Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:08:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 14 czerwca 2016 06:34:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Czasem myślę że czytanie książek nie jest wcale takie mądre jak się powszechnie uważa. Zwłaszcza czytanie na czas :shock: 50 książek rocznie, 158 książek na miesiąc :wink:... I to jakich? poczytajek, cichodajek, zamulajek - byle więcej, byle było. Książki jak seriale, pożeracze godzin, atrapy straconego czasu, mielizny o życiu w zamian, o papierowej miłości, sensacyjna nuda na kartki, banał i kanał. Bo ile to mądrego można naczytać się w życiu i nie zwariować? Porzucę dziś moje ambicje i pójdę na spacer!!!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 czerwca 2016 09:23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
anastazja pisze:
Książki jak seriale, pożeracze godzin, atrapy straconego czasu, mielizny o życiu w zamian, o papierowej miłości, sensacyjna nuda na kartki, banał i kanał.


Coś w tym jest...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2016 15:16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Anastazja trafia w dziesiątkę, tylko w moim przypadku to niekoniecznie życiowa prawda :)

Mam kolekcję książek, bo lubię książki jako przedmioty. Mogłabym mieć na ścianach tapety w kwietne wzory a zamiast tego mam grzbiety książek - niesie to dla mnie wrażenie estetyczne przede wszystkim.
A jeśli ktoś mi w związku z liczbą posiadanych książek przypisze jakieś cechy a potem się rozczaruje, to jego sprawa.

Trochę podobnie mam z czytaniem jako takim. Czynność czytania to dla mnie przyjemność. Jestem sybarytką, czemuż mam się jej nie oddawać? To trochę jak jest ktoś, kto świetnie prowadzi samochód. Rozumiem, że kierowanie to dla niego przyjemność - a może nawet spróbuje sił na torze takim czy innym albo w jakim offroadzie? Właśnie Amazon pytał mnie, jakie gatunki książek mnie interesują. Zaznaczyłam wszystkie oprócz horrorów :oops:
Ale to tylko jedna warstwa. Jest też oczywiście warstwa znaczeniowa. Czytam sobie teraz drugą książkę Tess Gerritsen z cyklu o "chirurgu" i w ogóle mi się nie podoba. Czytam ją po to, żeby mieć fajne tło do tego, co potem przyniesie mi przyjemność lub mądrość, lub piękno, lub dobre emocje. Nie mogę w kółko czytać "dobrych książek". Muszę czytać książki tła.
Mam wrażenie, że większość ludzi jakoś tam "traci czas". Można gapić się przez okno, można myć samochód, można malować paznokcie codziennie na inny kolor, można oglądać seriale albo wyścigi kolarskie, można czytać książki. Można wszystko jednocześnie! :D :bukiet: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2016 15:36:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Tracenie czasu jest okej :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2016 15:44:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
elsea pisze:
Mogłabym mieć na ścianach tapety w kwietne wzory a zamiast tego mam grzbiety książek - niesie to dla mnie wrażenie estetyczne przede wszystkim.
elsea pisze:
lubię książki jako przedmioty

:D :D :D

mam dziwny zwyczaj, że gdy gdzieś jestem przeglądam książki na regale/nie wiem czy jest to grzeczne, ale silniejsze ode mnie/ i zawsze dziwnie się czuję gdy trafiam do sterylnych wnętrz, domów gdzie książek nie ma

a o pięknie książek, można rozmawiać i rozmawiać
np piękne z oficyny Stanisława Gliwy
albo taka książka:
http://tezeusz.pl/283606,milosz-czeslaw ... szowe.html
albo rzymskie wydanie Bitwy o Monte Cassino Wańkowicza
http://antyksobieski.pl/wankowicz-bitwa ... -stan.html
albo polska szkoła ilustracji dziecięcej
albo... albo...

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2016 19:44:23 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 11:47:30 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2016 20:51:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja nieraz marnuję czas tak beznadziejnie, niewiadomo na co ( no, odkąd mam stałą pracę, rzadko mi się to zdarza, ale wcześniej notorycznie), że wzięcie się za czytanie książki, jakiejkolwiek, w porównaniu z tym niczym, uspokaja moje sumienie, dając poczucie, że wreszczie biorę się za coś pożytecznego. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lipca 2016 16:05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..przez łagodną zimę jest straszny wysyp tatuaży tego lata..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lipca 2016 20:45:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
nie rozumiem - ? :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lipca 2016 21:18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..no tak :) Bo jak ostra zima to człowiek myśli tylko o tym żeby się ogrzać i jakoś przetrwać do wiosny...a nie się kolorować. Wysyp tatuaży! :) Mężczyżni ręka i noga na kolorowo. Musowo.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lipca 2016 21:22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ej, prawda to, też widzę sporo tatuaży w tym roku, u obu płci!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 lipca 2016 06:59:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
2 tygodnie po koncercie w Krakowie dopadła mnie tęsknota za Armią. To już ponad pół roku od ostatniej Armii w W.,a to był koncert wyjątkowy. Czasem pod wieczór jest takie światło w powietrzu, delikatne i intensywne aż boli, jakby idąc przez nie człowiek palił się w środku...czasem tylko chce się płakać.
Przypomniałam sobie Animę której nigdy nie słyszałam live i pewnie już nie usłyszę.

W dodatku nie umiem liczyć.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 września 2016 23:49:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
...włączył mi się zły w poniedziałek...w sumie w sytuacji, z którą zawsze bym sobie poradził..wyłączył mi się w czwartek. Powiedziałem niepotrzebne słowa, a na dodatek wydawało mi się że mam rację. Ewidentnie złe słowa niczym dobrym się nie kończą.I wygrałem, to znaczy zły wygrał, a ja czuję się niedobrze.Jest tak czasem ,że dobre rady które próbuje zastosować w stosunku do moich przyjaciół, jeśli mam teraz przed nimi stanąć spalają na panewce.Panie Jezu chroń mnie od pychy.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 września 2016 20:43:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ech, trzym się Wuka, samo życie...
Przynajmniej wiesz, co zrobiłeś. A najgorsze, kiedy człowiek sam nawet nie wie, co takiego zrobił, że zły zatriumfował, i to ostatecznie, nieodwołanie i w sposób szokująco potężny... Tak mam już tego dość... :(


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 września 2016 21:16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
wuka pięknie napisałeś

słowa, słowa za dużo słów
za mało słuchania

Wojtyła mówił, że przed spotkaniem z drugim człowiekiem trzeba modlić się za niego

no ale cóż, emocje, zaskoczenia - tak bywa, że żałujemy

taki obrazek z mojej wędrówki:
drewniany kościół w Paczółtowicach, klasa zabytku zero, czysta mistyka
modlę się, kontempluję
nagle ktoś wchodzi, przyklęka i żegna się
odwracam się, a to mężczyzna tylko w krótkich spodenkach, półnagi bez koszulki
ale tak się nie wchodzi do świątyni - odruchowo mówię
znika jakby, ktoś go zdmuchnął

miałem raję - nie wiem
ważniejszy był brak ubioru czy chęć człowieka... no właśnie
może chciał się pomodlić, pochwalić Boga

pomodliłem się potem za niego i siebie
odpowiedzi nie znam...

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group