Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:57:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 maja 2014 21:39:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Cytat:
Ostatnio dużo słucham tej płyty na słuchawkach i odkrywam ją na nowo. Dla mnie najlepsza wśród armijnych!

Mam i-d-e-n-t-y-c-z-n-i-e!!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 maja 2014 08:51:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 kwietnia 2014 16:53:47
Posty: 27
Skąd: Wrocław
dla mnie z kolei ta płyta jest przerażająca - bardziej niż "MOR" TCZ i jakoś tak strasznie melanchholijna :?

_________________
+ HNW +


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: sob, 13 lutego 2016 16:53:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 00:27:18
Posty: 251
Elrondzie! (Jeśli zaglądasz czasem na forum, a wierzę, że zaglądasz... Powiem więcej - wierzę, że wygodnie siedzisz już w pociągu powrotnym...)
Ten wpis muszę zacząć od apostrofy, bo pisząc o Prozessie nie mogę uniknąć rozliczenia się ze słowami, które tak długo nosiłem w podpisie.
"Na Prozess czekam do trzydziestki... :roll: " - tak jak Elrond przykazał...
Otóż... Zachęcam każdego! człowieka przed trzydziestką i po trzydziestce do słuchania tej płyty! KAŻDEGO! "Młodzi są zbyt wrażliwi" - nie sądzę. "Młodzi nie zrozumieją" - wcale mi nie wstyd! niech nad martwym wzlecę światem!!! :)
No ale to nierozumienie nie zmienia faktu, że Ktoś kiedyś powiedział ( :) ), że sztuka ma trafiać do duszy, a nie do intelektu. Z naocznej obserwacji mogę stwierdzić, że wrażliwość emocjonalna, wrażliwość na sztukę, nie jest powiązana z wiekiem... Można się ze mną zgodzić lub nie.


Prozess... Nie sądzę, że potrafię napisać tu coś, co przez tyle stron tego wątku nie zostało napisane... Dlatego napiszę tylko tyle:
Kocham Cię, Armio...

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: sob, 13 lutego 2016 18:55:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dobrześ, Lennonie, napisał! :soczek:

Ja Prozess doceniłem z czasem. Może nie doceniłem do tego aż stopnia, jak niektórzy, nie wszedł mi do tej najwyższej grupy z Legendą, Trio i Duchem (i Luną), ale pierwsze wrażenia miałem w ogóle takie mieszane, ale się odmieszały. Początkowo część utworów podobała mi się wyraźnie mniej (Zły porucznik? - nie bardzo, tytułowy? - łee, Anima - nudnawo), a np. Statek burz - owszem, ale pamiętam, jak wracaliśmy z koncertu z mareckim i prowokacyjnie zadawałem pytanie: Statek burz czy Poza prawem (dlaczego taki zestaw, nie wiem, może dlatego że trzeci utwór z płyty i najbardziej "singlowy"?) i mówiłem, że OCZYWIŚCIE Poza prawem, po to, żeby pokazać mój sceptycyzm wobec powszechnych zachwytów nad nową płytą... Faktem też jest, że coś mi mocno nie podeszło przy pierwszym koncertowym spotkaniu z Prozessem i to chyba mogło być całkiem decydujące; w końcu wiadomo powszechnie, że jako zjawisko koncertowe było to coś niesamowitego, i teatralność, i wizualizacje, i nieprawdopodobne wyczyny Budzego na scenie, i poziom wykonawczy! - tymczasem ja poszedłem na ten pierwszy koncert do Stodoły i tak jakoś eee... Nie wiem, może kwestia dnia, może nastawienia, a może (mimo rewelacyjnych właśnie wizualizacji) nie było to tak do końca udany występ, pamiętam, że elrond w armijnym podsumowaniu roku też go chyba zbyt wysoko nie umieścił.
Więc był zestaw czynników: nienajlepsze pierwsze wrażenie, reakcja obronna na falę podniebnych zachwytów na forum, średnio udany koncert, więc się utwierdziłem, że Der Prozess to płyta dobra, ale gdzieś tam w środku stawki. W swoich listach zdecydowanie umieszczałem wyżej Pocałunek, który wygrywał dla mnie lekkością i wdzięcznością materiału as opposed to[ prozessowy czołg.

Ale przełom u mnie też nastąpił chyba koncertowo. Nawet mini-koncertowo, bo chodzi mi o występ przed Muzeum Powstania przy okazji płyty Gajcy. Tam były tylko trzy numery, Zły porucznik, Statek burz i chyba Katedra, ale to było TO, o czym ludzie mówili w związku z tymi koncertami. A czadem totalnym i zabijającym był koncert w Hard Rock Cafe, co prawda chyba ostatni lub jeden z ostatnich, bo jakoś potem Paweł Klimczak wypadł ze składu. To były jedne z moich najlepszych koncertów Armii XXI wieku, a przecież dużo ich widziałem. Do tego doszło kilka wyjątkowo udanych odsłuchów, no i w końcu w płycie zobaczyłem tę piątą gwiazdkę, której wcześniej nijak zobaczyć nie mogłem. Zaś Przed prawem, które od początku podobało mi się niezwykle, awansowało chyba nawet na drugą pozycję ulubionych armijnych utworów.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: wt, 12 lipca 2016 16:41:45 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Jestem po wielokrotnym przesłuchaniu wersji zremasteryzowanej przez Pablaka, i nawet taki głuchy dzyndzel jak ja słyszy różnicę. Trudno mi to opisać (nie znam się na nomenklaturze muzycznej), ale wszystkie dźwięki słyszę pełniej, szczególnie wysokie, których trochę brakowała na oryginale - w każdym razie takie odnoszę wrażenie. Dzięki!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: wt, 12 lipca 2016 18:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Groszek pisze:
wszystkie dźwięki słyszę pełniej,
ja to okreslam, że jest jaśniej, przejrzyściej
Groszek pisze:
szczególnie wysokie
a "mięska" mniej?

mi bardziej brakowało dołu, a uszy mnie aż bolały od świdrujących gitar, które udało się cofnąć,
podobnie trochę wystający wokal

w Godzilli bardzo fajnie teraz bas kołysze


tak czy siak cieszę się, że się podoba
:D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: wt, 12 lipca 2016 19:52:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 17:38:05
Posty: 541
Będę wdzięczny za udostępnienie mi tej wersji albumu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: śr, 13 lipca 2016 03:08:27 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
pablak pisze:
ja to okreslam, że jest jaśniej, przejrzyściej

niechaj tak będzie

pablak pisze:
a "mięska" mniej?

a wiesz, że w sumie nie wiem? chodzi o to, że moje uszy skupiły się na różnicy, więc mięso i tak było tłem (więc nawet jak było go mniej, to właściwie nie robiło mi to różnicy)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: czw, 28 września 2017 03:10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Jako wielki anty-fan płyty Proces bardzo dziękuję Mikiemu za udostępnienie mi tzw. Pablak Mixu (a Pablakowi szczerze i z całego serca gratuluję). Różnica w odbiorze (na plus!!) jest GIGANTYCZNA.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: czw, 28 września 2017 04:50:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Można jeszcze ów Pablak-Mix jeszcze gdzieś dostać? ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: czw, 28 września 2017 06:07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
jpl pisze:
Można jeszcze ów Pablak-Mix jeszcze gdzieś dostać? ;)
Też się dołączam do tego pytania?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: czw, 28 września 2017 06:42:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Powiem tyle, że oryginalny miks Friedricha to jakaś totalna fuszera przy tym, co zrobił Pablak - zupełnie nie ma porównania. Proces w wydaniu płytowym był dla mnie nie do zniesienia i zajmował (do czasu "Toni") zaszczytne ostatnie miejsce wśród płyt Armii, natomiast to co usłyszałem po miksie Pablaka to zupełnie inna liga. Żeby nie było wątpliwości - fanem płyty nie zostanę, ale w takim wydaniu mogę jej słuchać z przyjemnością.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: czw, 28 września 2017 11:57:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Tyler Durden pisze:
Powiem tyle, że oryginalny miks Friedricha to jakaś totalna fuszera

Hola, Hola... :!: :?:
Co tu się odprocesawia? :roll:
W taki sposób powstają chyba legendy miejskie.
Piszę jak było.
1. Nikt z Was nie słyszał tego co Robert zrobił na miksie bo zostało radykalnie zmienione na masterze.
2. Miks nie podobał się Budzemu i Bananowi bo bardzo "przewalał się" niski środek którym na nagraniach grał bas Kmiety. Budzy określał to jako "koc" a Banan jako "karton"
3. Na etapie masteru paru znamienitych zawodników (min. Bors) próbowało ratować ten materiał ale niewiele im się udawało poprawić.
4. Ostatecznie Banan wziął całość i puścił przez swojego Manleya, wycinając częstotliwość która była przewalona. Finalnie to jego radykalny master został.
5. Problem w tym, że bas tylko tą częstotliwością grał dlatego na płycie go nie ma (poza partiami solowymi), gitary są z przodu bo się "odkryły" (pominę już ich piaszczyste brzmienie i to że one są z kolei całe w wysokim środku), a centrala klepie górą jak jakaś cienka decha.
...no więc ten

PS - nie słyszałem masteru Pablaka ale w sumie jestem ciekaw jak odzyskał częstotliwości wycięte przez Banana bo teoretycznie taki zabieg nie jest możliwy :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: czw, 28 września 2017 12:10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Czyli w toku prac nad brzmieniem powstało takie Armijne ...And justice for all... Tak mi się jakoś sparowało przez yen brak dołów, który i mnie uwiera...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Der Prozess
PostWysłany: czw, 28 września 2017 14:24:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Mam nadzieję, że nie wyszedłem przed orkiestrę, dzieląc się wersją Pablaka. Byłem ciekaw opinii osoby, której akurat z tą płytą nie po drodze, bo może brzmienie też miało coś wspólnego z taką, a nie inną oceną całości. Co do dalszego udostępniania, to pozostawiam to decyzji Pablaka.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group