie okazja jeszcze jechać do Wrocławia :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2016 07:45:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Świetna rela, zazdraszczam, bo płyta bardzo mi się podoba.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2016 10:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
No i kilka słów ode mnie :D

https://wmigthegig.com/2016/04/24/niewinne-pioro/

Cytat:
a na górze nasz hostel, który okazał się być najprzyjemniejszym hostelem świata.


Dokładnie :aniolek: :aniolek: :aniolek:
Jedyne miejsce tego typu, w którym natychmiast poczułem się jak u siebie - nie do wiary!

Cytat:
Następnego ranka mając chwilę, siadłem tam w przestrzeni wspólnej w fotelu i jak gdyby nigdy nic zacząłem czytać książkę, za którą nie mogłem się zabrać od wakacji i mógłbym tam tak siedzieć i czytać... Że nie wspomnę o wcześniejszej dyskusji rowerowej z Wmigiem :) .


hehe, ja sam niespodziewanie spędziłem tam dodatkowych kilka godzin, również z książką i w tym samym fotelu. Dał radę również jako miejsce sypialne :)

Co do samego koncertu to zgadzam się całkowicie i na maksa czekam na kolejną szansę by wpaść do Wro! :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2016 20:20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wokr, i jak Ci się płyta podoba? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 28 kwietnia 2016 08:16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Bardzo mi się podoba. Mam teraz taki dość ciężki okres w życiu. Nowa praca, nie jest lekko i wątpliwości czy dobrze zrobiłem. Duży stres i zmęczenie. I ta płyta jakoś mi pomaga. Koi mnie. Na początku myślałem, że to muzyka tylko na wieczór i w szczególności na jesień, może zimę. Ciepły sweter, kubek herbaty. Nawet powiedziałem mojej Ani - świetna płyta, ale pora roku na promocję nieszczególna. Teraz zmieniłem zdanie. Lubie jak ta muzyka przenosi mnie gdzieś do świata obok, jak maluje krajobrazy, jak gra światłem, mrokiem, kolorami. Muszę posłuchać ją kiedyś leżąc na trawie pod rozgwieżdżonym niebie. Gitara Raphaela i głos Natalii - jakoś na płycie nie słyszę tego rozjeżdżania się od nich pozostałych członków zespołu - swoją drogą bardzo mnie to zaciekawiło w Waszych recenzjach. W ogóle Natalia jest świetna na tej płycie - i mimo, że znam tylko Prąd i Woman Blue to jestem fanem. Fajna dziewczyna. I czuć tą muzyczną chemię między nimi.
No i tak to pokrótce wygląda :)

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 28 kwietnia 2016 20:15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
wokr pisze:
Lubie jak ta muzyka przenosi mnie gdzieś do świata obok, jak maluje krajobrazy, jak gra światłem, mrokiem, kolorami.


O, chyba mamy podobny odbiór :) .
Ta płyta jest do tego bardzo ciekawie zrealizowana, że te różne dźwięki przenikają się nawzajem, jakby jedną materię tworzyły, jakąś otulającą.

Wokrze, a sprawdzałeś Ty Sevastopolis? Bo przy całej sympatii do Albatrossa, to Wovoka jednak fajniejsza! A i tam, choć ulotnie, pojawia się Natalia :wink: .


PS. Zapomniałem wkleić jeszcze filmik z Wrocławia. Zaskoczyło mnie jak ta wersja koncertowa bliska jest studyjnej, dopiero pod koniec pojawia się trochę nowej gitary. Prosz: https://www.youtube.com/watch?v=75CYWe6ddcU .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 02 maja 2016 10:11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
antiwitek pisze:
a sprawdzałeś Ty Sevastopolis?

kupiłem, ale nie mam czasu posłuchać. Może w środę się uda...

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 03 maja 2016 08:11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
To jeszcze dwa słowa ode mnie, o koncercie w Poznaniu :)

https://wmigthegig.com/2016/05/03/9-pior/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: wt, 17 maja 2016 12:19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
shy albatross to jednak dużo mniejszy strzał niż wovoka.



natomiast raphael na żywo z panią genowefą to było fajne przeżycie. no i kupiłem sobie rafaelowego kotrejna w końcu. to była radosna chwila.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pn, 20 czerwca 2016 21:22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Raphael i Pani Genowefa :)

Zapraszam bardzo!

https://wmigthegig.com/2016/06/20/zywotny-gwar/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: śr, 22 czerwca 2016 08:41:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Skaranie z tym Rogińskim -nie wiadomo gdzie o nim pisać! :)

A co do samego wmig-wpisu i wykonawców: super, że pojawiła się rzężąca struna - tego mi trochę brakowało, jako łącznika z głosem, w Krakowie.
Nie napisałem o tamtym koncercie, ale warto było być. Taka konfiguracja osobowa powoduje, że wrażenia są niejednoznaczne, nieoczywiste - wykraczają daleko poza zwykłe koncertowe przemyślenia. To powoduje, że myśli się, że trzeba podjąć trud ogarniania - w czym tak naprawdę się uczestniczyło i co właściwie miało miejsce. No i gitara Raphaela - w tych nowych dla siebie harmoniach - baśniowych właśnie, upojnych - świetlista taka - rezonuje w człowieku rozkosznie jeszcze kilka dni po koncercie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group