Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:20:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: wt, 06 września 2016 16:28:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dzięki za wrzucenie! Pisałeś po rosyjsku? :)

Dajmy se chociaż kawałek:

Cytat:
2 июля 2015 г. в Кракове состоялся премьерный концерт проекта «Рембо», реализованного Томашем Будзынским, Михалом Яцашеком и Миколаем Тшаской — тремя художниками, работающими в весьма отдаленных, казалось бы, друг от друга музыкальных эстетиках. Первый из них — лидер группы «Армия», которую он создавал совместно с Робертом Брылевским в 1985 г., и команды «Человечий череп»; кроме того, в 1983-1984 гг. Будзынский был вокалистом легендарного панк-рокового «Топора» (признанного самым лучшим коллективом на фестивале в Яроцине в 1984 г.); известен он также своими сольными дисками и участием в группе «2Tm2,3». Второй из них справедливо считается одним из самых лучших творцов электроакустической музыки. В дискографии Михала Яцашека присутствуют, среди прочего, альбом «Трены», вдохновленный одноименными надгробными плачами выдающегося польского поэта Яна Кохановского, или же диск «Catalogue des Arbres» (франц. — Каталог деревьев), записанный в 2015 г. с музыкальной группой «Kwartludium». Кроме того, Михал Яцашек является автором музыки к ленте Яна Комасы «Зал самоубийц». Наконец, третий, Миколай Тшаска, — саксофонист и кларнетист, одна из крупнейших индивидуальностей польского джаза, музыкант связанной с Троеградом (Гданьск-Гдыня-Сопот) группы «Милосць» (Любовь) и основанной им самим джаз-группы «Лоскот» (Грохот), соучредитель (вместе с гитаристом Рафаэлем Рогинским и ударником Мацеем Моретти) команды «Шофар», записывающей во фри-джазовой форме новые интерпретации предвоенных хасидских религиозных произведений (нигуним и фрейлехс), которые почерпнуты, в частности, из собраний работавшего в Киевской консерватории и Институте еврейской пролетарской культуры фольклориста Моисея (Моше) Яковлевича Береговского. Помимо этого, Миколай Тшаска — автор музыки к целому ряду кинокартин Войцеха Смажовского, в т. ч. фильмов «Плохой дом», «Роза», «Дорожный патруль», «Песни пьющих», а также к многочисленным документальным лентам и театральным представлениям. Он активно действует в поддержку возрождения и обновления еврейской культуры в Польше.


Человечий череп!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: śr, 07 września 2016 09:38:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Nie, nie znam rosyjskiego. Autorem tłumaczenia jest Igor Bielov - tłumacz wszystkich moich tekstów publikowanych w Nowej Polszy, z wyjątkiem artykułu o płycie Jacka Hałasa - Zegar Bije (tłumaczył Andriej Bazylewski)

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: śr, 07 września 2016 11:05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Nabieram szalonej wręcz ochoty, żeby posłuchać płyty Rimbaud po raz trzeci :D

Gdyby wprowadzić taki szalony przelicznik proporcji podobania się płyty do ilości przesłuchań, to Rimbaud chyba ma u mnie pierwsze miejsce ever ;-)

ps. z szybkiego kupienia płyty koledze nic nie wyszło, i tak na jego czterdziestkę się spóźniłem już prawie miesiąc, ale zaplanowałem zamiast tego kupienie mu winyla, niech ma!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: śr, 07 września 2016 14:07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Z całego tłumaczenia najlepszy "Czełowieczyj Czerep". :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: pt, 09 września 2016 20:18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4365
Skąd: z lasu
Płytka jest naprawdę ciekawa. Pozytywnie mnie intryguje. Poddobać się podoba. Chyba skusze się na przesłuchanie po raz kolejny. . . :D :wink:

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2017 21:24:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Bardzo rzadko słucham tej płyty. Ale dziś niespodziewanie trafiło mnie "Ja to ktoś inny". To jest intrygujące, dobre.
Może jeszcze trzeba dać szansę reszcie?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2017 13:33:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
arasek pisze:
dziś niespodziewanie trafiło mnie "Ja to ktoś inny"
we mnie ten utwór wcelował dopiero na koncercie w Lublinie

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: wt, 14 lutego 2017 21:24:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6962
U mnie też raptem przeskoczył na pierwszy plan.
Najpierw zgubiłam płytę, szukałam parę tygodni i wczoraj odnalazłam na swoim miejscu. Przetasowanie nastąpiło gdzie indziej - w rankingu, choć oczywiście nie da się rozdzielić tej płyty. Trochę o niej zapomniałam i nagle jak młotem w łeb! Z czasem zmieniają się punkty odniesienia, inaczej leci strzał.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: czw, 14 lutego 2019 11:11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
anastazja pisze:
Z czasem zmieniają się punkty odniesienia


To prawda.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: pt, 14 lutego 2020 11:05:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
A dziś wysłuchałem "Armaty". Miałem skojarzenia z płynnym asfaltem. Dobra rzecz.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TRZAJABU
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2021 18:00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dziś z kolei, czytając o tym, jak opat Abbon zachwycał się pięknem i bogactwem liturgicznych sprzętów, zacząłem słyszeć w głowie frazy z Fetes de la faim. W efekcie przerwałem lekturę, żeby posłuchać albumu Rimbaud. Też dość dawno tego nie robiłem, więc wrażenia były po części nowe, ale też równie silne niż kiedyś! Ciekawe do słuchania czego jeszcze skłoni mnie Imię Róży? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group